Diskuse

Domovní řád v obecních domech Prahy 3 – dávno zrušen

Vložit nový příspěvek

Re: Nechápu

11.3.2009 07:51 vložil Čenda

Rýpale, jste vedle jak ta jedle. Téměř každé SVJ (společenství vlastníků domů) má svůj, jak vy říkáte, specifický, domovní řád. Vy to vidíte jako takovou cochcárnu, kde si v domě může každý dělat, co ho napadne. V případě SVJ si domovní řád navrhují a schvalují vlastníci na schromáždění SVJ, v případě obecních domů by to tedy měl být vlastník, tj. MČ P-3. Druhá věc je však dodržování takovýchto dom. řádů popř. sankcionování za jejich porušování.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Nechápu

11.3.2009 08:24 vložil otakarek

Co se tyce dodrzovani domovniho radu (tedy sankci) - neni to tak, ze pri stalem porusovani radu je mozne vypovedet najemni smlouvu? Samozrejme to musi smlouva umoznovat, ale jinak si myslim, ze ukonceni najemniho vztahu je pomerne velkou sankci.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Nechápu

11.3.2009 10:51 vložil Čenda

Jistě, v běžné nájemní smlouvě patří k povinnostem nájemníka respektovat domovní řád. Tzn, že je možné a často je to praktikováno, uvést do podmínek, za jakých může nájemce dostat výpověď z bytu, právě porušování domovního řádu. Osobně považuji domovní řád za velmi důležitý dokument, který jasně a srozumitelně určuje podmínky soužití většího počtu partají v domě.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Nechápu

20.3.2009 20:33 vložil Jarda

Podmínky, za jakých může nájemník dostat výpověď jsou přesně popsány v občanském zákoníku, takže je blbost je znovu opisovat do domovního řádu. Krom toho by mě zajímalo, kolik z diskutujících bydlí v obecním bytě, že je zajímá tohle téma ?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama