Sníh padá nejenom z nebe...

Sníh padá nejenom z nebe...

...ale také ze střech. Rozhodně tedy v neděli a v pondělí na Žižkově a na Vinohradech se malé laviny řítily ze střech každou chvíli. (aktualizováno 20.1.)

V některých ulicích se  v neděli a v pondělí padající sníh trefoval do zaparkovaných aut, nebo do chodců na chodnících. Na fotografiích můžete vidět co taková lavina udělá s autem. Zraněného chodce jsem naštěstí nezaznamenal.

"V osm hodin ráno jsem volal na policii a byl jsem se stejnou škodou čtyřicátý" líčil nám obyvatel Čajkovského ulice. Jeho rodina přišla dokonce o dvě auta.  "Kamarád v servisu mi řekl, že je to auto na odpis. Možná za něj dostavu od pojišťovny 15 tisíc, ale oprava by stála 120 tisíc" popisoval svoji situaci jiný řidič v Kubelíkově ulici. 

vrak krizkovskeho

vrak kubelikova

Na pobočce pojišťovny na náměstí Jiřího z Poděbrad jsem byl poučen, jak postupovat. Především si musíte zjistit majitele domu. V případě, že je pojištěn pro škodu způsobenou "třetí osobě", jde vše hladce. Musí se vyplnit formulář "Oznámení o škodě" s popisem události a rozsahu poškození. Je dobré sehnat svědky a vše vyfotografovat. Pak je třeba napsat přibližnou výši škody a formulář s fotografiemi odevzdat na pojišťovně.

Krizkovskeho 

Bořivojova

Tu horší variantu prožívá jiný nešťastník : "Bohužel nemohu sehnat majitele. Nájemníci jej neznají, posílají mu prý pouze složenky s nájemným. Nevím co dělat. "

Pokud neznáte majitele, musíte zavolat policii. Ta svámi sepíše záznam o škodní události. Zavolejte rovněž likvidátory své pojišťovny a náhradu škody si pak budete vyřizovat přes vaši vlastní havarijní pojistku. Pokud ji máte.

Bořivojova

Tentokrát černé auto se proměnilo ve vrak v Kubelékově ulici. Majitel auta Martin je k získání náhrady škody pesimistický: "Vyjádření ze servisu je, že je moje auto na odpis a já jak to vypadá nedostanu nic, nebo minimum, ale to mi vůz nevrátí."

kubelíkova 5       kubelíkova 5

kubelikova 5

Podle snímků se zdá, že sníh padá nejvíce na červená auta. Tak se dejte do přetírání, nebo přeparkujte. Hodně štěstí.

 

 


Související články

Sníh kamerou čtenářů

Mnozí z vás jste si "užívali" v minulých dnech sněhové nadílky na chodnících a vozovkách. Někteří jste si našli čas a zaslali jste nám snímky sněhové nadílky. pokračování
reklama