Občan Sláma: Otevřený dopis starostce a Radě MČ Prahy 3 - Vymažte Pavla Hurdu z Knihy cti

Občan Sláma: Otevřený dopis starostce a Radě MČ Prahy 3 - Vymažte Pavla Hurdu z Knihy cti

Do redakční pošty přišel mail pana Jaroslava Slámy, který nás touto cestou požádal o zveřejnění svého "otevřeného dopisu".

 

 

 

Ing. Vladislava Hujová
starostka městské části Prahy 3
a Rada městské části Prahy 3

Obracím se na vás, jako občan, s podnětem a výzvou, na 

výmaz pana Pavla Hurdy

z Knihy cti Městské části Prahy 3.

Zápis byl proveden na základě Usnesení rady ze dne 1. 3. 2006 č. 140.  Je ostudou Prahy 3 ponechávat tento zápis v knize cti. Tak rozporuplný a tolika nedobrými kauzami poznamenaný politik si to nezaslouží, a nemůže být příkladem našim dětem.  

V pozadí nejkřiklavějších kauz, ať již to byl prodej Paláce Akropolis, vznik akciové společnosti Pražská parkovací, nebo tzv. revitalizace a následná privatizace bytového fondu, včetně nedávné kauzy kdy při opravě paneláků Lupáčova přišla Praha 3 až o 150 milionů, můžeme vystopovat bývalého radního Pavla Hurdu, nepsaného absolutního vládce Prahy 3, v době vlády na radnici ODS.  Přestože se v jednotlivých volebních obdobích jména radních či starostů nominovaných za ODS různě střídaly, hybatelem a organizátorem těchto kauz byl právě radní Pavel Hurda. Vládl pevnou rukou od roku 1998. Sám sebe ve svém životopise označuje za disidenta, ale nikdy neřekl čeho disidentem je.
Pavel Hurda je v tisku celkem běžně nazýván žižkovským kmotrem, přesto a zřejmě i právě proto mu bylo 14.3.2006, přesně v den jeho jubilea, umožněno podepsat se mezi ty “nesmrtelné” obyvatele Prahy 3.
 
 
Kniha cti je jakási deska slavných obyvatel, jejichž životní snažení, mimořádné hrdinství nebo jiné lidské výkony překračují naše průměrné a obyčejné životy a tak se zapsali do historie Žižkova. Je to meta a vzor pro mládež i nás dospělé.
Nechci, abychom si dělali před světem ostudu, že vedle Margaret  Thatcherové, Jiřiny  Jiráskové, Olgy  Havlové máme v knize cti i kmotra Hurdu. Proto podávám Vám, vážená paní starostko a Radě MČ Prahy 3, návrh na výmaz jména Pavla Hurdy z knihy cti Prahy 3, se zveřejněním výmazu po dobu 1 měsíce na veřejné desce radnice Prahy 3.

Jaroslav Sláma, občan Prahy 3
 
 

Související články

Dodatečná gratulace k 60. narozeninám Pavla Hurdy (ODS)

Čas od času se objeví zpráva, že v Knize cti Prahy 3 přibyla další jména. Ano, Kniha cti je taková mramorová deska slavných a ušlechtilých obyvatel, jejichž životní snažení, mimořádné hrdinství nebo jiné výkony lidské překračují naše průměrné a obyčejné životy. Je to meta a vzor pro mládež i dospělé, odkaz těchto osobností bývá nadčasový a ...pokračování
reklama