Paní starostka na cestách

Paní starostka na cestách

Ještě před volbami si stihla paní starostka nechat schválit výlet za městské peníze. Pojede do Aachen (Cáchy) na rozhodování poroty o udělení kulturní ceny Karla IV pro rok 2011 (Německo, u hranic s Belgií). Smysl její nominace do poroty je nám neznámý. Předsedkyně pražského spolku tohoto jména o žádné akci nic neví.

Cesta byla schválená na schůzi Rady MČ P3 22.9. a pak na posledním zasedání zastupitelstva. Cestu autem s řidičem a ubytování platí MČ P3.

Paní starostka byla vyzvána k účasti dopisem spolku Aachen - Praha 2.9. 2010. 

Tady bychom mohli skončit, ale ... při pohledu na aktuální stránku pražského spolku nadepsanou "Program pro rok 2010"  můžete být zmateni.  Stránka je totiž prázdná:  http://www.spolek-praha-cachy.cz/aktuality.html

Na dotaz předsedkyni pražského spolku jsme obdrželi tuto odpověď:

Pavlicová Silvia (MHMP):  
   
"Dobrý den, velice jste mě zaskočil, skutečně nejsem informovaná o akci v Aachen, takže Vám nemůžu sdělit podrobnosti. Můžete mi napsat, odkud máte tuto informaci ? Asi došlo k nějakému omylu.  S pozdravem Silvia Pavlicová, www.spolek-praha-cachy.cz"

No a jak jinak, spolek je financován z rozpočtu Magistrátu Prahy. Sídlo spolku je v budově v majetku MHMP: Clam-Gallasův palác, Husova 20/ 158, 110 00 Praha 1 - Staré Město.

Partnerský spolek v Aachen má webovou stránku přece jen trochu více dodělanou. Dozvíme se z ní v němčině alespoň to, že cenu získal v roce 2009 kardinál Vlk. Předsedkyní tamního spolku je paní s českým jménem Věra Blažková.  

Tak hezkou cestu.

rozhodnutí rady

 

reklama