Diskuse

Praha 3 má nové Zastupitelstvo, starostku i Radu městské části

Vložit nový příspěvek

Mravní způsobilost radních. Staré tváře v politice

8.12.2010 11:54 vložil PetrPavel

Změnilo se něco v jejich chování? Jak naši radní- neuvolnění (to zn. berou plat z veřejných prostředků za službu pro občany) jsou dále zaháčkováni ve svých kšeftech si můžete najít na webu ministerstva spravedlnosti. Stručně se na ně podívejme:
starostka Ing. Vladimíra Hujová je zaháčkována v ALFA GATE s.r.o. v Brně s činností v realitách a správě a údržby nemovitostí!
radní Ing. Josef Heller , MBA, - zástupce starostky- jeho činnost je rozprostřena ve firmách ASMASON Zlín, a.s. (1 mil.Kč), ASKLÉPIOS , Praha 2, jako jednatel a společník, PrimeCELL a.s., předseda představenstva, zákl. kapitál 20 mil. Kč, Praha 3, Koněvova 141 - sem to bude mít zástupce starosty blízko, Centrum buněčné terapie a diagnostiky a.s., Ostrava, Moravská Ostrava , Partyzánské nám. 26, člen představenstva, (jmění 12 mil.Kč), Národní Tkáňové centrum a.s. člen představenstva, Brno, Palacovo nám. 726/2. Takže se bude řádně věnovat výkonu své veřejné funkce? Navíc je ředitelem hospicu! A nechte si vyprávět o jeho politické minulosti- taky kandidát na senátora za jinou stranu než TOP! Někteří lidé jsou poněkud nenažraní, hlavně když to vynáší
Jediný radní Tomáš Kalousek (TOP 09) a MUDr. Barbara Hanychová nepůsobí v žádné firmě. Možná jim kmotr PH něco přichystá!
A nyní staří známí a kádři z ODS:
radní Ing. Pavel Sladkovský- jednatel a společník firmy BONTE MP, s.r.o. a předseda dozorčí rady Správy zbytkového majektku MČ Praha 3, a.s. (spravci zákl.kapitálu ve výši 118 mil.Kč)- odměna jen 5 tis.Kč/měsíčně). Co ale dělá?
radní Mgr. Jiří Matušek- člen představenstva Pražská parkovací , a.s . (jen 6 tis/měsíc odměna za tvrdou práci). A.s. má základní kapitál 20 mil. Kč. Ostudné je to, že tam stále působí v předstvenstvu jeden z největších blbů veřejné správy bývalý radní LOCHMAN!) - bylo by vhodné tohoto exponenta blbosti a neschopnosti odvolat na nejbližším zasedání zastupitelstva!
A největší odborník na veřejnou správu - bůhví čeho a kde Bc. Ondřej Pecha, dvacet let v zasloužilém šolichu! Stále po velkých průserech - jako bývalý radní pro "kultůru" na velké radnici prznil pražskou kulturu a ostudou pro Českou republiku skočilo (?) jeho účast při odvotzu obrazů Alfonse Muchy- tento nezmězný idiot opět na piedesatlu v Praze 3 za ODS a současně zastupitelem za Prahu! Dokáže vše s podporou své oblastní rady ODS na Praze 3 a jejího kmnotra PH.
Takže jeho šolichy navíc: správní rada Rychlé Šípy Jaroslava Foglara- bude občanů Prahy 3 uplatňovat slušnost, politickou kulturu a hlavně nenažranost! Dále Arts Boat, s.r.o. jako společník, Trade Centre Praha ,a.s.- v dozorčí radě, a teď co nese- Pražská plynárenská Holdin a.s.- člen dozorčí rady (odborník bez příslušného vzdělání), Pražská plynárenská, člen dozorčí rady. A to vše za odměny ve výši cca 2 mil. Kč, které se provalily po volbách! Nepochopitelné, že odměny vysvětlil jako odpovídající úsilí, které vynaložil! Takže jako (doufám uvolněný radní) bude působit na Praze 3 jako známý diletant.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Mravní způsobilost radních. Staré tváře v politice

8.12.2010 15:10 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den,
nejsem si jistý, zda samotná účast v nějakém podnikatelském subjektu je důvodem k jakékoli negaci. Já si nedělám iluze o provázanosti vybraných firem a komunálními politiky, ale projet si ta jména na justici a jen díky tomu "mít jasno" mi přijde jako značně povrchní přístup.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Mravní způsobilost radních. Staré tváře v politice

8.12.2010 15:48 vložil PavelPetr

Asi jsem se mýlil dle Vás! Překvapil mne Váš názor pane Ptáčku. Znám Vás jako člověka Kauzy3. Já jsem předpokládal aspoň to, že ti, kteří jsou neuvolnění radní budou vykonávat své funkce na plný úvazek a nebudou si "přilepšovat" ve všech možných podnikatelských subjetech a brát práci (skutečnou) pro společnost jako bokovku alespoň dobře placenou! Vždyť se podívejte jak zvládají současnou téměř kalamitu! A prognoza tohoto stavu není příliš optimistická.
Já jsem si ty lidi neprojel jen na serveru ministerstva spravedlnosti, ale o některých (Heller-převlékač kabátů a soudruzi ze stranické skupiny zastupitelů,vedenou v minulém obdobé předsedou oblastní rady ODS bývalým svazákem ze Stavocentrálu, podniku ÚV SSM soudruhem PH , - vím své! Vyžírkové a mnohdy diltanti! Nevěřím jim!
JEN JIM NENALEŤME! Budeme hodnotit činy. Dnes nic neukázali!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Mravní způsobilost radních. Staré tváře v politice

8.12.2010 16:16 vložil Jirka Ptáček

Neuvolněný radní je ten, který funkci nevykonává na plný úvazek. Tím je naopak uvolněný radní.

Obecně však platí to, že samotné soukromé vlastnictví firmy (případně spoluvlastnictví), nebo účast v představenstvu, či dozorčí radě nemusí člověka příliš zaměstnávat a tedy omezovat v práci třeba na radnici. Představa, že získáte dočasnou funkci na radnici (4 roky) a budete hned prodávat svou firmu, kterou budujete mnoho let je lichá. Otázkou taky je, zda všechny uvedené firmy jsou aktivní, nebo jen spící.

Zcela odlišné téma jsou obecní A.S. a odměny v orgánech pro angažované politiky. Tam myslím, že se v zásadě názorově nelišíme.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Mravní způsobilost radních. Staré tváře v politice

8.12.2010 21:17 vložil Pražan odjinud

Obecně připojuji souhlas s panem Ptáčkem, novýám je třeba dát šanci. U "starých" se pan PavelPetr asi nemýlí, ale abyste si tady nestýskali, jak jste na tom špatně, podívejte se k sousedům sem:
http://www.klubpraha7.cz/?p=1224
nebo sem:http://tvpraha7.cz/?q=node/333
Ale je fakt, že jste možná lepší, váš kádr (Hurda - jestli jsem ho tedy správně identifikoval) byl po celou dobu demonstrace na magistrátu v záběru kamer, náš kádr (Blažek) se tam tuším ani nemihnul.
Jinak jsme na tom ovšem dost stejně, co myslíte?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama