Diskuse

Svobodní jsou i v Praze 3

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dlouhé, ale prázdné

8.5.2014 13:06 vložil Tomáš Štampach

Vážení pánové,
pokusím se zde vysvětlit pár výše řečených témat.
1) rozpočet vs. závěrečný účet - to je přeci jenom trošku rozdíl. V závěrečném účtu se vyskytují jen proúčtované finance za daný rok, není tedy zvláštností, když původně plánované akce se během roku pozdrží a financování proběhne v letech dalších. Např. si vypůjčím tunel Blanka, Hl. m. Praha na svém účtu rok či více pozdržovalo nějakou tu miliardu, ačkoliv to byla vždy jedna z největších investičních výdajových položek rozpočtu, v závěrečném účtu se tak nevyskytne a navenek to vypadá, že hospodaří s přebytkem. Toto vše se pak projeví až za nějaký ten rok... V současné době tak dle mého zde vedeme diskusi o matematické hře čísel, kdy každý z nás máme na věc jiný pohled. Ačkoliv Váš názor respektuji, tak o opaku mě však nepřesvědčíte.
2) uložení přebytkových financí - existuje spousta konzervativních fondů, kde MČ může mít uloženy finance s minimálním rizikem. V současné chvíli Vám nejsem schopen zde napsat přesný produkt a finanční skupinu, je to dle mého téma, na kterém se má shodnout zvolené zastupitelstvo napříč celým politickým spektrem.
3) nebojte, vize máme, proto jsme zde :-) těžko lze očekávat, že zde budeme podrobně rozepisovat náš připravovaný program, to nikdo 5 měsíců před volbami neudělá... můj článek měl opravdu charakter seznamovací, aby sousedé z naší MČ věděli, že na trojce existují i jiné politické subjekty než jen ty, které jsou zastoupeny v zastupitelstvu či případně v Poslanecké sněmovně. To, že máte na dané věci jiný názor, je v demokratické společnosti jev běžný, který pak nejlépe vyjádříte vhozením volebního lístku do volební urny.
4) tržní nájemné vs. prodej bytových jednotek - opětovně politické téma, na kterém se neshodneme. Ačkoliv jak jsem již výše naznačoval, o tržním nájemném se můžeme bavit, jsem zastáncem prodeje bytových jednotek. Soukromí vlastníci se vždy o svůj majetek budou starat starostlivěji a lépe než-li obec.
5) nevím, že bych ve svém článku kritizoval nezveřejňování usnesení rady (potažmo zastupitelstva) či smluv... To, že MČ udělala v této problematice oproti minulým obdobím významný krok k lepšímu, je nezpochybnitelný fakt. To jsem však již přiznával v minulých diskusích a jsem tomu skutečně rád. Ale když jsme u těch smluv, kolik občanů o tomto ví? Je nějaký odkaz na registr na webových stránkách MČ? Osobně jsem ho nedohledal. A nebudu zde opakovat své připomínky k registru, které jsem již v minulosti psal. Pokud vím, v článku transparentnost byla mířena na oblast zadávání veřejných zakázek malého rozsahu.
Hezký sváteční den všem!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dlouhé, ale prázdné

8.5.2014 17:48 vložil Janek

Pokud Vám tedy dobře rozumím, Vaší vizí je všechny byty i nebyty ve vlastnictví Prahy 3 prodat a peníze uložit do banky.
To mi nepřijde jako dobrý nápad.

Děkuji za rozhovor.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dlouhé, ale prázdné

9.5.2014 10:37 vložil MojmírMikuláš

Nezlobte se Janku, ale mám trochu pocit, že příspěvky pana Štampacha pořádně nečtete a opakujete své stručné teze.
Komunální volby jsou až takřka za půl roku.. Svobodní určitě mají ucelené představy o fungování radnice a prioritách pro Prahu 3. A samozřejmě je budeme zřetelně prezentovat, ale bude to oficiální formou a ne prostřednictvím diskuse na Kauze3. Ale to vše má svůj čas.
Upřímně s Vámi budeme velmi rádi a konkrétně (!) diskutovat osobně v rámci podzimní kontaktní kampaně (alespoň uvidíme reálného Janka či Kardinála a nejen nicneříkající nick, za kterým může být skryt třeba Hurda :-)
Teď aktuálně jsou za 14 dní volby do EP a momentálně se většina Svobodných věnuje hlavně kampani "Posvítíme si na euronesmysly" http://ep2014.svobodni.cz/
Pokud si zatím chcete rozšířit představy o Svobodných mimo oficiální "propagandu", tak doporučuji tento včerejší článek od nezávislého novináře http://echo24.cz/a/wBkqh/svobodni-jedine-misto-kde-to-dnes-na-pravici-aspon-bubla
Také děkuji za rozhovor.
Mojmír Mikuláš, rodilý Žižkovák


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dlouhé, ale prázdné

9.5.2014 14:06 vložil Janek

Tak nejprve k tomu nečtení.

6.5.2014 18:39 vložil Mojmír Mikuláš
Já osobně nevidím důvod proč by měla MČ P3 hromadit majetek a vlastnit stovky bytů. A ano, byl bych pro jejich privatizaci.

8.5.2014 13:06 vložil Tomáš Štampach
Ačkoliv jak jsem již výše naznačoval, o tržním nájemném se můžeme bavit, jsem zastáncem prodeje bytových jednotek. Soukromí vlastníci se vždy o svůj majetek budou starat starostlivěji a lépe než-li obec.
Uložení přebytkových financí - existuje spousta konzervativních fondů, kde MČ může mít uloženy finance s minimálním rizikem. V současné chvíli Vám nejsem schopen zde napsat přesný produkt a finanční skupinu, je to dle mého téma, na kterém se má shodnout zvolené zastupitelstvo napříč celým politickým spektrem.

---
Jinak máte pravdu. Jsem záludným anonymem. Možná jsem jak říkáte Pavel Hurda, nebo dokonce Matěj Stropnický. Ale mohl bych být i starostkou Hujovou, exstarostkou Kozumplíkovou, nebo duchem Karla Hartiga.

Je to však důležité? Mé příspěvky nejsou vulgární a jsou k věci. Tak se nestarejte.

Snažil jsem se jen poukázat, že jedna věc jsou volební hesla, negace v obecné rovině, či svícení na „euronesmysly“ a druhá věc je řešit konkrétní věci konstruktivními návrhy. Musím říci, že jste mě Vy, ani pan Štampach nepřesvědčili, že to máte za mák promyšlené. Snažíte se na Prahu 3 aplikovat postoje pana Macha, ale nezapadá Vám to s místní realitou. Ale jak sám říkáte... volby jsou až za půl roku.

Děkuji za rozhovor a přeji pěkný víkend. Janek


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dlouhé, ale prázdné

11.5.2014 15:22 vložil Tomáš Štampach

Vážený Janku,
nejspíše jste svým závěrem minulého příspěvku vystihl vše podstatné. Je zřejmé, že já i pan Mikuláš přenášíme do komunální politiky teze a program Strany svobodných občanů (nepersonifikoval bych to na pana předsedu Macha). Kdyby tomu tak nebylo, asi by to bylo zvláštní... :-)
To, že Vám program Svobodných třeba nepřijde sympatický a máte jiné názory, tak stěží Vám pak může být blízký náš chystaný program do komunálních voleb a zdá se Vám pak tedy nepromyšlený. Třeba Vás ale během zbývajícího půlroku do voleb překvapíme a přesvědčíme o opaku.
Rovněž i já Vám děkuji za Vaše názory a zároveň za věcnou a slušnou diskusi!!!
T. Štampach


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dlouhé, ale prázdné

12.5.2014 08:49 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Tedy za sebe mohu říci, že mi teze Svobodných přijdou celkem sympatické. Jenže Vy jste v článku neprezentoval teze, ale zcela konkrétní návrhy. To je obrovský rozdíl.
Pro mě je to známka, že jste se zatím myšlenkově nedostali dále, než přes ty teze - to je nebezpečně málo.


Reagovat  Reagovat s citací


Když máme dnes ty volby...

23.5.2014 13:32 vložil Michal Konvička

Velmi trefný článek ohledně kampaně Svobodných, doporučuji...http://demagogcz.blog.ihned.cz/c1-62222390-svobodne-nesmysly


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Když máme dnes ty volby...

24.5.2014 20:57 vložil Tomáš Štampach

Vážený pane Konvičko,
úmyslně reaguji až po volbách. Měl jsem za to, že kauza 3 je zaměřena na lokální problematiku a politiku naší MČ, ve Vašem odkaze jaksi jedno i druhé postrádám ;-)
Ale přesto Vám za toto děkuji, je vidět, že Svobodní svoji rostoucí popularitou začínají již pár lidem hodně ležet v žaludku, holt konkurence není asi moc vítána...
A závěrem, když jste u toho demagogu, tak třeba toto by Vás taky mohlo zajímat - http://demagog.cz/diskusie/261/volby-do-evropskeho-parlamentu-iii
S pozdravem

Tomáš Štampach


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dlouhé, ale prázdné

13.5.2014 09:38 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den,
v jednom bodě Vám musím dát za pravdu. Na webu Prahy 3 není odkaz na zmíněný registr smluv. Řekl bych, že to není zlý úmysl - ostatně s tím registrem se Praha 3 chlubila v RN i zde na Kauze 3.

Tedy v návaznosti na Vaši připomínku jsem se obrátil na správce webu a ten mi slíbil, že odkaz doplní co nejdříve. Podobné podněty na zlepšení může zaslat každý - tedy i Vy osobně. Nehledejme ve všem politiku :-)

Jirka P.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dlouhé, ale prázdné

13.5.2014 14:18 vložil Tomáš Štampach

Vážený pane Ptáčku,
děkuji za Vaši informaci a zajištění nápravy :-) Jsem potěšen, že slušně vedená diskuse a případně vznesené připomínky vedou ke zlepšení informovanosti občanů.
Ještě jednou děkuji a přeji hezký zbytek dne

T. Štampach


Reagovat  Reagovat s citací


radní

25.5.2014 23:25 vložil jarovan

Kdo tipujete, že se ujme role být 3 měsíce radním.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama