Diskuse

Sníh dělá starosti

Vložit nový příspěvek

radnice p 3 za to nemůže

19.12.2010 20:44 vložil mirek

Smyslem článku je upozornit občany na fakt, že radnice MČ P 3 není odpovědná za neuklízení chodníků ve své městské části. Mnoho obyvatel to neví a na radnici neprávem nadává.
Číslo na TSK na webu P 3 skutečně není a mohlo by být.
Mnohem zajímavější, než článek z Respektu mi přijde fakt, že existuje na úrovni města vyhláška, která oprošťuje TSK od povinnosti uklízet většinu chodníků a to i v takových ulicích jako je Slavíkova.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: radnice p 3 za to nemůže

27.12.2010 22:04 vložil Žižkovák, který nesnáší modré podvodníky

Radnice 3 za to nemůže, ale mohou za to občané! Už tím jakou si zvolily radnici z pohrobků ODS s jejich hochštaplery a kmotry. Takže vemte do rukou lopaty občané a odstraňte si snih! A neremcejte, nebo si na vás zajde Městská policie na Praze 3 (podporována podnikatelskou nedemokratickou stranou (bývalá ODS) a modří soudruzi ze SKM, a.s. Hlavně ta vyžírka Císař (bude-li mít čas kvůli svým dalším kšeftům)! A vůbec vidíte nějaký sníh a led? Radnice radši zaplatí úrazy než by vyžadovala řádně plnit povinnosti! Ale na kom? Vždyť jsme připraveni na zimu- to lžeme každé léto!
Takže volejme TSK (nahlas)proč není uklizená taková nenápadná ulice jako je Ondříčkova! A příjemně si s úsměvem naražte alespoň prdel soudruzi z TSK a zastupitelé a "odborníci " z SKM Praha 3, a.s. Hlavně vy z představenstva s. Kozo-plíková a modráci Holzknechtová a ředitel-vyžírka Ing. Císař. A ať se přidá i jakýsi Tomoya!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: radnice p 3 za to nemůže

28.12.2010 20:01 vložil goody

Pane, tak to se pan Trejtnar snaží být alespoň objektivní. Ale Vy? Za stav chodníků a především silnic zodpovídá TSK Praha (nikoli SKM či radnice Prahy 3). I přesto, jako většina jiných, dělá, co může. Ale Vy jste zjevně poznamenán zlobou a to natolik hlubokou, že na ni není léku. Článek od kolegy Macháčka je pouhou glosou a myslím, že i trefnou. Jinak nesnáším taktéž podvodníky, ale bez ohledu na zabarvení. Ale škoda slov...žijte si dál v zajetí předtav o modrých či jiných mafiích a nebožácích, přejetých městskou policií, je to ostatně Váš smutný svět.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: radnice p 3 za to nemůže

30.12.2010 13:15 vložil volič

teda tolik žluče se hned tak nevidí, víte co, odstěhujte se na samotu u lesa a tam se určitě uklidníte i když tam zase budou řvát ptáci a smrdět kytky, vám není pomoci, tak se tou zlobou zalkněte


Reagovat  Reagovat s citací


Trejtnare, chlape zaněžená,

19.12.2010 00:50 vložil goody

pobavil jste mne a rozesmutněl zároveň. Opět jste si neodpustil kopanec do radnice: "Na webu TSK se dozvíte mnohé, ale jedno jediné telefonní číslo či email, kde byste mohli požádat o úklid své ulice a chodníku tam nenaleznete. (Ani web MČ Praha 3 nic takového nenabízí a patrně do jara nenabídne.)". Zato fakt. že radnice TSK vypomáhá (a nemusela by) a ze svých zdrojů se snaží občanům pomoci při úklidu sněhu, ani věta. O přímé zodpovědnosti za stav komunikací opět ani věta. Ale už jsme si zvykli na to, že bez kopance do radnice prostě nejde. Ke sněhu a jeho úklidu přikládám odkaz na jeden skvělý postřeh od kolegy Macháčka z Respektu. Stojí za přečtení i za zamyšlení:

http://respekt.ihned.cz/c1-48451970-snih-a-cesky-chliv

Trejtnare, Trejtnare, už aby bylo Vámi zmiňované jaro :-) Mír v duši a trochu optimismu při pohledu na svět Vám o Vánocích vinšuji.


Reagovat  Reagovat s citací


Celý článek

19.12.2010 00:57 vložil goody

Text, na který jsem odkazoval výše je zpoplatněn (neklikejte na odkaz), tož tady je jeho celé znění:

SNÍH A ČESKÝ CHLÍV

Jan Macháček, Respekt, 5.12.2010

Ptají se mne různí znechucení a zklamaní cizinci i američtí studenti, jestli je tohle počasí v Praze pro tuhle dobu nějak výjimečné. Ač nejsem expert na počasí, odpovídám, že nijak zvlášť, zima možná přišla o pár týdnů dříve. Následuje vždy otázka, proč tedy takový dopravní kolaps a hlavně proč nikdo neuklízí chodníky? Vždyť ta trocha sněhu není nic tak strašného, v takovém Chicagu běžně napadne třeba metr.

Člověk se sám osobně s přežíváním v českých poměrech nějak smíří (koneckonců žili jsme i za Husáka), jenže daleko obtížnější je strávit tu ostudu, ten trapas, ten signál, který tato země o sobě vysílá směrem ven, za hranice, do kulturního a civilizovaného světa.

K civilizaci a kultuře patří, že se lidé myjí, perou si, uklízejí, čistí záchod a nevylévají splašky z okna. I když jsme to jaksi během posledních pár let zapomněli, k civilizaci patří i zametání sněhu. Při té neustálé změně zákonů a vyhlášek už mne ani nezajímá, co je zákonnou příčinou marasmu (může za to Kubera, nebo je to naopak?). Důležitý je fakt, že se chodníky prostě neuklízejí.

Vyspělost společnosti se nepozná podle toho, jak se jednotlivá individua (případně rodiny) starají samy o sebe. Starat se sám o sebe umí každý. Vyspělost společnosti se pozná podle toho, jak se dokáže starat o veřejný prostor, o prostor, který zdánlivě nikomu nepatří. Jestli tohle nechápeme, pak vylévání fekálií z okna přijde jako další přirozené stadium našeho celkového úpadku.

Koneckonců – psích fekálií na pražských chodnících také příliš neubývá, takže je jenom otázka času, kdy to vylévání z okna přijde.

Osobně pocházím ze čtvrti rodinných domků, kde se chodníky odhrnují a zametají dodnes. Kdo neuklízí, je před sousedy za prase a dovolí si to málokdo. Jak to udělat mezi činžáky, aby se někdo styděl, aby někdo vůbec cítil nějakou zodpovědnost? Odpověď je jednoduchá: chce to stabilní pravidla, aby lidé věděli, zda se má starat obec, či majitel domu. Všichni jsme teď oběťmi pohyblivosti a neustálé proměnlivosti pravidel. Nikdo už ani neví, kdo je za co vlastně odpovědný.

Pochopit tyhle elementární věci se mi jeví ještě důležitější než volby či vláda a která koalice v Praze. Zdá se mi to být jaksi o řád výš. Potíž je ale v tom, že spoustě lidem se to zdá být o řád níž. Připadá jim to asi jako nezajímavý komunální problém. A nejhorší je, že si na to lidi začínají zvykat: to je přece normální, že se po chodnících nedá chodit.


Reagovat  Reagovat s citací


Goody, ty jsi lepší než radniční Sotrona a Jeníček

29.12.2010 09:48 vložil Obyvatel ˇŽižkova.

Goody, lepší by to občanům nemohl vysvětlit ani tiskový mluvčí bývalé zcela modré ranice (dnes modré a světlejší modré radnice) soudruh SOTONA a ten druhý jelimánek alias Jeníček! Radnice prostě nic nemůže zajistit! Tak ať se dotáže TSK HLMP (hlavních lemplů z TSK- tak zní jewjich zkratka) co oni dělají a za co zodpovídají! Protože soudruzi v minulých dnech neodklidili (shoda podmětu s přísudkem!) sníh, lehce zamrzlo a chodníky v Táboritské a Ondříčkově ulici jsou téměř neschodné! Proto i dále soudružko a soudruzi z Radnice vyčkávejte, až si lidé polámějí nohy, ruce a sníh a led změní skupenství! Potom budou díky vaší péči zase ucpané kanály. Jo holt, to máme čímany ve vedoucích komunálních funkcích! Takže "Goody" nazdar a podle hesla papá tunela, že krize odejde jako chřipka tvrď sníh a led se nemusí odstraňovat, aspoň si lidé užijí a nemusí chodit do GYM centra ládi kutila v Táboritské!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Goody, ty jsi lepší než radniční Sotrona a Jeníček

29.12.2010 11:06 vložil Tomův deník (Tomáš Němec)

Nevím, proč se "Obyvatel Žižkova" nemůže představit svým jménem. Bojí se následků za to, co napsal?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Goody, ty jsi lepší než radniční Sotrona a Jeníček

30.12.2010 10:35 vložil žižkovák přes 40 let!

Nevím proč bych se nměl prezentovat v "Kauze3" svým občanským jménem. To že vy se představujete neznamená, že to dělají všichni ostatní! Část lidí je z loutek je z ODS (spíše příznivců PH) či jejich voličů!
Já jsem strašně nespokojený s funkcí radnice, nyní různých komisí a s tím, že se vytahují na světlo zase ty kraviny tyou "Lávky" a tak. Stačilo by dokončit přestavbu panelových domů v Lupáčově, ostatní paneláky alespoň zateplit a vyměnit okna! Ale to by už mohly být domy privatizovány a jejich samospráva by si to zařídila sama! Ale když jsou v čele troubové spolu s kmotry........ tak se můžeme leda těšit se, že výstavbu bude dělat SYNER! "Lávka" -to by byl dobrý kšeft pro vládce Praha 3 soudruha PH.
Diví se, že TOP09 si neprověřila činnost soudruha PH, Bc.pechy a radního matuška (ve školství)!! Což takhle aby se objevily skutečné životopisy těchto soudruhů? To by bylo počteníčko!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Goody, ty jsi lepší než radniční Sotrona a Jeníček

30.12.2010 17:39 vložil Tomův deník (Tomáš Němec)

Málokdo ví, proč vystupovat sám za sebe a o něco se snažit. Lepší je z anonymity nebýt spokojen s druhými a dávat hlasitě, ale anonymně najevo, co by druzí měli dělat, abych já byl spokojen.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama