Diskuse

Ing. Vladislava Hujová, TOP 09: Nákladové nádraží Žižkov - Kde je vůle, je i cesta

Vložit nový příspěvek

Srovnávání nakupovadel a kultury?!?

2.10.2014 14:55 vložil Tomáš Mikeska

Vážení,
snad nechcete srovnávat kulturu a kšeft na farmářských trzích. Samozřejmě, že na farmářské trhy a do nakupovadel přijde nespočetně více lidí, ale to snad není smysl života této společnosti.
Ostatním doporučuji prostudovat Strategický plán hlavního města Prahy, kde je výrazné doporučení rozprostřít kulturní a společenské dění mimo historické centrum.


Reagovat  Reagovat s citací


Sekyra a KDU

30.9.2014 21:47 vložil Kuděj

Developer Sekyra je štědrým sponzorem KDU-ČSL, která je součástí Žižkov nejen sobě. Jestliže památkově chráněná historická budova nádraží finanční zátěží, hodí se právě jemu nejvíce, pokud jej někdo toho stavení zbaví. Pokud má Žižkov nejen sobě v programu záměr tu budovu vykoupit, tedy mu za ni ještě platit, je to pro něj dobrý obchod dvojnásob.
Starostka má pravdu, že myšlenka ČD "dáme vám zadarmo ztrátovou budovu a vyděláme pak na pozemích kolem", zavání vyčůraností.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Sekyra a KDU

2.10.2014 21:19 vložil Tomáš Mikeska

Pane Kuději,
hrozným způsobem shazujete práci několika desítek lidí, kteří se po 3 roky v občanském sdružení Tady není developerovo podíleli na záchraně Nákladového nádraží Žižkov. Bojovali jsem proti Sekyrovi (vyhrožoval výdaji na přípravě projektu při zbouraném nádraží, proti starostce Hujové, která viděla na nádraží jen bezdomovce, proti Českým drahám, které chtěly za nádraží stamilióny, Ministerstvu kultury ČR, které nechtělo nádraží zapsat na seznam kulturních památek. Dnes, když je naděje, že nádraží získá stát za podstatně menší částku, možná i za korunu, nám říkáte, že jsme blbci, my jsme dokázali za tuto krátkou dobu nemožné, ani jsme v to nedoufali v tak krátké době. Již dva roky jsou na Ministerstvu kultury finance na úpravu centrální budovy Nákladového nádraží Žižkov na Národní filmový archiv. Nebude to ovšem sklad filmů, ten má filmový archiv vyřešen v klimatizovaných budovách za Prahou, ale bude to živá instituce s 2 filmovými sály, studovnami a učebnami.
Jednáme s dalšími státními institucemi, které nemají dostatek prostoru pro předvedení svých sbírek, chceme přivést na Žižkov živou kulturu a vy nás stavíte do role slouhy Sekyry, to snad nemyslíte vážně!!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Sekyra a KDU

2.10.2014 21:43 vložil Radek

Nebo ten dům nabídnout nějaké rozestrkané univerzitě. Vešlo by se tam několik fakult a nebylo by špatné mít na Praze 3 univerzitní "městečko"


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Sekyra a KDU

2.10.2014 23:05 vložil Tomáš

Určitě, některé školy již projevily zájem.
Chceme mít Žižkov nejen kulturní i vzdělaný.
TM


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Sekyra a KDU

2.10.2014 23:14 vložil Kuděj

Nevysvětlil jste, proč máte v programu odkup nádraží, když dnes nic nestojí.
Sekyra byl vělký sponzor KDU.

Jinak http://www.novinky.cz/domaci/podzimni-volby-2014/347477-developera-a-jeho-odpurce-spojilo-volebni-tazeni.html


Reagovat  Reagovat s citací


Tady není developerovo

30.9.2014 21:30 vložil Tomkáš Mikeska

Občanské sdružení Tady není developerovo zabránilo zbourání Nákladového nádraží Žižkov, podařilo se nám přesvědčit paní ministryni Hanákovou, že nádraží je kulturní památka.
Všichni z občanského sdružení Tady není developerovo a zpřísněného okolí uděláme vše proto, aby se Nákladové nádraží Žižkov se stalo kulturně-společenským centrem celé Prahy, asi to bude trvat déle než 4 roky, ale dokážeme to.
Nebudeme poslouchat škarohlídy a půjdeme dále za vytčeným cílem.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Tady není developerovo

30.9.2014 21:49 vložil Kuděj

A jaký je tedy plán? Převést na Prahu 3 ztrátovou budovu a rekonstruovat ji z peněz města? Sekyrovi ponechat lukrativní parcely kolem?


Reagovat  Reagovat s citací


NNŽ

30.9.2014 22:23 vložil Simeon Popov

Dobrý den, musím pouze doplnit, že bych nezobecňoval a všechny ze Ž(n)S neházel do jednoho pytle. Na druhou stranu je ovšem pravdou, že se nikdo z tohoto stávajícího politického sdružení nevyjádřil odmítavě k tvrzení Zelených, že platit by měl stát nebo město Praha (možná i s přispěním Prahy 3), resp. by měly tyto dva subjekty vše zařídit. Bohužel se nejdříve zajistilo, že budova NNŽ se stala národní památkou a až pak se začalo uvažovat a plánovat, co s touto budovou nebo spíše, kde najít potřebných min. 2 miliardy Kč. Čtu-li správně pod čarou, tak se evidentně tajně doufá, že Andrej Babiš dobrovolně a rychle pustí potřebný finanční obolus a následně převodem pozemků bude mít naše městská část nejdražší park snad v celé ČR. No, tak to snad ani NE! Jsem si naprosto jist, že by se peníze ze státního rozpočtu, které by měly být použity na regeneraci části území NNŽ, daly použit na sanaci jiných potřebnějších oblastí (např. snížení státního dluhu, snížení nezaměstnanosti, zlepšení zdravotnické péče, snížení daňové zátěže apod.), než výpomoci soukromému podnikatelskému subjektu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Tady není developerovo

30.9.2014 22:55 vložil Radek

Žižkov by novou čtvrtí dostal komerční a rezidenční novou zonu, která by přitáhla sídlit firmy, přitáhla by investice, svým tepujícím životem by oživila Žižkov jako kdysi Anděl oživil Smíchov, přitáhla by úspěšné nové obyvatele, místo toho ted budeme být za Olšanama ušmudlané hektary s vlastností periferie, a zabrzdí to rozvoj této zony a všem obyvatelům Prahy 3 se tento promrhaný potenciál území v konečném důsledku draze vrátí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Tady není developerovo

1.10.2014 21:01 vložil Tomáš Mikeska

Škoda, že jste nenavštívili letošní Lanscape 2014 Praha. Návštěva cca 20 000tisíc návštěvníků nás přesvědčila, že vytvořit na Nákladovém nádraží Žižkov kulturně-společenské centrum a rozsáhlý park je správná. Je to dlouhá cesta, ale vyplatí se. Pokud budeme lamentovat nad vysokým státním dluhem a sedět za kamny, tak se asi nic na Žižkově nezmění a Žižkov se stane opět zaplivanou čtvrtí jako za dob komunismu. Kultura volný čas je to o co má obec pečovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tady není developerovo

1.10.2014 21:53 vložil Simeon Popov

Dobrý večer pane Mikesko! Promiňte mi, ale 2 miliardy Kč by zaplatili všichni daňový poplatnicí v ČR, i ti co nikdy na Žižkov nezavítají a z kulturních akcí nebudou mít lautr nic! Chápu, že si někdo chtěl z NNŽ udělat pomníček a zpopulárnit toto místo obdobně jako např. Ostravu se svým festivalem. A nad státním rozpočtem pouze nelamentuji, např. budu ostře vystupovat (a i vystupuji) proti plýtvání financí ze státního rozpočtu či rozpočtu Prahy a budu-li zvolen, budu taky hlasovat PROTI! Je nutné najít jiné řešení, na které se mělo ale pamatovat před dobou, kdy se bušilo na brány Ministerstva kultury ČR. A ve věci zaplivané čtvrti, snad kandidujete taky a nedovolíte, po případném Vašem zvolení, aby se něco takového opět stalo nebo to bude při prosazování Vaších názorů stejné jako v případě stávajícího sdružení Ž(n)S, volalo totiž vždy při vyjednáváních po kompromisu, ale pouze ostatní ustupovali a hledali kompromisní řešení?! Závěrem by pak bylo, že pokud nebude po Vašem, tak tu naši čtvrť necháte zaplivat? Kultura a volný čas jsou součástí našeho života, ale jejich organizování a financování musí mít hlavu a patu. Adekvátní zázemí tady stále není a dlouho nebude. Tady totiž někteří aktivisté evidentně udělali chybu, kterou si ale nikdy nepřiznají, na to jsme si již taky zvykli! Co je správné určí i tyto volby a pak personální složení vedení nové radnice ...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tady není developerovo

2.10.2014 03:28 vložil Šimák

Navštívili pane Mikesko, jako hezká akce, vo tom žádná, problém je, že, a to bez urážky, to je stejný počet návštěvníků za tři měsíce, jako projde farmatrhy na Jiřáku za jeden týden (na farmatrzích utratí peníze, tam se moc nehrnuli ani zadarmo). A je to jedna akce, navíc akce, kam byl vstup zdarma, kterou sponzorovala městská část (s čímž jako souhlasím, aby bylo jasno). Takže takovéhle akce nejen rekonstrukci nezaplatí, nejsou soběstačné a nevydělají ani na provozní náklady budovy. K tomu vemte v úvahu, že Praha má výrazný nadbytek prostor pro pořádání kulturních akcí a to prostor, které jsou pro většinu z nich vhodné, což NNŽ ani po rekonstrukci nebude a třeba muzika tam pořád bude znít tak děsně, jako zněla na těch koncertech, protože ty prostory nejde slušně nazvučit (a nikdy nepůjdou). Stejně tak je v metropoli nadbytek kongresových kapacit.
Takže shrnuto, z hlediska návštěvnosti (cca 250 lidí denně v průměru) byl Landscape i zadarmo propadák, komerčně by byl nerealizovatelný. NNŽ na většinu kulturních akcí není vhodný prostor. (Po pravdě si řekněme, on to není vhodný prostor téměř na nic - je to památkově chráněné betonové skladiště, které je dnes už nevhodné i jako skladiště, byť je to zajímavě řešené skladiště). Cokoliv tam tedy budete chtít vytvořit a udržet, nebude produkovat peníze na provoznmí náklady, bude to jen další náklady generovat. Takže se nebavíme jen o investici 2 miliardy na nezbytnou rekonstrukci, ale především se bavíme o stamilionech ročně, jenž do té budovy budou muset téct, aby měla nějaký účel.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tady není developerovo

2.10.2014 11:34 vložil Heller

Tomáši zdravím a maně si vzpomínám, jak jste ně na radnici s Danem Mertou přesvědčovali, že vše zaplatí Norské fondy. Zatím vše platí radnice, která si prostor pro kulturní hrátky pronajala.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tady není developerovo

2.10.2014 14:24 vložil Radek

Jenže tou kulturou zřejmě nebude areál Nákladového nádraží využit permanentně a v celém jeho rozsahu. Nakonec to vše dopadne tak, že budeme neustále hledat a vymýšlet nějaké kulturní akce, které by se tam konaly samoúčelně jen proto, aby se areál alespon zčásti na X dní v roce zaplnil a ve zbytku areálu se bude prohánět vítr. Něco jako na holešovickém Výstavišti.
Proč proboha neustále musíme vytvářet ze Žižkova něco, co nemá nárok na urbanistický rozmach, co nemá nárok na nová moderní centra bydlení, obchodu a firem? Co by bylo dnes ze Smíchova, kdyby se tehdy uchytil nápad, že Anděl zůstane takový jaký byl před 20 lety, periferní. Nyní tam budou přetvářet další území - kolem Smíchovského nádraží.
Záleží jen na nás, zda chceme mít Žižkov, kde budeme umrtvovat rozvoj a přirovnávat developery ke zlu, mít pocit že se budeme rozvíjet jen z kultury a pak se divit, že se k nám nestěhují noví obyvatelé, utíkají investoři, ujíždí nám vlak.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Tady není developerovo

2.10.2014 16:02 vložil Lojza

Bravo Kuděj, bravo Radek a to ještě nevíte, kolik to všechno kulturní dění na NNŽ vlastně stálo.
A Šimák taky výbornej!
Pěkný den


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tady není developerovo

2.10.2014 16:16 vložil Jirka Ptáček

Tomáši, pamatuji si na text Matěje Stropnického o Žižkovském masopustu. Tehdy prohlašoval, že "sousedská pospolitost ale vzniká jinak, spontánně". Lamentoval nad výdaji z obecního rozpočtu, které do této "veselice" plynou.

Ty akce jsou z hlediska vkusu dost odlišné, nicméně mají společného více, než by se na první pohled mohlo zdát. Obě jsou totiž naprosto závislé na dotacích z veřejného rozpočtu, takže odmítnutí jedné v podstatě znamená i negaci té druhé.

Píšeš, že akci navštívilo 20 000 účastníků. Můžeš mi prosím napsat, kolik peněz tato akce stála? Snadno se dopočítáme hodnoty jedné "bezplatné" vstupenky.

Abychom si dobře rozuměli, můj postoj k NNŽ není vůbec odmítavý. Ten prostor má své kouzlo. V principu neodmítám ani dotování podobných kulturních akcí, ale vadí mi černobílé spektrum hodnotících vyjádření.


Reagovat  Reagovat s citací


Tady není developerovo

3.10.2014 11:21 vložil Michal Konvička

V rozpočtu P-3 pro rok 2014 figuruje částka 1.900.000 Kč na kulturní programy NNŽ a z další položky ve výši 500.000,-Kč bylo čerpáno pro NNŽ na nespecifikované nájmy. Stropnického proklamovaná vize postupu "step by step", jak se o ní zmiňuje ve svém novém příspěvku, dostává NNŽ do velmi komplikované situaci. Domnívat se, že radnice P-3 nebo magistrát bude financovat nákup či rekonstrukci objektu je nezodpovědná a nachází se v poloze ",science-fiction". Spíše se rýsuje budoucnost, že se současný stav "zakonzervuje" na dlouhá léta a radnice bude dál nezodpovědně utrácet další peníze za promo akce ŽnS.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Tady není developerovo

3.10.2014 12:51 vložil Heller

Správně, mám stejný názor!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Tady není developerovo

3.10.2014 15:34 vložil Tomáš Mikeska

Jirko,
úplně stejný na zbytečně plýtvání financí mám já a také zakladatel masopustu na Žižkově Dan Merta. V době kdy jsem byl starostou, pořádali jsme masopusty s Danem Mertou na Praze 3 s příspěvkem MČ Praha 3 cca 100 až 200 tisíc., ještě v roce 1998 měl odbor kultury rozpočet na nákup služeb 670 tisíc a z toho zajišťoval kulturu na Praze 3 včetně masopustu a vinobraní. Pro rok 2014 je v rozpočtu MČ Praha 3 už 7 miliónu Kč na „Tradiční akce městské části Praha 3 (Žižkovský masopust, Vinohradské vinobraní, Žižkovské Pivobraní, Husité na Vítkově, koncert v kostele sv. Prokopa, adventní koncert v kostele Nejsvětějšího srdce páně)“. Uměli jsme sehnat finance od sponzorů a masopust dělali místní studenti a umělci.
Obdobně jsme s Danem Mertou postupovali na festivalu Landscape 2014. MČ Praha 3 zaplatila jen menší část nákladů, přispěla na Festival Landscape 2014 částkou 757 700,-Kč, celkové náklady Landscape jsou 1 620 tisíc Kč. Když už to chceš spočítat tak na jednoho návštěvníka MČ Praha 3 zaplatila vstupenku za 38,- Kč. Pokud to přepočteme na 7 mil. s příspěvkem 38,- Kč na osobu tak na akce výše uvedené Žižkovský masopust, Vinohradské vinobraní, Žižkovské pivobraní, Husité na Vítkově, koncert v kostele sv. Prokopa, adventní koncert v kostele Nejsvětějšího srdce páně by mělo přijít 184 210 občanů, nevím, zda jich tam tolik bylo?
Tradiční akce podporuji, ale mám značné výhrady k ceně, za kterou jsou realizovány. Pokud budu zvolen do Zastupitelstva Městské části Praha 3 určitě budu požadovat nápravu, řádná výběrová řízení na pořadatele a aktivní účast studentů, podnikatelů a občanů Prahy 3..


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tady není developerovo

10.10.2014 16:52 vložil Vašek

Pánové a dámy přiznejme si to. Parodie prohlášení kulturní památkou kontejnerové překladiště a betonovým nesmyslem, kterých je po republice tři p…. nám svůj účel splnila. Potrápili jsme Hurdu, který si s námi léta p… vytíral. No a co teď s tou hrůzou budem dělat? No, sypat do toho peníze, naštěstí né naše, od toho máme radnici a ti šikovnějsí z nás, co si na tu radnici z vůle lidu sednou a funkcičku poberou z toho i něco mít budou.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Tady není developerovo

10.10.2014 16:58 vložil holobrádek

Dnes Tady není developerovo rozesílalo zpravodaj se Stropnického agitkou. Po volbách budou opět prostými aktivisty, kteří potřebují granty na besedy a kulturu. Paní Bunžová v pracovní době pracovat pro zelené a všichni budou prohlašovat, jak otevírají radnici.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama