Diskuse

Březnové Radniční noviny aneb vzkazy politiků za obecní peníze

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo je tady hodny a kdo spatny?

22.3.2010 18:51 vložil Iont

Pokud někdo lpí na slovníkovém významu slova a není schopen jisté míry verbální abstrakce, hyperboly nebo třeba metafory, říkáme o něm, že nás chytá za slovo nebo že slovíčkaří.
Normální čtenář myslím pochopil, že Bob nás ve svém příspěvku nechtěl přesvědčit, že vedení zdejší radnice používá násilné metody k udržení své vlády, ale chtěl tím naznačit, že radnice Prahy 3 není řízena zájmy polis a jejích občanů, ale individuálními hmotnými zájmy individuí v jejím vedení a že většina opozice (ČSSD a KSČM) je koupena posty v kontrolních orgánech. Tedy něco ve smyslu opoziční smlouvy.
Máte pravdu, že tuto situaci by lépe vystihovalo adjektivum zkorumpovaná nebo špatně vládnoucí.
Nebuďte takový formalista :-) a raději odpovězte na Bobovu otázku, proč se podle Vás vedení radnice brání transparentnímu způsobu vládnutí, když je vše v pořádku? (Toto je parafráze Bobovy otázky.)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo je tady hodny a kdo spatny?

22.3.2010 19:47 vložil chk

Není slovíčkaření jako slovíčkaření.
Souhlasím s Bobem1 a Iontem co se týče způsobu vlády radnice Prahy 3.
Ona i ta totalita má mnoho mezistupňů - od zneužívání sdělovacích prostředků, přes provázání politiky a peněžních toků až po tu absolutní totalitu, co jistě pamatujeme z minulého režimu (nebo někdo z války).
Radnice Prahy 3 za peníze daňových poplatníků vydává Radniční noviny, které pak zneužívá pro šíření nepravdivé propagandy. Opozičním, řádně zvoleným zastupitelům, je pak přístup do Radničních novin znemožněn úplně (zkuste mi tam Dyku najít nějaký článek opozice).
Radní Hurda si na sebe směřuje finanční toky, které by bez politické podpory nikdy nezískal. Je zřejmé (a velice pravděpodobné), že tyto finanční toky mu pak naopak pomáhají udržet se u moci. Mj. se v poslední době vynořily další dva plátky, placené zdánlivě ze soukromých zdrojů (a u kterých je velmi obížné, ne-li nemožné dohledát skutečného vydavatele) a které mají podezřele proradniční charakter.
Takže přestaňte Dyku chytat za slovíčka a zkuste si zjistit reálnou situaci.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama