Zastupitelka Světlana Škapová (TOP 09) vstoupila do opozičního klubu Žižkov (nejen) sobě

Zastupitelka Světlana Škapová (TOP 09) vstoupila do opozičního klubu Žižkov (nejen) sobě

Ing. Světlana Škapová, která byla v podzimních komunálních volbách zvolena na kandidátce TOP 09, přestoupila do opozičního klubu Žižkov (nejen) sobě. Informaci potvrdil i předseda klubu zastupitelů Žižkov (nejen) sobě Ondřej Rut.

Světlana Škapová je zastupitelkou Prahy 3 již druhé volební období. V letech 2010 – 2014 působila v klubu TOP 09. Po komunálních volbách v roce 2014 nepodepsala koaliční smlouvu. Dle dostupných informací je jako členka opozice i nadále členkou TOP 09. 

Stejně jako v minulém volebním období tak dochází k redukci zastupitelů zvolených za TOP 09. V letech 2010 – 2014 přeběhli do služeb opozice tři zastupitelé (Rostislav Rubík, Jan Srb a Tomáš Kalousek). Dva z nich pak kandidovali za konkurenční politická uskupeni proti TOP 09, ale do zastupitelstva se již znovu nedostali.
 
 


Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

 


Související články

Koaliční smlouva je podepsána a zveřejněna

Ještě před ustanovujícím jednáním zastupitelstva došlo ke zveřejnění koaliční smlouvy TOP 09, ODS, ČSSD a Volby pro město. Z uvedeného dokumentu jsou zřejmé programové priority i rozdělení kompetencí mezi jednotlivé strany. Jednání zastupitelstva bude zahájeno dnes v 15:00.pokračování
reklama