Odtahy odtáhly 4 000 000,- Kč

Odtahy odtáhly 4 000 000,- Kč

S podzimem přichází úklid a mnozí z nás přicházíme o auta.

Každoroční dvojitý rituál blokového úklidu ulic přichází a mnozí z obyvatel Prahy 3 se ráno probudili bez aut. Bohužel se jeden z bodů předvolební kampaně Evropských demokratů, tedy posun začátku úklidu na 8 hodinu nepodařilo prosadit. Řidiči jsou tak nuceni si přivstat, auto odvézt a kroužit se svým vozem hned brzy ráno někde jinde.
Informace o plánovaných úklidech se bohužel na webových stránkách radnice Prahy 3 nedozvíte. Vyhledávač po zadání takového hesla nic nenajde. Musíte o úklidu tedy vědět z jiných zdrojů což je ale při delší nepřítomnosti, nebo nemoci obtížné.
Bohužel tedy ne všichni své vozidlo z ulic odstraní a přichází na řadu odtah. Takové auto je řádně vyfotografováno, naloženo a odvezeno na parkoviště Městské policie. Podle informací od MP je za jeden den z označeného úseku odvezeno 80 až 100 vozů.
Co čeká majitele takového vozidla? Především se musí přihlásit na městské policii na čísle 156 a zjistit na kterém ze sedmi Odtahových parkovišť je jeho auto umístěno. Poté co se tam dopraví taxíkem bude nucen zaplatit manipulační poplatek 1450,- Kč. Pokud se nedostaví hned, přibývá mu za každý den poplatek 200,- Kč za parkování vozidla.
Za porušení Zákazu parkování vyznačeném přenosnými značkami musí dále uhradit blokovou pokutu 2000,- Kč. K úhradě může použít pokladnu Záchytného parkoviště, nebo musí navštívit služebnu Městské policie. Jedinou útěchou takového nešťastníka je, že nedostane trestné body. Celkem jej však takový odtah přijde nejméně na 3450,- Kč. Osmdesát majitelů vozidel odtažených za jediný den zaplatí nejméně 276 000,- Kč. Městská část je rozdělena do patnácti bloků tzn. 15 x 276 000 = 4 140 000,- Kč. Tolik zaplatí od 7. do 31.10. za úklid své ulice neopatrní řidiči ze svých peněženek.
Úklid organizuje Technická správa komunikací a ta si odtahy objednává u Správy služeb městské policie. Ta je pak provádí svými vozidly soustředěnými z jiných částí Prahy.
Statistika hovoří o tom, že od začátku roku bylo celkem při všech čištěních na Praze 3 odtaženo 2 016 aut, na Praze 2 to bylo 2 211 aut.
Ale to vše je jen rozcvička na mnohem větší sousto, kterým je zavedení zón placeného parkování na obvodu Prahy 3. Správa služeb Městské policie hl. m. Prahy využívá odtahová parkoviště dislokovaná v Praze 1 až po Prahu 12 – Písnici. Na tato její parkoviště budou odtahována vozidla nejen při pravidelné údržbě komunikaci, ale v budoucnosti budou sloužit pro skladování automobilů řidičů, kteří nesprávně zaparkují v zóně placeného stání. Takže si je najděme na mapě a těšme se.
A nakonec porovnejte dvě fotografie. První byla pořízená těsně před úklidem a druhá tři dny po úklidu. Otázka je, zda je to vše vůbec k něčemu dobré a zda by se s úklidem nemělo počkat až stromy shodí listí. Má někdo odpověď?
Před
ulice těsně před úklidem
a po úklidu.
  
 

Související články

Ceník parkovacích karet a lístků v zónách placeného stání

Za dobu, kdy se mluví o zavádění ZPS jsem již zaznamenal tolik sazebníků parkovacích karet, že jsem chvílemi začal ztrácet přehled. Každopádně ten, který dnes přináším je v současnosti ten nejaktuálnější, jelikož jej dne 28. 8. 2007 schválila Rada HMP.pokračování
reklama