Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Lidi, žijeme v 21. století

14.4.2015 14:17 vložil Zizkow

Nejdříve k Vašim dotazům.

RN s trochou nadsázky považuji za další nedůležitý zbytečně potištěný kus papíru, který tu a tam najdu ve schránce mezi dalším nevyžádaným balastem. Jestli je stranický, opoziční, nebo koaliční je mi jedno - neřeším to, fakt.

Nedomnívám se, že všichni občané 60+ mají doma počítač a iniciativně cokoli vyhledávají. Jak jste na to, pro pána Jána, přišel? Tady jsem Vám pro informaci dohledal věrohodná data: http://www.mediaguru.cz/2014/07/internetova-penetrace-je-v-cesku-nejvyssi-v-regionu-cee/ (můžete si čísla malinko navýšit, jsou rok stará). Nerozporuji prosím vaše důvěryhodné zdroje, pouze se na věc dívám s nadhledem.

Zato jsem si 100% jist, že vaše představa o možnosti dokonalé plurality názorů je utopická. Stejně tak iluze, že RN naleznou všichni občané ve schránkách a pečlivě názory studují. Vemte v potaz například to, že všichni občané nemají poštovní schránky, do spousty domů se doručovatel nedostane, ve spoustě bytů bydlí nájemníci, kteří volí jinde atd atd.

Proč se vydávají tištěné noviny? :) Nevím, zřejmě jde o setrvačnost. Je ale zřejmý trend, vizte: http://www.citarny.cz/index.php/knihy-lide/vzdelavani-a-souvislosti/glosa-svet-a-knihy/5016-pokles-tistenych-deniku-v-cr . Posedlost straníků (napříč spektrem, nemyslím konkrétně Vás) tištěnými novinami je s ohledem na prokazatelné trendy zarážející.

Názorová pluralita je samozřejmě v pořádku. Zkuste si představit i pluralitu médií: tištěná média, RN, ŽL, Trojka, Kauza3, Facebook, Blogy, nástěnka na ulici, letáček do schránky, emailový newsletter, Twitter, rádio, osobní stránky politiků, webové stránky stran a hnutí a další a další. Nevidím nesvobodu projevu.

Odpověď na to, jak máte podle mne informovat o svých názorech naleznete v bodě výše a v mém původním příspěvku. Vydávejte třeba tištěné Seniorské listy. Použiji-li vaši logiku, tak web vaší koalice http://zizkovnejensobe.net/ vypadá, jako by ho okupovala SZ, nemyslíte? :)

Postup radnice jsem blíže nezkoumal, ani se k tomu nechystám. Chápu váš problém. Divím se, jakou mu ale dáváte váhu. Jedná se o nepodstatnou věc, kterou navíc můžete jen obtížně změnit. Od politika a publicisty vašeho formátu bych čekal více. Nebo fakt myslíte, že touto problematikou žižkováci žijí? Až budete na radnici, bude se situace opakovat v opačném gardu, uvidíte.

P.S.: Trochu si stěžujete, trosičku.... :)antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama