Diskuse

Praha 3 transparentní a uklizená – takovou ji chtějí čtenáři Kauzy 3

Vložit nový příspěvek

Můj příspěvek

20.11.2013 22:34 vložil nene

Psí hovna všude po ulicích.

Vajgly od cigaret taky všude.

Malá frekvence svozů tříděného odpadu u klasických kontejnerů. U těch podzemních jsou moc malé vhazovací otvory. Některý odpad se nevejde a lidé ho odkládají vedle.

Absence trávy v místech kolem stromů. Nyní je to nahrazováno kamenou drtí a stromy jsou obsypávány. Případně je tam jen udusaná země bez trávy.

Koše na psí hovna a klasické odpadkové koše skoro stejné barvy. (zelené a tmavě zelené). Je potřeba změnit barevné označení pro jeden z odpadů.

Jsou místa, kde jsou jenom pařezy nebo kůly (někdo uřízne strom v 1 m výšce) po stromech. Stromy nejsou nahrazovány ihned. Někde jsou prázdná místa roky.

Nekvalitní práce příslušníků městské policie. Družstvo COOP (U Rajské zahrady 1912/3) má soustavně 2 až 4 kontejnery na odpad umístěné na zelené zóně před budovou, i když pro ně má vyhrazené místo u plotu. MČ by tím mohla přicházet každý den o 300,- až 600,-. Měšťáci tam chodí každý den, ale nezajistí, aby byly kontejnery odsunuty. Pokud je tam ale auto bez lístku, tak dávají botičky ihned. Mají z toho jisté peníze.

Jednou jsem volal příslušníky MP na krádež xenonů z auta u Škroupova náměstí. Přijeli až po 20 minutách. Moje chyba. Měl jsem volat státní.


Reagovat  Reagovat s citací


zpět na stromy

20.11.2013 21:30 vložil Michal Konvička

Jeden z prvních článků, který jsem pro kauzu3 napsal v roce 2008, byl na téma psích exkrementů http://www.kauza3.cz/kauza-radnice/zizkovske-lejno-nas-kazdodenni-spolecnik.html.

Řekl bych, že od té doby se situace nepohnula z místa ani o píď, ba naopak, máme psí h...o ve vzorku boty stále častěji.Obecně je Žižkov stále špinavější, umolousanější a poničený grafitti. Proč ? Může za to radnice, nečinnost Městské policie, nezájem občanů, občané samotní ?? Hledejme odpověď.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: zpět na stromy

23.11.2013 08:13 vložil kokoko

Nepřijde mi že by se to zhoršovalo.Pamatuji si 90 léta kdy ještě nebyli sáčky na hovna a to bylo skutečně jak minový pole.Fasády domů jsou opravený a s těma grafittama se asi toho moc dělat nedá kromě toho, že by se to na nějakém místě legalizovalo a nějaký procento lidí by šlo v klidu radši sprejovat tam.Já osobně nemám problém a do hovna jsem nešlápnul hodně dlouho a to tu chodím denně,možná jsem ale naučenej chodit a skenovat cestu kam šlapu.


Reagovat  Reagovat s citací


bordel na cyklostezce

20.11.2013 14:55 vložil Petra Turková

Chtěla bych hlavně čisté parky, okolí cyklostezky na Vítkově připomíná spíše odpadkový koš plný exkrementů, bordelu, bezdomovců a feťáků...přijde mi, že se to o hodně zhoršilo!!


Reagovat  Reagovat s citací


Úklid

20.11.2013 14:24 vložil Janík

Souhlasím s názorem p.J.Vogela a k tomu bych dodala: To se nenajde 1 vhodný pořádný postih pro majitele vozidel-kteří neumožní řádné čistění komunikace? Tato akce byla oproti dřívějším letům hodně zeštíhlena (četnost) a pokud pozoruji 2x do roka auta parkující na vozovce v termínu čištění-jsou to povětšinou stále stejná. Jednou-může se stát...ale pravidelně-vždyť se vše zadokumentovává,takže by nebyl problém např.navyšování pokut....hlavně upravit předpisy!
Kolik je na obvodě P-3 sídlišť? Proč jsou tam všude cedulky - volný pohyb psů? Vypadá to opravdu moc hezky-děti si hrají v ohradě a psi volně pobíhají kolem. Právě ten volný pohyb umožňuje majitelům-že v případě vykonání potřeby pejska-se zrovna páníček dívá (nebo kecá) úplně opačným směrem. Po malých pejscích se uklízí-ale po těch velkých, hlavně když majitelé jsou z rodinných domků...tak to zrovna nemají nic po ruce, pokud s vámi vůbec komunikují!
Majitelé vozidel si stěžují-že nemají kde zaparkovat. Proč se nedá uplatnit nějaká značka (nejsem řidič)-která by říkala-že od 18-do 8 hodin je zákaz parkování firemních vozidel v sídlišti (ať si zaparkují svoje velká auta na placeném parkovišti)!


Reagovat  Reagovat s citací


špína

20.11.2013 13:11 vložil Luca

Bydlela jsem na Letné, v Holešovicích, v Břevnově, na Zahraďáku, a teď na P3. Můžu zodpovědně prohlásit, že neznám jinou čtvrť Prahy, která by byla takhle posraná (jinak se to říct nedá). Nejhorší na tom je, že to sem nechodí dělat lidé se psy odjinud, to jsou místní lidé se svými psy. Nechápu, že to i majitelům těch hovádek není nepříjemné, když není na chodníku kam šlápnout... Mám malé dítě a když se učila chodit, byla to hrůza... s kočárkem se snad nedá ani projet, aniž by si člověk nějakou mňamku neodvezl... fakt síla, a dokud lidé sami svůj přístup nezmění, lepší to nebude.


Reagovat  Reagovat s citací


Paneláky na Olšanském

20.11.2013 00:41 vložil Radek

To Olšanské nám. je fakt humus, jako někde na Balkáně. bohužel městská část popásla příležitost v 90. letech, kdy šly paneláky zbourat snadno za podmínky náhradního bydlení, protože je vlastnila.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Paneláky na Olšanském

20.11.2013 11:58 vložil Heller

Ryze ekonomicky - kolik by stála likvidace, kolik nová výstavba a byl by vůbec dostatečný počet bytů pro náhradní bydlení?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Paneláky na Olšanském

20.11.2013 16:26 vložil Radek

Ono není divu že nejsou peníze, když se byty rozprodávaly za 5tis/m2


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Paneláky na Olšanském

20.11.2013 12:38 vložil Jirka Ptáček

Přilehlé paneláky k Olšanskému náměstí městská část doposud vlastní. Výjimku tvoří samotný supermarket Bezovka (ta přízemní budova), který je v rukou soukromého vlastníka.
V současnosti se zpracovávají návrhy na rekonstrukci těchto panelových domů v různé škále náročnosti. Od pouhé renovace fasády, až po poměrně zásadní změny vnějšího vzhledu. Pokud mám dobré informace, tak plány korespondují s původními proklamacemi, že smyslem rekonstrukce bude obnova fasády a veřejného prostoru, nikoliv nákladná renovace interiéru domu, jako tomu bylo v případě Lupáčovky.

Co se týče myšlenky, že by se ty baráky zbouraly a lidem se našlo náhradní bydlení, to je podle mě finanční utopie.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama