Diskuse

Jde na Praze 3 pouze o vysazení stromu Anežky České?

Vložit nový příspěvek

Re: ..nejde o strom,ani o skauty

21.2.2012 15:03 vložil smisek

Za tím je určitě Hurda! Co myslíte? Za vším je totiž Hurda :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: ..nejde o strom,ani o skauty

21.2.2012 15:07 vložil Marie

Bohužel... Vzpomeňte si jak v ČT dával do kontrastu krásné nové paneláky Central Parku a pak ukazoval směrem ke klubovně na to hnusné zdevastované území parku..., to je potřeba taky zastavit něčím novým, hezkým, neobyvatelným.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: ..nejde o strom,ani o skauty

21.2.2012 15:12 vložil smisek

Už je to tady, už je to tady! Tak jo...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: ..nejde o strom,ani o skauty

21.2.2012 15:22 vložil Iont

Jestli je zatím Hurda nebo ne, lze těžko z těchto informací vyvozovat, ale něčí zájem, aby strom nebyl vysazen před skautskou klubovnou, evidentně existuje. Asi to bude zájem někoho, kdo má s daným územím nějaký záměr.
Koneckonců ať se nám Olšanské náměstí líbí nebo ne, je to něco jako centrum dnešní Prahy 3... Každý tudy občas jezdí a každý ví, kde Olšaňák je. Do centra je to kousek, hned vedle oblíbeného parku, dobrá občanská vybavenost... Pro developery skvělé sousto. A skauti holt překážejí. Je lhostejné, jestli je původcem Hurda nebo někdo jiný, tohle je prostě špatná věc.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: ..nejde o strom,ani o skauty

22.2.2012 19:34 vložil kkk

Radnice chce skauty vyhodit. To se ví už delší dobu. Lípa vysazená na pozemku u klubovny by mohla být v budoucnu problém při případném kácení a bourání klubovny. Přeci jen by vypadalo hodně špatně, kdyby radnice MČ kácela lípu Anežky České. Chytla by se toho média atd.. Už takhle mají problém s Ortanárií a změnou územního plánu.

Je zajímavé, že nikomu z občanů nevadí, že chce TOP 09 a ODS zlikvidovat místo, které si skauti sami vytvořili ( i když z peněz MČ). Místo, které je využíváno pro děti a mládež, kde se nepodporují drogy (alkohol, cigarety), a které vede děti k něčemu užitečnému.

Verbež z ODS se nezastaví vážně před ničím.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: ..nejde o strom,ani o skauty

25.2.2012 20:42 vložil Iont

A ještě mě napadá jedna věc. Olšanské náměstí je vlivem mnoha zásahů dost zdevastované a je to spíš důležitá křižovatka než náměstí. Stavebně-developerský potenciál místa je přesto obrovský... Najdeme tu velké nezastavěné plochy, navíc lze i konstatovat, že Olšanské náměstí čeká i na svou kompletní rekultivaci. Snaha o likvidaci skautské klubovny je zřejmě jedním z prvních kroků developerské loby...


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama