Diskuse

Svobodní jsou i v Praze 3

Vložit nový příspěvek

Re: dlouhé, ale prázdné

6.5.2014 18:39 vložil Mojmír Mikuláš

Dobrý den pane Martine
.
Na Váš názor ohledně hospodaření a rozpočtů bude pravděpodobně reagovat sám autor.

Nicméně alespoň na zmínku o SMP, u které jste uvedl "...prostřednictvím této společnosti Praha 3 vlastní řadu majetku" reaguji.
Předně Správa majetkového portfolia Praha 3 a.s nic nevlastní, ale vykonává správu majetku MČ Praha 3, což je významový rozdíl. Tato společnost je stoprocentně vlastněná městskou částí a má primárně v předmětu činnosti pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor a vykonává další s tím spojené aktivity, včetně třeba výroby a rozvodu tepelné energie.
No a pak jde o to, zda si jako občané Prahy 3 myslíme, zda se těmto činnostem má MČ Praha 3 věnovat a nebo zda má být MČ více "servisní organizací" pro občany a méně podnikajícím subjektem v oblasti nemovitostí, což právě jménem Svobodných psal pan Štampach.
Já osobně nevidím důvod proč by měla MČ P3 hromadit majetek a vlastnit stovky bytů. A ano, byl bych pro jejich privatizaci. Mimo jiné proto, že s nimi MČ P3 nehospodárně nakládá. Nebo vy třeba považujete 200 prázdných bytů a dalších nebytových prostor za prospěšné pro rozpočet Prahy 3 ?

Mojmír Mikuláš, rodilý Žižkovák


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama