Diskuse

Politikem? Ne, děkuji!

Vložit nový příspěvek

Politikem? Ne, děkuji!

9.12.2010 19:23 vložil Tomův deník (Tomáš Němec)

Jirko Ptáčku, velmi zajímavý článek zvláště s odstupem toho téměř roku cos ho napsal a v souvislosti s přetištěným článkem pana Kundry z Respektu.

Na konci článku jsi dal odkazy na přihlášky do téměř všech politických stran, které se zúčastnily voleb. Bylo by zajímavé vyplnit ty přihlášky všechny a projít přijímacími pohovory stran, které by projevily zájem a pak si vybrat anebo se rozhodnout, že politikem ne.


Reagovat  Reagovat s citací


Šance

26.1.2010 23:55 vložil Pražan odjinud

Je opravdu otázka, jestli by něco změnila i 100%-ní docházka k volbám. Problém je právě v té možnosti výběru a jak přilákat kvalitní lidi do politiky a pak si je zvolit. Teď by možná byla šance: http://www.veciverejne.cz/data/files/prezentace-ppt/prezentace-vysledky-vyzkumu.ppt
Tady se zřejmě bude rozhodovat, jaká kvalita tuto stranu zaplní. Bezpochyby se ještě do voleb budou Věci veřejné výrazněji prosazovat - a v tom je i šance pro slušné lidi. Ale bohužel na druhé straně, i riziko od karieristů. Jak se VV vyvinou bude záležet na tom, která z těchto skupin získá převahu. A to bude podmíněno právě i ochotou těch slušných jít do toho aktivně.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Šance

27.1.2010 10:48 vložil Čenda

Problém u VV je, že celý projekt působí velmi účelově včetně financování od bezpečnosní agentury ABL, která si domluvila pronájem pražských památek s Pavlem Bémem. Údajně se jako jediná zůčastnila výběrového řízení, čemuž málokdo věří. Dále VV pomohlo instalovat Filipa Dvořáka jako starostu Prahy 1. Ten, kdo se již déle zajímá o pražskou komunální politiku, tak ví, co je tento pán zač. To, že byl předseda John navezen do společnosti s panem Janouškem je už jen detail. Takže od VV se příliš změn očekávat nedá, bohužel...


Reagovat  Reagovat s citací


Šance

27.1.2010 10:56 vložil Čenda

Tady je pár odkazů na výše citované:
http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/starosta-prahy--petr-hejma-byl-odvolan20091119.html

Pohoda pojištěnce: http://cs.wikipedia.org/wiki/Radek_John

Věci veřejné, John a Janoušek: http://www.lidovky.cz/veci-verejne-john-a-janousek-d1q-/ln_noviny.asp?c=A090805_000008_ln_noviny_sko&klic=232761&mes=090805_0


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Šance

27.1.2010 11:10 vložil Iont

Já mám podobné informace o Věcech veřejných... Ekonomický zájem, který se tváří jako upřímná snaha dát věci do pořádku. Pro mě osobně existují 2 strany, které považuji za vcelku solidní, tj. SNK-ED a Stranu zelených.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Šance

27.1.2010 11:21 vložil Bob1

Znam nekolik fajn lidi, kteri se ve VV angazuji. Osobne bych VV asi nevolil, ale mam je za rozumnejsi alternativu nez zkorumpovanou ODS.
Co mi vsak zvedlo mandle, byl casopis Prazan v me schrance. Alternativnich uskupeni, ktere slibuji cerstvy vitr na Magistratu je uz dost. Kazda z nich slibuje prakticky to same. ODS je sliny souper a pokud se budou VV, SZ, TOP 09, SNK ED handrkovat mezi sebou, muze se ODSka jen smat... Jestli Bem, Hurda a Jancik tenhle platek cetli, tak se za bricho popadali.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Šance

28.1.2010 23:41 vložil Pražan odjinud

Pro Čendu ale i další: VV považuji za šanci proto, že zatím ještě není zatížena recyklovanými politiky, karieristy, a pod. Kdyby se k ní přidalo co nejvíce slušných a poctivých lidí, byla by šance vytvořit stranu, kterou tady všichni postrádáme. Má zatím také jednu velkou přednost v tom, že svým registrovaným příznivcům umožňuje spolurozhodovat o různých důležitých věcech, mimo jiné i o pořadí na kandidátkách, a pod. Pokud jde o ABL, o tom vím akorát, že zakáazku na správu památek získala jako jediný zájemce ve výběrovém řízení za podmínky, že to vyjde magistrát levněji než přes PIS, a to na dobu jednoho roku, po které se efektivnost její činnosti vyhodnotí. S odvoláním Hejmy se jim to sice povedlo po opakovaných pokusech, ale jako "pomsta" byl instalován Dvořák, který rozhodně jejich favoritem není. Získali ale předsednictví finančního výboru, a takm mohou ukázat, jestli jsou schopni lépe hospodařit s prostředky obce. I když pan John jako mediální hvězda nepochybně prospívá zviditelnění VV, strana i její příznivci si uvědomují, že její síla by neměla být v panu Jojnovi, ale v jejím programu. A prokázali to mimo jiné i v referendu ke změně názvu strany na VV s Radkem Johnem, kterou odmítli. Takže závěrem: Co se bude dát od VV očekávat bude silně závislé na tom, jak kvalitní lidé se k nim při jejich vzestupu připojí. A to jak na celostátní, tak i komunální úrovni.


Reagovat  Reagovat s citací


Šance s Reedovou

3.2.2010 10:58 vložil Čenda

Tak paní Reedová přestoupila z předsednického postu SNKED do VV. To bude po etické a morální stránce jistě kvalitní člověk, že...To se každý den nevidí. Zeptejte se bývalých členů ED co si o této dámě myslí, jak 3 roky seděla na magistrátu a držela s Bémem basu a ani necekla. A to všechny dnes známé kauzy již běžely na plné obrátky.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Šance s Reedovou

3.2.2010 11:10 vložil Pražan odjinud

No, Čendo, teď jste mě dostal, pro mne to je také šok. Ach jo, a tak nadějně to vypadalo. Je ale šance, registrovaní příznivci mohou rozhodnout jinak !!! Stejně, jako se vzbouřili, i když v těsné většině, proti změně názvu na Věci veřejné s Radkem Johnem. Tak ještě uvidíme!


Reagovat  Reagovat s citací


info pro Pražana

4.2.2010 15:31 vložil Čenda

na aktualne.cz jsem v blogu J.Kasla nalezl tento dotaz s odpovědí: Pavel Novák - Praha napsal(a):Dobrý den pane Kasle, právě jsem se dočetl, ža Markéta Reedová přestoupila z předsednického křesla SNKED do Věcí veřejných. V minulosti jste s ní byl v předsednictvu ED, můžete nám prosím sdělit váš názor na tuto ambiciozní političku, ale prosím bez okolků... děkuji
03.02.2010 10:37:33

J.Kasl napsal(a):
pro pana Nováka:
není slušné být v blozích osobní, tak Vám o Markétě Reedové nebudu říkat víc, než že jsem ji do politiky přivedl při vzniku ED jako novinářku, která se mnou dšěalal rozhovor, že jsem neodhadl hloubku a intenzitu jejích osobních ambicí, že mne odborně nikdy nepřesvědčila, ale že si myslím, že není zapletená do korupčních kauz. Fakt, že navzdory dohodě SNK ED se nechala v roce 2006 zvolit do rady s Bémem, aby tak legitimizovala všechna jeho zvěrstva, byl podrazem, odchod z rady byl jen divadlem před volbami. Přeskočení do VV je pokus uspět tanm, kde jsou prachy... VV je pro mne velmi nedůvěryhodná parta lidí, přeji M.R. hodně štěstí - s čím/kým kdo zachází, s tím také schází.
04.02.2010 11:48:30


Reagovat  Reagovat s citací


Re: info pro Pražana

4.2.2010 23:01 vložil Pražan odjinud

Díky Čendo, bohužel to jenom potvrzuje moje mínění o p. Reedové - a řekl bych, že p. Kasl byl ještě poměrně mírný.. Já o tom vím své z minula, když jsem se na vedení SNKED (p. Reedová v tom seznamu adresátů figurovala také) obrátil v záležitosti evidentní lumpárny, která šla v režii jednoho jejich kolegu. Jak to dopadlo můžete hádat jenom jednou a nemůžete se zmýlit - a to byla přímo nahrávka na smeč, protože pro "bojovníky" proti korupci jsem si nic ideálnější neuměl představit. No a její nabubřelá slova o vizi, jak by měla Praha fungovat, mluví také sama za sebe. Já si ale pořád dělám iluze, že příznivci VV tento nepříznivý vývoj zvrátí.


Reagovat  Reagovat s citací


Volit nikdy nestačilo a stačit nebude.

26.1.2010 15:19 vložil Ez3kiel

Politika není špinavá a ohavná věc. Pokud ale lidé nebudou chodit k volbám nebudou odevzdávat své hlasy a nebudou se zajímat o dění v jejich vlasti budou toho politici zneužívat a znásilňovat jejich nevůli k politickému životu.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama