Diskuse

Veřejná debata o Nákladovém nádraží Žižkov 28.3.

Vložit nový příspěvek

Diskuze

30.3.2011 13:47 vložil Iont

Občanskému sdružení Tady není developerovo! patří velký dík za uspořádání diskuze, která k demokracii patří. Bohužel se nemohu zbavit pocitu, že tyto akce by měla pořádat radnice a ne občanská sdružení. Před volbami radnice uspořádala pár diskuzí, ale v těchto případech šlo spíše o propagandu a dobrou tvář politické reprezentace před nastávajícími volbami.
V souvislosti s farmářskými trhy uspořádala radnice "referendum", kde měli občané možnost vybrat dny a místo pro konání farmářských trhů. To je chvályhodné, ale radnice zde dala občanům pocit volby ve věci populární, kde nic neriskovala.
Ve vážnější věci, jakou je osud Nákladového nádraží nebo některé investiční plány, možnost rozhodnutí občané nemají. V případě Nákladového nádraží by bylo férové uspořádat místní referendum, když se radnice zaštiťuje bezpečností obyvatel. Jde přeci o projekt, který ovlivní kvalitu našeho bydlení navěky. Obávám se však, že k této konfrontaci chybí obecní radě odvaha.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Diskuze

30.3.2011 22:39 vložil chk

S tím naprosto souhlasím. Před každým takto závažným rozhodnutím by měla být podobná diskuse s občany, pořádaná "vrchností", povinná. A měla by mít větší rozsah, než jenom jeden diskusní večer. Nějaká stálá výstava, kde by byly prezentovány návrhy a protinávrhy a registrovaly by se aktuální názory návštěvníků.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Diskuze

11.4.2011 22:40 vložil Jan Vlček

Byla to povedená akce. Hlavně přítomnost opravdových veličin z oblasti teorie architektury mě potěšila.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama