Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: nejde o veto vůči záměru prodat akcie

30.12.2013 22:46 vložil nicname

Pane Rut, já myslím, že je tu mít dva pohledy, pohled obchodníka, podle kterého odkup akcií je nejspíš dobrý byznys ať už kvůli pozemkům nebo dalším záměrům a pak pohled politický nebo spíše pohled člověka, který je zodpovědný za správu obce a tam se mi nezdá odkud akcií jako nejlepší nápad. Jednak si myslím, že stát potažmo obec nemá co pohledávat jako "spolumajitel" v takovýchto projektech jakým je fotbal atd. a tím myslím plošně (Viktorka, Baník...) a jednak proto, že utratit cca 100milionů jen proto, abych zabránil nějakém developerskému projektu je dle mého v rozporu s ustanovením o řádném hospodáři i s logiky selsky uvažujícího člověka. Věřím, že, kdybyste se spolu s kolegou Stropnickým obklopil lidmi, kteří rozumí zejména právu ČR tak určitě naleznete jinou cestu jak zabránit takovému projektu. Ale chápu, že je to složitější a zdlouhavější cesta a proto je snadnější utratit hromadu peněz za odkud akcíí a tím jaksi zmařit developerský projekt. Zajímalo by mě, pokud by se tato varianta uskutečnila a Vám se podařilo ten projekt zastavit, co dál? budete vlastni 51 nebo i více procent něčeho, do čeho bude radnice muset neustále soukat peníze jako většinový akcionář a také bude nést zodpovědnost za hospodářský výsledek atd. atd.
Bohužel mám čím dál více pocit, že Vy i pan Stropnický mluvíte často věcech, kterým nerozumíte, nemáte na to vzdělání. Věnujete se tomu, čemu rozumíte a co se blízké Vaší kvalifikaci.
Na druhou stranu, abych Vás jen nehanil, musím přiznat, že žádost o vypracování ekonomické studie je zde namístě a myslím, že je to velkou chybou, že taková studie nebyla zhotovena. Přesto si myslím, že výsledek studie by byl pro obchodníka jiný, než pro radnici tj. že pro radnici by bylo zajímavější, hospodárnější i z hlediska budoucí aby podíl prodala a pokud možno ani takový projekt nedotovala.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama