Dramatické jednání zastupitelstva Prahy 3 (video)

Dramatické jednání zastupitelstva Prahy 3 (video)

Výzva od občanů, aby se radní vzdali svých funkcí, hlasitý humbuk, dupání a odchod opozičních zastupitelů SZ, KSČM a SNK-ED, v této režii se odehrávalo čtvrteční jednání zastupitelstva v Praze 3.

Rozruch se rozpoutal kolem čtyř peticí, které nespokojení obyvatelé předali radě. Poté, co zastupitelé neodhlasovali návrh Matěje Stropnického (SZ), aby se petice projednaly jako bod přednostně, ale volení zástupci je vzali pouze na vědomí a nedali místním prostor k vyjádření, se strhla doslova vzpoura.

„Vzdejte se mandátů,“ a hanba“ vzkázali místostarostům a starostce Mileně Kozumplíkové (ODS) přítomní občané. Starostka nakonec musela jednání na patnáct minut přerušit.

Lidí, jímž většina volených zástupců nepřímo vzkázala: pokud chcete něco říct, počkejte si třicet šest bodů, se však zastala opozice.

Z místnosti odešli zástupci Strany zelených, KSČM, ale i SNK-ED. „Nerespektujete to, co jsme předem schválili,“ rozčílil se Stropnický. Ze stenografu totiž vyplynulo, že zastupitelé měli prostor k projednání dát. V místnosti nakonec zůstali pouze zastupitelé za ČSSD a ODS. Jednat se přitom mělo o nejdůležitějším materiálu na příští rok, rozpočtu, jenž přerozděluje do různých oblastí 861 milionů korun.

„Vyhlašuju jednání klubu,“ řekl po chvíli i předseda klubu ODS a radní Pavel Hurda. Poté, co se zastupitelé vrátili na svá místa, pokračovalo jednání dál.

Napjatá situace na zastupitelstvech Prahy 3 graduje. Zatímco ještě před dvěma lety, nechodil na jednání z občanů skoro nikdo, teď se nespokojení občané nemohou do jednací síně téměř vejít. Na předposledním jednání lidé hlasitě protestovali proti tomu, že si místostarosta Zdeněk Lochman (ODS) zprivatizoval byt v secesním domě na Vinohradech více jak o polovinu levněji než obyvatelé z panelových domů na Jarově.

Teď byly na žižkovskou radnici adresovány hned čtyři petice. Místní požadují dokončení privatizace bytového fondu, obnovu původní trasy linky 234 směřující na Jarov a úpravu zastávky Olšanské hřbitovy, protože není pro cestující bezpečná.

VIDEO si můžete spustit na stránkách Pražského deníku - ZDE


Související články

Odpověď radnice Prahy 3 na „Petici občanů za privatizaci“ - AKTUALIZOVÁNO

Dnes jsem do našeho redakčního mailu dostal prosbu o zveřejnění reakce, kterou dostal petiční výbor od pana místostarosty Lochmana na Petici občanů za privatizaci, která proběhla v průběhu několika minulých měsíců.pokračování

Opozice na protest opustila jednání zastupitelstva Prahy 3

Názory
Tisková zpráva zastupitelských klubů Strany zelených a SNK-ED, KDU-ČSL: Zastupitelské kluby Strany zelených a SNK-ED, KDU-ČSL odešly z jednání zastupitelstva MČ Praha 3 na protest proti nerespektování schváleného programu jednání. Starostka Milena Kozumplíková (ODS) odmítla projednat schválené body programu týkající se peticí občanů ohledně privatizace bytového ...pokračování

Ing. Josef Ráb, KSČM: Princip demokracie na Praze 3 neplatí

Názory
V této zemi se děje leccos, s čím většina lidí nemůže souhlasit. Jakým způsobem nakládá vedení radnice Prahy 3 s právy občanů, je skutečně alarmující. V samotném zastupitelstvu se názor zastupitelů za jiné strany, než občanské a sociální demokraty, v podstatě neprosadí. Ať již je věcně nebo procedurálně nad nebe jasnější, hlasovací mašina jej prostě ...pokračování
reklama