Diskuse

Musíme se domluvit, říkají noví spolupředsedové Zelených na Praze 3

Vložit nový příspěvek

Karlín versus Žižkov

9.1.2017 14:26 vložil Michal Konvička

..."Ani si toho nevšimneme a bude to tady vypadat jako v Karlíně. " - Už aby to bylo.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Karlín versus Žižkov

9.1.2017 15:16 vložil lukáš král

Můžete být, prosím, konkrétnější, co z Karlína bychom si měli brát za příklad?
Mně osobně by se líbily ty parky, širší chodníky a ulice, jenže to je tvořeno rovinatým terénem Karlína, kterým Žižkov nikdy nebude.
Jinak o ty hipsterský podniky a bagetérie zas tak moc nestojím. I když kavárna by se tu nějaká hodila. Ale to je částečně na městskou část, aby napomohla svými pákami na to, aby se rekonstruovali chodníky, ulice.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Karlín versus Žižkov

9.1.2017 17:10 vložil Michal Konvička

Projděte si ulice na Žižkově, Bořivojovu, Víta Nejedlého a pod. Chodníky a povrchy ulic jak těsně po válce. Obecně je Žižkov v okolí těchto ulic (nemluvě o spodním Žižkovu u Husinecké) umouněný a upatlaný. Řekl, že P-3 oproti sousedním MČ stagnuje. Karlín se výrazně posunul i díky výrazným investicím po povodních a stal se upravenou a pulsující čtvrtí se spoustou bister, malých obchodů a restaurací. Proto nechápu postoj Zelených, představitelé hovoří o Parukářce, Židovských pecích ale jak vypadají ulice a chodníky je jim šumafuk. Nevím co je zajímavého na tom, když noční Žižkov je plný řvoucích ožralů, kteří ve 4 ráno vypadnou z Akropole nebo z klubu Storm, močí na fasády a občas se proběhnou po autech (vlastní zkušenost).


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Karlín versus Žižkov

9.1.2017 17:22 vložil Radek

A vy se divíte? Tak nevolte strany, které tu stagnaci zapříčinily a vyžívají se v odporu vůči stavitelům.


Reagovat  Reagovat s citací


Karlín versus Žižkov

9.1.2017 17:45 vložil Michal Konvička

Tak to si od vás nechám rád vysvětlit, které pak strany to jsou?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Karlín versus Žižkov

11.1.2017 16:56 vložil Bohumil Čáp

Dobrý den,
dovolte mi, abych tu karlínskou zkratku trochu rozvedl. Nejde jistě o to, aby se nic karlínského neobjevilo na Žižkově. Určitě tedy nejde o to, abychom neinvestovali do chodníků.
O co mi jde je proměna rázu čtvrti. Jsou to poměrně neobjektivní kvality a těžko vám mohu něco dokázat, ostatně mám za to, že i sociální struktura Karlína a Žižkova je příliš málo vědecky zmapována, abychom mohli hovořit "nad čísly", ale troufám si tvrdit, že je Karlín se po povodni 2002 značně proměnil a že to má za příčinu masivní investice do nemovitostí. Uvolnilo se místo a developeři (menší i větší) neváhali. S těmito penězi přišla i charakteristická ekonomická aktivita a lidé, kteří se této aktivitě věnují. Na drahé nájemné je zkrátka třeba vydělat. No a ti, kteří na to nemají a zdaleka nejde pouze o romskou menšinu, ale kdokoliv, kdo má hlouběji do kapsy: studenti, starší lidé, mladé rodiny, samoživitelky, anebo lidé, kteří si vydělávají v nekomerční sféře, kutluře, sociálních službách, učitelky, na ty je vyvíjen tlak k odchodu.
A já si myslím, že tím každá komunita o něco přichází.
Když hovořím o Karlínu mám na mysli tuto proměnu, ne obchůdky na každém rohu. O tom ostatně hovořím v rozhovoru.

Budu rád, pokud mi dáte vědět, zda je takto pro vás přijatelnější názor.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Karlín versus Žižkov

26.1.2017 10:25 vložil JV

To by bylo super. Je pravda, že Karlín působí sterilně a snobsky, ale také je pravda, že na Žižkově je velkej bordel. Některé ulice jsou doslova udušeny automobilovou dopravou a žádnému podnikání se tu nedaří.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Karlín versus Žižkov

3.3.2017 13:58 vložil Ondra P.

Teda to jsou gauneři. Chudinky samoživitelky!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Karlín versus Žižkov

3.3.2017 23:43 vložil Radek

To je prostě zákonitost, že v lepších čtvrtích nemohou bydlet nepříjmoví či chudší vrstvy. Naříkat, že v lepší čtvrti nebydlí ti co na to nemaj, je spíš nářek do Rudého Práva.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama