Diskuse

Reakce na příspěvek

Parukářka

15.2.2008 21:41 vložil Michal V.

Každý problém má svou histori, já vcelku dobře znám probematiku sporu provozovatelů Parukářky s radnicí.Ten bude, doufám, řešit v budoucnu snad nezávislý soud.
Chápu, že pro radnici je to dlouhodobé trauma a že tato instituce nechápe, jak je možné, že se někdo postavil jejímu nátlaku (dvě rozsáhlé petice občanů, takové ještě Praha 3 asi doposud nezažila....).
Nicméně jsem zaražen "neznalostí" p. Kuciána, který asi asi netuší nic o rizicích hypotetického občana, který by procházel přes Vrch sv. Kříže, kdyby na svém místě nestála (mnohými občany )oblíbená hospůdka. Nabízí se otázka :
Kolik lidí bylo okradeno, přepadeno... v okolí tohoto "ghetta" (nevím, jak mám chápat význam tohoto slova v podání p. Kuciána )v době jeho provozu (tohoto "ghetta")?
Pokud chtěl posluchače o nebzpečí průchodu přesvědčit obratnými řečnickými frázemi (srovnáváním chování lineárních a exponenciálních funkcí) , pak snad každý středoškolák pochopil, že použil v záchvatu spravedlivého rozhořčení pojem geometrická řada naprosto chybně.
Myšlenka: není náhodou třeba Havlíčkovo náměstí nebo prostor před stadionem Viktorky v noci z hlediska kriminality problematičtější?
Provoz Parukářky se údajně ve večerních hodinách vyznačuje zvýšenou hlučností. Jistě, v porovnání s knihovnou či podobným zařízením by tak šetření dopadlo.A co porovnat Parukářku s jinými, srovnatelnými, objekty ?
Promiňte, prosím, že tyto mé myšlenky jsou poněkud neuspořádané. Ale mám prostě vztek.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama