Pavel Dobeš ministrem - blahopřejeme

Pavel Dobeš ministrem - blahopřejeme

Celostátně neznámý mladý politik z Prahy 3 to dotáhl zatím ze všech lokálních politiků nejdále a stal se minulý týden ministrem dopravy. Nicméně vpolitickém životě Prahy 3 se Pavel Dobeš angažuje dlouhou dobu. Byl dokonce kandidátem za VV na starostu v posledních obecních volbách 2010. Přispěl také několika články na Kauzu3. Zůčastnil se i naší besedy v Olšance 11. října 2010. Výběr z jeho dřívějších názorů naleznete zde

Stopa Pavla Dobeše na Kauze3

Zde naleznete odpovědi , které nám Pavel Dobeš zaslal na naši anketu předloženou všem politickým stranám před volbami na podzim 2010. 

Jedna z otázek byla i tato:  Proč se ucházíte o politickou moc na Praze 3? Jaké máte politické cíle?
Komunální politika významně ovlivňuje kvalitu života v naší městské části. Osobně se jí věnuji od roku 2003 a nechci jen mlčky přihlížet nebo lamentovat, jak je to špatné a jak to nefunguje. Mám zájem nabídnout své nadšení a znalosti k zlepšení komunální politiku v Praze 3 a to zejména v oblasti přípravy rozpočtu městské části, elektronizace služeb a zapojení občanů do rozhodovacích procesu v otázkách rozvoje městské části Praha 3.

Pavel Dobeš napsal i několik samostatných článků pro Kauzu 3. Jeden z Dobešových článků se zabývá rozborem rozpočtu MČ Prahy 3. Praha 3 si žije nad poměry!

Stejnou tématikou se zabývá i článek  "Jak hospodaří městské části, aneb jak se projídá obecní majetek" z 20.9.2010. V něm znovu kritizuje neúnosně nehospodárný rozpočet radnice Prahy 3 v roce 2010. 

Např. : ...Současný trend hospodaření je nutné změnit. Pokud totiž vlády a jejich podporovatelé, kteří vedou radnice, teď rozprodají všechen majetek a peníze utratí za běžný provoz, nikoli za investice například do škol, školek, parků nebo komunikací, další generace Pražanů bude mít výrazně nižší úroveň veřejných služeb, protože na ně radnice jednoduše nebudou mít dostatek finančních prostředků. Nebo je snad současná politika městských částí taková, protože si to její vedení takto přeje?...

Celostátní média o Dobešovi

Titulky z médií jsou všeobecně poněkud příkré. Novináři mají Dobeše za loutku dosazenou na ministerstvo vedením VV.

Bárta dosadil na ministerstvo svoji „prodlouženou ruku“ Dobeše tvrdí titulek z Idnes.cz.  Na stránkách Reflexu v článku "Do vlády přišla další loutka, ministr dopravy Pavel Dobeš. A opět za Věci veřejné"  si pan Buchert také nenechal ujít příležitost se do nového ministra pěkně opřít.

Kdo je Pavel Dobeš (podle webu nasipolitici.cz)

dobeš

Předseda klubu VV Praha 3, bývalý zástupce ředitelky Pražského domu v Bruselu. Větší část středoškolských studií absolvoval v USA. Vystudoval obor Evropská studia na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Pracoval pro společnost Deloitte, později jako Projektový manažer při zpracování žádosti o granty ze strukturálních fondů EU a státních fondů.

Od roku 2006 působí rovněž jako OSČV. V letech 2007-2010 zastával funkci zástupce ředitelky Pražského domu v Bruselu. V této funkci mimo jiné vyjednával získání zastoupení agentury Galileo (GNSS) do Prahy.

Je členem strany Věci Veřejné, vede klub VV na Praze 3. V roce 2010 byl lídrem pražské kandidátky VV a kandidátem na primátora města Prahy. Od roku 2011 zasedá v dozorčí radě státní společnosti Český Aeroholding, a.s.

Podrobnější životopis Pavla Dobeše naleznete zde.

 

 

 

 

 


Související články

Jak hospodaří městské části, aneb jak se projídá obecní majetek

Radnice městských částí Prahy se velmi často chlubí svými vyrovnanými rozpočty. Při prvním pohledu na hospodaření jednotlivých městských částí je však každému naprosto jasné, že o vyrovnaných rozpočtech nelze vůbec hovořit. Ba právě naopak.pokračování

Kompletní videozáznam z předvolební debaty kandidátů na starostu

Přinášíme kompletní záznam debaty z hotelu Olšanka. Dvouhodinový materiál je rozdělen na tři tematické části.pokračování

Volební výsledky s komentářem

Přinášíme podrobné volební výsledky, jmenný seznam zvolených zastupitelů a několik postřehů, které vychází z pohledu na statistiky.pokračování
reklama