Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde o veto vůči záměru prodat akcie

9.1.2014 23:41 vložil nicname

Presně jak říkaté pane Heller, dejme tomu, že by se prosadilo, že se odkoupí nějakých 6 nebo 10% akcií a radnice by získala tak většinu. Co dál? Když uvážím, že v akciích společnosti bude mít radnice cca 100mil Kč + stavba nějakého obytného objektu + inženýrské sítě atd atd. troufnu si říci, že to klidně může jít o do 50mil Kč a to budou holobyty k dostavbě. Takže jsme tam řádově za nějakých 140 - 170mil Kč. Aby to mělo smysl, musely by se byty prodat tak, aby radnice zůstala minimálně na nule a to se vsadím, že by hromada lidí řvala vč. opozičních i vlastních zastupitelů, jak je možné na tom nevydělat. Takže zde vystávají otázky:
1) jaký typ bydlení (sociální? no, to nevím zda by jsme se dostali do černých čísel a stavět sociální bydlení za podle mého nepřiměřenou cenu je blbost)
2) normální komereční byty? pak za jakou cenu a kolik by jich bylo. když bych počítal průměrnou cenu za byt 2mil Kč, tak by jich v tom objektu muselo být cca 85 a budeme na té nule. To nemluvě o rizicích, které by to celé přinášelo. Myslím, že je to velký risk.
3) park či jiné podobné místo k odpočinku? myslím, že těch míst je na žižkově celkem dost a peníze z prodeje akcíí by se mohly, když už, vložit do těchto zelených zón. Myslím, že je na nich ještě pořád co zdokonalit.

já si myslím, že než vůbec uvažovat o nákupu, prodeji či snížení/zvýšení podílů je potřeba si ujasnit, co by tam případně mělo vzniknout. Až pak se můžete dohadovat o tom, co s akciemi.....
jakmile ale chce nějaká ze stran zablokovat výstavbu jakéhokoli obytného domu v té lokalitě, ponechat tam park nebo nějakou zelenou zónu, pak si myslím, že prodej všech akcíí je jediná rozumná cesta a bojovat o zákaz výstavby jinými prostředky, než utrácet, s prominutím naše peníze, za boj o voliče v té oblasti.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama