Policie vyšetřuje stornovanou pokutu pro místostarostu Prahy 3 Hellera

Policie vyšetřuje stornovanou pokutu pro místostarostu Prahy 3 Hellera

Šéf strážníků v Praze 3 Dušan Machoň je podezřelý, že zlikvidoval pokutu za nesprávně zaparkované auto místostarostovi městské části Josefu Hellerovi (TOP 09). Případem se začala intenzivně zabývat pražská policie.

Televize Prima ve svých hlavních zprávách uvedla reportáž, ze které je patrno, že městští strážníci nechali odtáhnout Hellerovo auto, které bylo nesprávně zaparkováno. Ředitel Machoň údajně nařídil, aby byla pokuta pro místostarostu stornována. Reportérka televize Prima uvedla, že existuje nahrávka rozhovoru, ve kterém šéf strážníků kromě zrušení pokuty také nařizuje operačnímu důstojníkovi, aby si strážníci dávali dobrý pozor na to, komu odtahované vozy patří.

Tento velmi podezřelý Machoňův postup prověřila inspekce městské policie a záležitost předala státní policii. „Mělo se jednat o vysoce postaveného funkcionáře, který se měl dopustit údajně trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby," řekla televizi pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Celou reportáž můžete shlédnout na webu TV Prima - ZDE


Dle zdroje, jehož identitu KAUZA3 zná, bylo předmětem vozidlo Škoda Felicia bílé barvy, které používal bývalý  místostarosta Josef Heller. Tento vůz byl v březnu 2011 zaparkován v ulici Milíčova a za okénkem měl cedulku "ZASTUPITEL ÚMČ PRAHA 3". Toho však strážníci nedbali a nařídili odtah vozidla, jelikož nebylo vybaveno platnou parkovací kartou pro modré zóny. V průběhu odtahu se k vozidlu dostavil starší muž, který se k vozidlu přihlásil. Strážníci uložili blokovou pokutu na místě nezaplacenou ve výši 500 Kč,- s čímž muž souhlasil a neprotestoval. V průběhu projednávání přestupku se jeden ze strážníků muže zeptal jestli je skutečně zastupitelem, když má za oknem zmíněnou cedulku, na což mu bylo sděleno, že se jmenuje Josef Heller a že je zastupitel ÚMČ P3. To hlídce sdělil pouze na dotaz. Sám to při projednávání jako argument nepoužil a hlídku neovlivňoval. Hlídka si toto tvrzení ověřila přes vysílačku. Bylo jim opravdu potvrzeno že se jedná o zastupitele MČ P3. Jelikož zastupitelé takové privilegium nemají, nemělo to na postup strážníků žádný vliv a pokutu uložili.

Dle dostupných informací následně šéf strážníků Dušan Machoň instruoval strážníky, že nemají věnovat pozornost vozidlům zastupitelů. 

Josef Heller na dnešním zasedání Zastupitelstva Prahy 3 rezignoval na pozici místostarosty a zůstává řadovým zastupitelem. Svoji rezignaci zdůvodnil tím, že nechce dále čelit bezdůvodným útokům na svoji osobu.

Podrobnosti připravujeme.
  
 


Související články

Rozhovor s obvodním ředitelem Městké policie Prahy 3

Na Kauze3.cz jsme zveřejnili několik článků na téma znečištěných ulic psími exkremety a různými graffiti poničených fasád. A jelikož od zveřejnění těchto článků už uběhl nějaký čas a osobně se domnívám, že situace se nezlepšuje, požádal jsem o rozhovor obvodního ředitele Městské policie Prahy 3 pana Dušana Machoně. Zeptali jsme se, jak proti těmto ...pokračování
reklama