Odpovědi Milana Hulíka (ANO 2011), kandidáta č. 6 v senátních volbách

Odpovědi Milana Hulíka (ANO 2011), kandidáta č. 6 v senátních volbách

Redakce občanského zpravodaje Kauza3.cz oslovila všechny kandidáty na senátora volebního obvodu 26 a položila všem stejné otázky. Z celkem 13 kandidátů odpovědělo k dnešnímu dni 10. Odpovědi uveřejňujeme podle vylosovaných čísel jednotlivých kandidátů. Postupně Vám tedy přinášíme 10 různých odpovědí na stejné otázky. Je jen na Vás, čí odpovědi jsou Vám nejbližší. Sledujte Kauzu3.cz.

1) Proč jste se rozhodl/a kandidovat na senátora / senátorku?
Protože myslím, že přišel čas, abych se angažoval více než jako řadový občan. Tak jako to vyjádřil můj životní vzor letec a spisovatel, autor Malého prince, hrabě Antoine de Saint  Exupéry: „Angažuji se proto, abych byl. Čím bych byl, kdybych se neangažoval ?“ A při obrovské korupci, rozkradeno již bylo více než jeden bilion korun, což je úděsné číslo – je to tisíc miliard aneb milion milionů. Chtěl bych funkcí senátora umocnit svoji činnost člena výboru  Veřejnosti proti korupci -  právě v boji proti korupci a politicko-ekonomickým mafiím, které rozkrádají náš stát.  A nejen rozkrádají, dnes již nelze rozeznat, nakolik se též podílejí na vládě, či která rozhodnutí vlády jsou jimi ovlivněna. A pokračovat v tom, co jako advokát a publicista dělám již 23 let  ( a co jsem dělal i za komunistického režimu) – v úsilí o vybudování právního státu  a naplnění i přirozeného  práva, protože spravedlnost je více než zákon. Jsem pro to vyzbrojen jako advokát, historik a publicista a postavení senátora  mi umožní  uplatňovat tyto  profese, zejména na poli pro mně nejvlastnějším – v  prosazování spravedlnosti, především v justici. Chtěl bych být kapitánem Johnem Brownem senátu.

2) Čím hodláte přispět do senátní diskuze v případě Vašeho zvolení? Jaká jsou Vaše témata?
Viz  odpověď č.1. Uvádím v ní pro mě přirozená a vlastní témata, za kterými jsem šel jako obhájce disidentů i v minulém režimu. Samozřejmě právo veřejné diskuse v senátu  mi umožní na základě shora uvedených profesí se vyjadřovat i k novým, aktuelním problémům, které přinese budoucnost. Přijdou i jiné, větší problémy než je nyní prohibice a její příčiny.

3) Jak občané Prahy 3 pocítí Vaše případné zvolení?
Nepocítí, ale uslyší   a  uvidí. Vždyť i občané Prahy 3 vedle lokálních problémů musí prožívat ten palčivý a zoufalý pocit nespravedlnosti, když ti kdo kradou miliardy nejsou potrestáni. A uslyší mě i při řešení svých problémů v Praze 3, protože spravedlnost je nedělitelná. Kolik milionů z toho ukradeného bilionu se mohlo použít pro řešení problémů Prahy 3 ? Všechny její problémy  mohly být přece  vyřešeny ! Mohli jsme být dál, we shall overcome…

4) Existuje ve Vašem životě něco, za co se dnes stydíte?
Jistě, některé osobní problémy jsem mohl řešit jinak. Ublížil jsem partnerce , asi ano. Ale za co se stydím nejvíce? Neměl jsem disidenty jen obhajovat jako advokát a obhájce. Měl jsem se k nim přidat ! A nechci litovat jednou toho, že jsem v krizové situaci nešel do politiky, abych ji pomáhal měnit k lepšímu…

5) Jaký je největší a nejpalčivější problém Prahy 3? (Vyberte prosím jen jeden.)
Určitě to bude nákladové nádraží Žižkov. Jeho budoucnost, co po něm, zachování historických budov, nakolik a zda při takovéto lákavé příležitosti bude účastna mafie, korupčníci a kmotři.

reklama