Diskuse

Rozhovor s oblastním předsedou hnutí ANO Prahy 3.

Vložit nový příspěvek

Předseda je fuč

10.7.2014 22:34 vložil Janek

Zajímalo by mě, jaká je situace dnes. Pan Růžička když viděl ubohost místní členské základny, tak předsednický post raději vzdal. Je ještě v partaji jako řadový člen? A je vás teď kolik členů? Slyšel jsem cosi o pěti.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Předseda je fuč

10.7.2014 23:57 vložil report

Janku, pokud je mě známo, tak odstoupil na protest proti způsobu výběru kandidátu do voleb a řízení za pomocí STB metod, které v ANO panují. Všechno ovládá krajská šéfka pí. Kleslová, která na kandidátky pouští jen své lidi bez ohledu na jejich často chybějící odbornost a ostatních se zbavuje. Součastný předseda ANO na Praze 3 asi bude lépe plnit její rozkazy. Obávám se, že co se jen Žižkov zbavil Hurdy s.r.o., přichází něco ještě horšího.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Předseda je fuč

26.7.2014 12:05 vložil Martin Růžička

Jen ke zodpovězení Vaší otázky která se týká přímo mne - v hnutí ANO jsem ukončil členství a nikoliv jen rezignoval na post oblastního předsedy, čili jsem nezůstal ani řadovým členem.

Zbytek Vám bude muset zodpovědět a osvětlit někdo z členů hnutí, jelikož já už mám po několik měsíců o hnutí ANO informace stejně jako většina lidí pouze z veřejných zdrojů.

S přáním hezkého víkendu

Martin RůžičkaReagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Předseda je fuč

29.7.2014 12:15 vložil Honza Plachý

Ačkoliv nejsem autorem původního příspěvku, se zvědavostí jsem čekal, zda zareagujete. Děkuji.
ANO se bezpochyby stane součástí žižkovského zastupitelstva. Babiš to prostě pěnězma zválcuje. Volební program a konkrétní kandidáti jsou mimo rozlišovací schopnosti řadového voliče.
Nicméně fakt, že předseda místní organizace rezignuje na svoji funkci a současně na své členství je velkým varováním. Osobně jsem taky zaslechl, že celá místní organizace má snad 6 členů, kteří jsou tak rozhádaní, že nejsou schopni žádného společného výstupu. Nikdo známý mezi nimi není. Nikdo neví co chtějí prosazovat, ale všem je jasné, že v zastupitelstvu budou.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Předseda je fuč

31.7.2014 11:53 vložil Martin Růžička

Dobrý den pane Plachý,

bohužel Vám k tomu nemám moc co říci - jak jsem avizoval, informace z hnutí ANO nemám a považuji za nekorektní se k němu po tom, co jsem jej opustil, jakkoliv vyjadřovat.

Mohu jen konstatovat, že když jsem hnutí ANO opouštěl, na Praze 3 bylo více členů něž 6 (resp. 7 když počítám sebe) a organizace mi až tak dramaticky rozhádaná nepřipadala (byla to má premiéra v politice a předpokládal jsem, že jsou provozní neshody běžné všude).

Co se děje od té doby nevím, takže to co jste zaslechl nemohu ani potvrdit ani vyvrátit. Každopádně doufám, že situace až tak dramatická není protože nadále přeji části bývalých kolegů z hnutí ANO hodně úspěchů.

S pozdravem

Martin Růžička


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Předseda je fuč

8.8.2014 20:38 vložil Roman

Dobrý den,
nemůže to být jiný účel, aby hnutí ANO nekandidovalo? Když říkáte, že tam nebyly velké neshody, není účelem spíše zatočit s tím hnutím a pomalu jej rozprášit, aby nestrkalo nos do zajetých kolejí? Existují přece různé metody a způsoby.
ROMAN


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Předseda je fuč

14.8.2014 12:55 vložil Martin Růžička

Dobrý den Romane,

samozřejmě by to mohlo být něco takového. Dokážu si poměrně snadno představit situaci, kdy by byly ty výše uváděné neshody v organizaci vyvolány nějakou zájmovou skupinou zvenčí. O takovýchto snahách "rozhádat a infiltrovat" organizaci jsem těsně před mým opuštěním hnutí také dostal nějaké informace. Ale byly pro mne již neověřitelné...

Každopádně zde jen vařím z vody - opravdové důvody nepostavení kandidátky neznám a upřímně řečeno mne to velmi překvapilo. Byl jsem přesvědčený o tom, že se hnutí ANO na radnici na trojce dostane, i kdyby třeba jen s nízkým výsledkem. Určitě je mi ale líto, že se to nepovede. Jakýkoliv "nový vítr" by byl dle mého názoru ve svém výsledku pozitivní i pro lidi, kteří nejsou přímo jeho voliči.

Pěkný den

Martin Růžička


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předseda je fuč

14.8.2014 23:11 vložil Roman

Zdravím, tak konečně jedna rozumná odpověď, kde jsem přesvědčen, že se nepřetvařujete a říkáte to objektivně. Škoda, že jste tedy odešel. Praha 3 by takové lidi jako jste Vy potřebovala!!! Ti, co tam byli, jsou a nyní budou, tak Žižkováci mají smůlu. Takových lidí, jako jste Vy, je škoda, že odcházejí z politiky. Slušní lidé asi do politiky nepatří.
Zdraví Roman
Děkuji za odpověď


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předseda je fuč

15.8.2014 13:10 vložil Martin Růžička

Dobrý den Romane,

já děkuji Vám za kompliment :-).

On se snad najde někdo, kdo to bude myslet také "dobře" (a snad už tam i někde je). Určitě bych nerad házel každého kdo se komunální politikou zabývá do jednoho pytle. Ona politika opravdu není pro každého - chce to silný žaludek a já se rozhodl, že se asi budu v profesním životě realizovat víc než v tomhle "marastu".

Každopádně děkuji, nebudu zastírat že mi Váš názor udělal radost.

Pěkný víkend.

Martin Růžička


Reagovat  Reagovat s citací


Bod 10

25.11.2013 16:16 vložil Kardinál

Zaujal mě desátý bod "Celkově bych očekával od současné radnice větší otevřenost opozičním a konkurenčním názorům. Tady vidím ještě stále velké rezervy."

Pokud si to zde pan předseda přečte, tak nechť zkusí být konkrétnější. V čem je stávající vedení radnice uzavřené vůči opozičním názorům?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Bod 10

25.11.2013 16:52 vložil Martin Růžička

Dobrý den,

velmi mne zaujal například průběh zastupitelstva 24.5.2013 - ačkoliv jeho vyvolání bylo nejspíše účelné, nepovažuji za korektní jednání před ním takto "z pozice moci" utéct. Což myslím dala hlasitě najevo i část přítomné veřejnosti...

Ostatně zkuste se jít dotazovat na nepříjemné otázky a často se nic nedozvíte s odůvodněním, že vám po tom nic není - tuto informaci o výsledku návštěv našich sympatizantů na radnici jsem dostal opakovaně.

Každopádně jak jsem uvedl v rozhovoru, díky bohu alespoň za toto vedení radnice. Za několik posledních let (alespoň z mého pohledu) je to to nejlepší, co na radnici sedělo.

Pěkný den.

Martin Růžička


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Bod 10

25.11.2013 20:04 vložil Kardinál

Není pochyb, že Vámi zmíněné zasedání byla fraška. Jestli na ní měla koalice přistoupit, nebo ne, je skutečně otázkou.

Nevím jaké nepříjemné otázky na radnici máte na mysli, ale soudě dle webu Prahy 3 (konkrétně http://www.praha3.cz/urad/informace-dle-zakona-106-1999/databaze-poskytnutych-informaci/x2013/index.html?pos=10), tak Praha 3 reaguje na desítky zvídavých dotazů každý týden. Občas ty odpovědi pročítám a řekl bych, že se ničemu nevyhýbají.

Jinak Vám děkuji za reakci. Je super, že jste se takto odhodlal komunikovat. Měla by to být samozřejmost, ale všichni tu vědí, že to samozřejmost není.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Bod 10

25.11.2013 21:10 vložil Martin Růžička

To je naprosto v pořádku - já považuji za samozřejmost reagovat na slušně položený dotaz. Politika (ačkoliv se ještě za politika označit tak úplně nedovolím) by měla být především o komunikaci s veřejností a vysvětlování svých postojů.

Ty dotazy na které jsem narážel bych tady takto dopředu nerad rozebíral, budeme je v budoucnu komunikovat v rámci představení našeho programu pro komunální volby. Jen zmíním že se jednalo např. o jednu z našeho pohledu nestandardně fungující sociální službu.

Přeji příjemný zbytek dne.

Martin Růžička

Reagovat  Reagovat s citací


Nekomunikativnost

25.11.2013 23:28 vložil Simeon Popov

Dobrý den, dovolil bych si jenom v krátkosti reagovat na probíhající diskusi, přeci jenom jsem jeden ze zastupitelů koalice a zaujalo mne tvrzení, že vedení MČ Praha 3, resp. koalice není dostatečně otevřená nebo dokonce nerada zveřejňuje informace nebo dokonce je až arogantní, citace:

"Ostatně zkuste se jít dotazovat na nepříjemné otázky a často se nic nedozvíte s odůvodněním, že vám po tom nic není - tuto informaci o výsledku návštěv našich sympatizantů na radnici jsem dostal opakovaně."

Toto sdělení mne celkem zaskočilo a musím říci, že i zneklidnilo, a to ve vztahu k našim proklamacím, tj. že se snažíme být otevřenou Radnicí. Chápu, že nic nechcete zveřejňovat, ale nechávat si to na příští volby, když se věci dají zlepšit již nyní, je minimálně škoda. Otevřenost lze spatřovat i v tom, že je zde vůle naslouchat a problémy řešit. Pokud by Vám mělo činit problémy uvést detaily ze špatných zkušeností při komunikaci s Radnicí, neváhejte mne kontaktovat, snad bude možné sjednat nápravu (např, v rámci koaličního jednání - reflexe z venku je důležitá), pokud budete mít zájem. Městská část je přeci jenom více na dosah než Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR. Děkuji!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Nekomunikativnost

28.11.2013 09:54 vložil Procházka

Pane Popove, vy ale přece problémy zásadně řešit nechcete. Měl jsem tu čest si přečíst vaši odpověď v diskuzi ohledně vámi posvědceného rozkrádání peněz z radnice skrze Viktorku. Tam jste pána poslal na policii, nebo-li někam. Je z vás cítit vaše dohnat vašeho učitele Hurdu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Nekomunikativnost

28.11.2013 13:30 vložil Simeon Popov

Dobrý den, děkuji za názor! Dohánět nikoho nechci, mám svoji cestu. Pána v diskusi jsem posílal pouze na Policii ČR, nikam jinam. Pokud by někdo nějaké důkazy doopravdy měl, tak já s jeho podklady a dokumenty nezmůžu nic udělat, v případě, pokud by se jednalo o trestní čin. Pouze bych pána mohl doprovodit na Policii ČR a poskytnout mu asistenci. V tom nevidím problém! Nabídka stále platí! Veřejná diskuse o FK Viktorce proběhla, karty se položili na stůl a ten kdo měl co říci, taky vše řekl. Pokud je něco dalšího, stále jsem ochoten poradit, ale vyšetřování prostě vést nemůžu ... ze zákona!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Bod 10

28.11.2013 10:27 vložil Heller

Vážený pane,
vzhledem k mojí dlouholeté praxi v tomto sektoru by mě zajímalo, o jakou službu se jedná. V praxi se prakticky vždy setkávám s argumentem, že na sociální služby není dosti prostředků (jde o informace z organizací). Takže mě osobně toto téma zajímá a to velmi. Bohužel se někdy stává to, že se plácne do vody - závěr je uplně jiný, ale nastolil jsem problém. Skutečnost již pak nikoho nazajímá, hlavně že problém se objevil třeba na titulní stránce Blesku.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Bod 10

28.11.2013 10:41 vložil Martin Růžička

Dobrý den pane Hellere,

emailový kontakt na Vás s dovolením předám naší sympatizantce, která problém řešila, aby Vám popsala přesně co je špatně a kde vidí chybu. Považuji to za lepší vzhledem k tomu, že se tím zabývala ona.

S pozdravem

Martin Růžička


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bod 10

10.12.2013 14:33 vložil heller

Asi to bylo lepší, předat to Vaší sympatizantce, která s tím má zkušenost, ale do dnešního dne mi žádná informace o špatně fungující sociální službě nedorazila. Mohu poprosit o popohnání sympatizantky, stačil by i telefonický kontakt na 725 424 753.
Díky!


Reagovat  Reagovat s citací


To bude spása

26.11.2013 17:05 vložil TRP

Vážený pane Růžičko, no vidím, že budete ten správný zachránce Prahy 3. Jak jsem se dočetl, tak už jste v Praze celých, dlouhých pět let a máte jasnou představu o minulých dvaceti letech... Ovšem nevíte nic o Nákladovém nádraží, netušíte, kolik má MČ Praha 3 příjem z hazardu atd. Nebylo by dobré si nejdříve něco zjistit a pak dávat rozhovory? No vidím, že jste si na Praze 3 nevybral nejlepší poradce. Můžete nám říct, v rámci transparentnosti, kdo je těch 8 stěžejních členů ANO na Praze 3? Tři už jste nám představil....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: To bude spása

26.11.2013 21:14 vložil Martin Růžička

Vážený pane TRP,

děkuji i za tento Váš negativní příspěvek. Je pravdou, že jsem zde teprve několik let, nicméně se snažím něco změnit k lepšímu v rámci svých možností a jelikož jsem se usadil na Praze 3, je to zde. Máte samozřejmě pravdu, že informace o tom, co se zde dělo ještě před mým příchodem mám pouze z veřejně dostupných zdrojů, od mých kolegů a především od lidí, kteří za námi chodí mluvit o věcech které je zde trápí. Nepovažuji to ovšem za fatální nedostatek, kvůli kterému bych se neměl snažit být nějak prospěšný nad rámec svých pracovních povinností. Jen se snažím dělat to, co považuji za správné a pokud se Vám to nelíbí, je mi to líto, ale není to pro mne důvod místo vyvíjení nějaké aktivity "jen nadávat po hospodách".

Pokud jsou informace které mám o dění na Praze 3, jak píšete, nedostatečné a vy jste v tomto ohledu větší kapacitou a máte zároveň zájem mne poučit a třeba nám pomoci rozvinout naše cíle a obzory v komunálních záležitostech, nemám problém se s Vámi někdy sejít a poslechnout si Vaše podněty a názory.

Ještě musím dodat, že ačkoliv nevím co je netransparentního na tom, že neznáte všechny členy nějakého politického subjektu působícího na Praze 3, obzvláště když jsou všichni bez politické minulosti, určitě by bylo možné se s naší oblastní organizací při nějaké příležitosti setkat. To samozřejmě jen za předpokladu, že by se mělo jednat o konstruktivní a přínosnou diskuzi a ne jen o bezpředmětný útok. Nejsem si totiž zcela jist jaké zájmy zde touto reakcí zastupujete. Mimo našich členů samozřejmě považuji za stěžejní i širokou škálu našich sympatizantů, mezi kterými jsou odborníci v mnoha různých oborech a o jejichž odborné znalosti se budeme také opírat.

Byl bych velmi nerad kdyby se tato naše diskuse měla zvrhnout v nesmyslnou hádku tak, jak jsme na internetu často svědky. Omlouvám se tedy že v ní nebudu nadále pokračovat.

S pozdravem

Martin Růžička


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama