Radnice rozdělila granty za 14,5 milionu

Radnice rozdělila granty za 14,5 milionu

Přes 14,5 milionu korun letos rozdělí na grantech žižkovská radnice. Podporu na projekty do 50 tisíc korun schválila na konci února rada městské části, 13. března pak schválili zastupitelé také granty přesahující tuto částku.

O grantovou podporu celkem žádalo 245 projektů, úspěšných bylo nakonec 155 z nich. V rámci vypsaných témat tak žižkovská radnice rozdělí 7,6 milionů na projekty na rozvoj občanské společnosti, přes 6 milionů míří do oblasti kultury a 785 tisíc korun putuje na projekty usilující o zachování kulturního dědictví.

Grantových žádostí bylo letos méně než v uplynulém roce, zúžil se však i počet grantových témat, v rámci kterých je možné o podporu žádat. Ze seznamu témat, která posuzuje Výbor pro správu Grantového a podpůrného fondu, totiž podle nových pravidel vypadla zdravotní a sociální tématika. Rozdělováním grantové podpory do této oblasti se bude od letošního roku zabývat v rámci svých kompetencí Komise sociální a zdravotní. Stejně tak do oblasti volnočasových a sportovních aktivit dětí a mládeže bude, počínaje letošním rokem, svou podporu radnice směřovat prostřednictvím Nadačního fondu Rychlé Šípy Jaroslava Foglara, jehož je radnice zřizovatelem.
 
Text je převzatý z oficiálního webu www.praha3.cz
 

 
 

Související články

Praha 3 rozdělila granty za 14 milionů korun

Městská část Praha 3 rozdělila na grantech pro kulturní, sportovní, volnočasové a další projekty 14 milionů korun. Z rekordních třech stovek žádostí o podporu tak rada městské části a zastupitelé na návrh Výboru pro správu Grantového a podpůrného fondu Zastupitelstva MČ Praha 3 vyhověli celkem 169ti žadatelům.pokračování
reklama