Parukářku a Vítkov propojí za pár let lávka

Parukářku a Vítkov propojí za pár let lávka

Žižkovská radnice má s oběma vrchy - Vítkovem a Parukářkou - velké plány. Lávka nad Koněvovou ulicí vedoucí z parku Parukářka na Vítkov, nové schodiště na vrch Svatého kříže a cyklostezka místo turnovské trati, po které donedávna jezdily vlaky. Tak by se do několika let mohl proměnit Žižkov. Rada třetí městské části totiž posvětila návrh na vypracování studií, jejichž hlavním cílem je co nejvíce zpřístupnit Vítkov Pražanům. Kromě řešení v terénu však radnice architektům vzkázala, ať zpracují projekt, který počítá i s lávkou.

Návrat ke starším plánům

„Je pravda, že při uvažování o zpřístupnění Vítkova radní znovu oprášili nápad staršího data, že by se Vítkov s Parukářkou mohl propojit. Řešením by byl například most nad Koněvovou ulicí, kde je hustý provoz,“ popsal záměr vedoucí odboru územního rozvoje Zdeněk Fikar. Podle něj je cílem vybudovat nové prostory pro rekreaci, park na Vítkově se navíc začíná regenerovat.

Cyklostezka bude už letos

„Všechno je ve fázi příprav studií, pokud by se k realizaci přistoupilo, je to otázka několika let,“ doplnil Fikar s tím, že cyklostezka bude hotová už do konce letošního roku.Velké plány má radnice třetí městské části také s Parukářkou. Na vrch Svatého kříže už by totiž zhruba za pět let měly vést schody, a to zhruba v místech, kde nyní sídlí centrum nabízející psychiatrické služby a poradenství známé jako RIAPS.

Bude se stěhovat RIAPS?

„O plánech radnice jsem se dozvěděl náhodou před dvěma dny. Dost mě to překvapilo. Samozřejmě budu kontaktovat našeho zřizovatele, aby nám případně pomohl najít nové prostory. Nejde jen o stěhování RIAPS, ale celého ředitelství centra sociálních služeb,“ popsal ředitel centra Tomáš Ján. Podle Fikara je vybudování nového přístupu na Parukářku důležité především proto, že dnešní rampa je nevzhledná. Nový nástup by měl být jakýmsi prodloužením Jičínské ulice.Na Parukářce má podle studie vyrůst také nová restaurace. Na současnou hospůdku na Parukářce, která má problém s hygienickými předpisy, už radnice vydala demoliční výměr. Vlastník stánku se ale odvolal, a případem se zabývá soud. Ani stálým hostům se nechce loučit se zavedeným občerstvením.
 

reklama