Diskuse

Nová výstavba na NNŽ jasně, stručně a transparentně

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

18.10.2016 12:33 vložil JV

Já samozřejmě chápu, jak to na světě chodí. To, ale neznamená, že s tím souhlasím. Developer není pekař a životní prostor nejsou housky na krámě. Vám by opravdu vyhovovalo, když by byla města hustě zastavěná?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

18.10.2016 13:22 vložil Kulhoš

Nákladové nádraží není zastavěné vůbec. Že jsou města hustě zastavěná je normální. Jsou to města. Jestli chcete klid venkova, odstěhujte se na venkov.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

19.10.2016 14:44 vložil John

predne pry mame demokracii. Tak by snad meli rozhodovat obcane Prahy. A kdo rozhoduje? Hujova a za nitky taha parta kolem Hurdy ci kdo? Pardon, ale tohle je o obcanech bez obcanu! Sprosta privatizace verejneho prostoru a zisku. Jak psal kolega, jeste nekdo vesele a pritrouble u toho vrti ocaskem.

Jinak nikdo se nikam stehovat nemusi. Predevsim je nutne zabranit gaunerum, aby jednali proti vuli obcanu i tem co doporucuji se stehovat jinam. Trosku mi to prilomina osidlovani Ameriky. Bylo by dobre si uvedomit, kdo je tu doma, a kdo host nebo dokonce jen potencialni host.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

19.10.2016 14:57 vložil michal

Vy jste tedy silný levicový kalibr. Prosím, uvědomte si, že vlastník pozemku získal územní rozhodnutí a může stavět. Chápete to? Můžeme svorně nadávat, že se to nikdy nemělo prodat a že to mělo koupit třeba hlavní město nebo prostě jen tak nadávat, že to je všechno na nic, ale k čemu nám to bude? Nebylo lepším krokem sednout s developerem ke stolu a snažit se vyjednat lepší parametry stavby? Nepředpokládám, že mi dáte za pravdu, ale uvědomte si, že pak už je jenom znárodnění a to už jsme tu měli, i když vy byste to asi všechno rád vrátil zpátky.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

19.10.2016 16:01 vložil john

:-) myslim, ze spise konzervativni, a tohle budovatelstvi mi zavani neoliberalnim marxismem, ostatne jako cela soucasna EU. Vy tu smirlive konstatujete aktualni stav, ale cela kauza mela letity predem pripraveny a promysleny vyvoj a mafianske struktury leta cekaly na svoji prilezitost a usilovne pripravovaly pudu, tak jako cekaji jinde.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: pro tohle se má Praha zastavovat?

7.1.2017 18:15 vložil Pražan

Tohle je v zájmu občanů Prahy? Tady je vidět pro koho se staví a děla život ve měste nesnesitelným.

Od poloviny 90. let v Praze opět stoupá počet cizinců. V roce 2001 žilo v Praze 61 477 cizinců,[42] v roce 2012 pak již 162 715, když tvořili 13 % obyvatelstva. Na Prahu a Středočeský kraj připadá více než polovina z celkového počtu cizinců v ČR.[43] K 31.12. 2012 v Praze žilo okolo 170 tisíc cizinců, z toho: 45 333 občanů Ukrajiny, 26 281 občanů Slovenska, 21 098 občanů Ruska, 11 277 občanů Vietnamu a z jiných zemí.[44]

Počty včetně ilegálů bych raději nechtěl ani znát


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

18.10.2016 16:21 vložil Radek

Po zástavbě pozemku u NN nebude město hustě zastavěné, stačí se kouknout na satelitní mapu žižkova a okolí, zeleně spousta, zástavba i po zástavbě pozemku řídká, navíc mezi novou zástavbou přibude zeleň.
Hustě zastavěné město je třeba HongKong - tam by mi to vadilo. Tady mi naopak vadí hnusný stav okolí NNŽ. A Žižkov potřebuje novou čtvrtí vdechnout život a přitáhnout lidi a firmy, které v ní budou žít. Lamentování nad tím, že se město zvětšuje nebo zahuštuje je jako lamentování nad tím, že strom roste.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

19.10.2016 16:16 vložil JV

Srovnávat růst města a stromu je silně zavádějící. Strom je v souladu s přírodou (tedy i s člověkem). Město (a téměř všechny jeho atributy) jsou naopak protikladem přírodě. Kecáš blbosti.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

19.10.2016 20:49 vložil Radek

To byla metafora .-) Rozšiřování a rozvoj měst je v souladu s evolucí. Stejně jako přechod z knihy na rádio a přechod z rádia na televizi. Jistě, řada lidí má představu, že výstavba je něco hrozného jako výbuch atomové bomby a nejraději by viděli všude jen trávu lemovanou lavičkami VH, ale máte smůlu. Města rostou, domy se staví a já jen doufám, že brzy bude dostavěno a bude o těchto sporů klid.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama