Opozice na protest opustila jednání zastupitelstva Prahy 3

NázoryOpozice na protest opustila jednání zastupitelstva Prahy 3

Tisková zpráva zastupitelských klubů Strany zelených a SNK-ED, KDU-ČSL: Zastupitelské kluby Strany zelených a SNK-ED, KDU-ČSL odešly z jednání zastupitelstva MČ Praha 3 na protest proti nerespektování schváleného programu jednání. Starostka Milena Kozumplíková (ODS) odmítla projednat schválené body programu týkající se peticí občanů ohledně privatizace bytového fondu.

Občané v peticích požadovali znovuprojednání privatizace svých bytů na Jarově. Poukazovali přitom na zásadní rozdíl v ceně, kdy byt privatizovaný místostarostovi Lochmanovi (ODS) byl odprodán za 11 tisíc korun za m2, zatímco panelové domy na okraji Prahy 3 na Jarově byly privatizovány za více jak dvojnásobnou částku 27 tisíc korun za m2.
Další petice se týkala urychlení procesu privatizace obecních bytů. MČ Praha 3 má ve svém vlastnictví kolem 300 bytových domů. Rada dala petice zastupitelstvu pouze k informaci a odmítla k nim přijímat usnesení a otevřít diskusi. Na zastupitelstvu bylo přítomno okolo stovky nespokojených občanů, kterým nebylo umožněno přes jejich zájem vystoupit.
Opoziční zastupitelé kritizují absenci koncepčního materiálu týkajícího se privatizace bytového fondu. Vedení radnice odmítá sdělit občanům, zda a kdy budou jejich byty privatizovány.
Opoziční kluby SZ a SNK-ED, KDU-ČSL považují nutnost využívání institutu petice ze strany občanů za krajní projev nespokojenosti s fungováním současného vedená radnice pod ODS a jejich neprojednání za porušení demokratických principů. Na protest proti tomuto postupu zvolily tyto kluby poprvé v tomto volebním období krajní prostředek vyjádření kritického názoru a odešly z jednání zastupitelstva.

Tisková zpráva zastupitelských klubů Strany zelených a SNK-ED, KDU-ČSL


Související články

Starostka Prahy 3 - Milena Kozumplíková (ODS): Jsme v poločase

Názory
Na oficiálním webu Prahy 3 mě zaujal článek paní starostky „Jsme v poločase“. Svým pohledem hodnotí, co si stávající politická reprezentace předsevzala a co se jí podařilo splnit.pokračování

Odpověď radnice Prahy 3 na „Petici občanů za privatizaci“ - AKTUALIZOVÁNO

Dnes jsem do našeho redakčního mailu dostal prosbu o zveřejnění reakce, kterou dostal petiční výbor od pana místostarosty Lochmana na Petici občanů za privatizaci, která proběhla v průběhu několika minulých měsíců.pokračování
reklama