Diskuse

Radniční noviny ve stálém ohrožení

Vložit nový příspěvek

Lidi, žijeme v 21. století

13.4.2015 19:17 vložil Radek

kde se dá hravě vytvořit konkurence RN elektronickým periodikem za pár korun (webem, který se dá ve známost občanům Prahy3 a který si budou udržovat a spravovat ti co do něj budou publikovat). Rvát se v současnosti o publikování v TIŠTĚNÉM periodiku, když většina lidí čerpá informace z internetu .....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Lidi, žijeme v 21. století

14.4.2015 08:36 vložil Zdeněk

RN mají svou take svou elektronickou podobu. Zijeme sice v 21.stoleti, presto mnoho lidi s internetem nepracuje a informace stale ziskavaji z tistenych medii.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Lidi, žijeme v 21. století

14.4.2015 09:51 vložil sunegha


Velká část obyvatelstva kategorie - řekněme - 60+ dává přednost tištěným novinám a časopisům před elektronickými. Mimo to -
- RN jsou obecní periodikum, svou podstatou ve vlastnictví všech obyvatel obce a současně veřejným prostorem. Obyvatelé si zvolili zastupitele, nikoliv radu či starostku. Zastupitel zastupuje svoje voliče a měl by mít, též v zájmu svých voličů, možnost publikovat - buď podle klíče kolik hlasů takový prostor, nebo možnost rovnou. Určování jiných klíčů pro možnost poublikování je příkladné sociální inženýrství. V případě ODS a TOP 09 jde o sociální inženýrství udajně pravicových stran. Takový je politická praxe v Praze 3. Pláč ? Smích ?

JUDr. Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Lidi, žijeme v 21. století

14.4.2015 11:08 vložil Zizkow

Vidim, ze si stezujete jiz po nekolikate.

Pokud povazujete Radnicni noviny za masmedium, ktere ma na elektorat 60+ tak zasadni vliv, doporucim nespolehat se na radnici a vzit to do vlastnich rukou. Vydavejte Seniorske listy, naplnte je vlastnim obsahem, dejte prostor, komu uznate za vhodne a je to. Pokud je vas predpoklad spravny, bohate se vam vase aktivita vrati u voleb.

Osobne si myslim, ze obyvatele zasadne podcenujete. Predstava, ze plati nekriticke uvazovani stylem: "Psali to v tech papirovejch novinach Mano, tak to bude pravda" silne zavani minulym stoletim.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Lidi, žijeme v 21. století

14.4.2015 12:33 vložil sunegha

Dobrý den,

nestěžuji si, obhahuji a prosazuji svůj názor a opírám se přitom jak o vlastní poznání, tak o informační zroje, které pokládám za důvěryhodné.
Např. o informace sousedů z domu, kde bydlím.
Za co považujete RN vy ? Za stranický tisk ?
Podle mého názoru jde o periodikum OBCE určené všem občanům OBCE. Proto by do tohoto periodika měli mít stejný přístup všichni občané prosřednictvím zastupitelů, kteří byli v OBCI zvoleni. Tak tomu ale není. Na to poukazuji.
Vy sám se domníváte se že např. všichni občané 60 + mají doma počítač a iniciativně vyhledávají elektronická média ? Proč se potom vydávají celostátní tištěné noviny ? Vy nestojíte o názorovou pluralitu, abyste si mohl vytvořit názor vlastní, nebo převzít názor, který se vám líbí ?
Obyvatele Prahy 3 jakéhokoliv věku či sociální postavení nepodceňuji. Nicméně si myslím že názorová pestrost, různé úhly pohledu na konkrétní záležitosti a především necenzurovaná polemika mezi zvolenými zastupiteli na stránkách obecních novin jsou záležitosti, které současné vedení radnice úmyslně omezuje. Dochází tak potlačení svobodného projevu, protože není umožněn rovný přítup.
Pokud jste nebyl přítomen na některém zasedání zastupitelstva, přečte si, nebo shlédněte záznam z jednání. Možná dospějete k závěru, že vám byl předestřen záznam informačního chaosu. To by se v psaných příspěvcích do RN dít nemuselo, resp. by bylo rychle zřejmé, zda se diskutuje věcně a se znalostí věci.

Současná Rada MČ P-3 omezila, a to ještě pouze některým opozičním zastupitelům, publikační prostor, udělala to úmyslně a podle mého názoru protiprávně. Dochází k diskriminaci.
I já jsem zvolený zastupitel kterému ( a jeho vličům) byl poublikační prostor upřen a tak to chci napravit. To si myslím, že bych dělat měl.
Jak mám informovat voliče o svých názorech, když si radní z ODS, ČSSD a TOP 09 obehnali veřený prostor RN vlastním plotem.
Vy s takovým postupem souhlasíte ? A proč ?

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Lidi, žijeme v 21. století

14.4.2015 14:17 vložil Zizkow

Nejdříve k Vašim dotazům.

RN s trochou nadsázky považuji za další nedůležitý zbytečně potištěný kus papíru, který tu a tam najdu ve schránce mezi dalším nevyžádaným balastem. Jestli je stranický, opoziční, nebo koaliční je mi jedno - neřeším to, fakt.

Nedomnívám se, že všichni občané 60+ mají doma počítač a iniciativně cokoli vyhledávají. Jak jste na to, pro pána Jána, přišel? Tady jsem Vám pro informaci dohledal věrohodná data: http://www.mediaguru.cz/2014/07/internetova-penetrace-je-v-cesku-nejvyssi-v-regionu-cee/ (můžete si čísla malinko navýšit, jsou rok stará). Nerozporuji prosím vaše důvěryhodné zdroje, pouze se na věc dívám s nadhledem.

Zato jsem si 100% jist, že vaše představa o možnosti dokonalé plurality názorů je utopická. Stejně tak iluze, že RN naleznou všichni občané ve schránkách a pečlivě názory studují. Vemte v potaz například to, že všichni občané nemají poštovní schránky, do spousty domů se doručovatel nedostane, ve spoustě bytů bydlí nájemníci, kteří volí jinde atd atd.

Proč se vydávají tištěné noviny? :) Nevím, zřejmě jde o setrvačnost. Je ale zřejmý trend, vizte: http://www.citarny.cz/index.php/knihy-lide/vzdelavani-a-souvislosti/glosa-svet-a-knihy/5016-pokles-tistenych-deniku-v-cr . Posedlost straníků (napříč spektrem, nemyslím konkrétně Vás) tištěnými novinami je s ohledem na prokazatelné trendy zarážející.

Názorová pluralita je samozřejmě v pořádku. Zkuste si představit i pluralitu médií: tištěná média, RN, ŽL, Trojka, Kauza3, Facebook, Blogy, nástěnka na ulici, letáček do schránky, emailový newsletter, Twitter, rádio, osobní stránky politiků, webové stránky stran a hnutí a další a další. Nevidím nesvobodu projevu.

Odpověď na to, jak máte podle mne informovat o svých názorech naleznete v bodě výše a v mém původním příspěvku. Vydávejte třeba tištěné Seniorské listy. Použiji-li vaši logiku, tak web vaší koalice http://zizkovnejensobe.net/ vypadá, jako by ho okupovala SZ, nemyslíte? :)

Postup radnice jsem blíže nezkoumal, ani se k tomu nechystám. Chápu váš problém. Divím se, jakou mu ale dáváte váhu. Jedná se o nepodstatnou věc, kterou navíc můžete jen obtížně změnit. Od politika a publicisty vašeho formátu bych čekal více. Nebo fakt myslíte, že touto problematikou žižkováci žijí? Až budete na radnici, bude se situace opakovat v opačném gardu, uvidíte.

P.S.: Trochu si stěžujete, trosičku.... :)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lidi, žijeme v 21. století

14.4.2015 20:49 vložil sunegha

:-)). Odzadu. Seniorské listy vydávat nebudu, protože na to nemám ani peníze, ani čas. Postup radnice resp. rady byste prozkoumat měl a taky si myslím, že poslední co mi (pokud mne pokládáte za publicistu, tak děkuji, zřejmě to urážka nebude) bylo mimo K3 uveřejněno byl též v K3 zveřejněný rozbor, proč rada postupuje špatně. Ten text se nečte dobře, ale snad je tam srozumitelně vysvětleno oč jde. Stručně řečeno rada dusí členy různých politických stran jenom proto, že jsou spolu v koalici. To je špatně a myslím, že takhle bych se já sám nechoval. To co prosazuji umožňuje každému, KAŽDÉMU zastupiteli zveřejnit v každém čísle RN svůj názor. Není to povinnost, je to možnost. Možnost pro ty, co to dovedou, co chtějí něco sdělit, co mají co sdělit. Podle mého názoru je to jeden ze způsobů, jak zastupitel může veřejně prezentovat svojí práci a názory.Je myslím jasné, že ideově, programově, intelektově a všelijak jinak vyprahlí zastupitelé se neprojeví vůbec, nebo se projeví jako tupci -
a ve většině případů by taková prezentace čouhala z poštovní schránky.
Nebo se projeví jako netupci a dají podnět k něčemu užitečnému. To co prosazuji, je také zkrácení informační linky mezi voličem a zastupitelem.
Jsem přesvědčen , že je toho třeba. Stále třeba.Když redakce RN
tvrdí, jak je úžasně nastavený systém prezentace názorů zastupitelů, tak já osobně nemám možnost na toto téma vést v RN polemiku. Z toho mi čpí bolševický duch: máme většinu, tak bude po našem neboť jednáme správně ! Takový přístup obecně v podmínkách ČR je dlouhodobý hnus a já ho neprosazuji.
No a o prostor v RN usiluji právě proto, že nemalá část těch, co mne volili RN čtou v tištěné podobě a také s texty dále pracují. Třeba tak, že dělají jejich analýzu i s pomocí nůžek, lepidla, pravítka a tužky. Někteří mají i šanony a katalogy. Lidé jsou různí. Neděje se tak jen v kategorii 60+, ale nevím o nikom, kdo by to dělal v kategorii 30-. Když je něco zaujme ( např.četnost fotografií konkrétní persony, nebo slova, nebo jména, nebo téma, tak si s takovým poznatkem naloží po svém a třeba pak o něm diskutujeme). Myslím, že by si chtěli mé, a mým prostřednictví i své názory přečíst i v RN, ale to není možné, neboť ODS ČSSD a TOP 09 mi jako členovi lidové strany, která je v P-3 v opozici publikaci názory v každém čísle neumožňují - a to právě pro mou politickou příslušnost. Kdybych byl Svobodný či člen KSČM, tak bych na tom byl 6 x lépe. To opravdu, ale opravdu (:-)) v pořádku není. A tak dělám co umím a vycházím z toho, že každý zastupitel by měl mít možnost necenzurovaně publikovat v každých RN, protože jsou to zastupitelé, kdo byli zvoleni a nikdo jiný a RN jsou periodikum celé obce. Komu pouhá možnost polemiky vadí, ten s tímto názorem souhlasit asi nebude. A ještě něco. Kdyby si zastupitelé svoje názory vyříkali na stránkách RN, nemusela by jednání zastupitelstva trvat tak dlouho, neboť diskuze na zasedání zastupitelstva by mnohdy ztratila prvky překvapivosti a nepřipravenosti. Zastupitelé by mezi sebou mohli vést
veřejný dialog. Z této možnosti jde zřejmě strach.


JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lidi, žijeme v 21. století

14.4.2015 22:34 vložil Zizkow

Opravdu rozumím tomu, co píšete a co vám vadí. Račte si povšimnout, že v tom nejsme zásadně ve sporu. RN nehájím a myslím, že máte pravdu a chování RN je dětinské.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Lidi, žijeme v 21. století

14.4.2015 11:53 vložil Libor

Teda pan zastupitel krutě podceňuje 60+, myslím, že sám má problém s výpočetní technikou.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Lidi, žijeme v 21. století

14.4.2015 12:44 vložil sunegha


Dobrý den,

máte pravdu. Výpočetní technika není v mém uživatelském pojetí bezproblémovým pomocníkem. Svůj oficiální vzdělávací cyklus ohledně elektroniky jsem ukončil vr. 1982 ovládnutím elektrického psacího stroje. Dále se mi v elektronické oblasti dostalo toliko nahodilých informací a rad.
Jsem ostatně rád, že mé myšlení není odvozeno od systému jedniček a dvojek a velmi se snažím o to, aby tomu tak bylo i nadále.

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU- ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


RN

13.4.2015 11:47 vložil Zdeněk Jahn

"Koalice se hájí tím, že schvalování rady MČ je pouze formální" - k čemu je to tedy dobré, když je to pouze formalita?
O nesmyslnosti stejného prostoru pro všechny zvolené subjekty svědčí příspěvek pana Popova z TOP09 v posledním čísle RN - krásná ukázka, jak nic nesdělit a zabrat místo, kde by se občané mohli dozvědět něco důležitého nebo zajímavého.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: RN

13.4.2015 13:18 vložil sunegha


Pokud by měl každý zastupitel, bez ohledu na svou politickou (ne)příslušnost právo na publikaci názoru v každém čísle RN
(též pro prezentaci názorů svých voličů) , tak by mohlo být voličům zřejmé, zda volili dobře, jak je kdo aktivní a jaká navrhuje řešení problémů. Na stránkách RN by bylo možné vést širokou diskuzi a případně též sbírat nápady a podněty na vylepšení chodu obce. Nyní je tato možnost silově omezena. ODS, TOP 09 a ČSSD splečně rozhodují o tom, co v novinách bude.
Vzniklou situaci lze také vyložit tak, že zájem vedení radnice o širokou diskuzi na stránkách RN není, protože vzájemná, plná diskuze zvolených zastupitelů v obecních novinách do demokracie žižkovského typu asi nepatří....

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: RN

14.4.2015 14:35 vložil Simeon Popov

Dobrý den pane Jahne! Děkuji Vám za názor a omlouvám se adresně Vám, že jsem si dovolil poděkovat rodině v rubrice vymezené politikům pro jejich názory. Chápu Vaše rozhořčení nad tím, že jste se Vy asi v rozsahu 1500 znaků nic nedozvěděl. Přeji Vám krásný den!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: RN

15.4.2015 12:48 vložil Zdeněk Jahn

Dobrý den pane Popove,
omluvu přijímám a za odměnu Vám věnuji radu, abyste příště prostor přenechal někomu jinému, když nemáte co říct.
Hezký den.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: RN

15.4.2015 14:48 vložil Simeon Popov

Dobrý den pane Jahne, děkuji za radu! Bohužel jste ne zcela pochopil můj příspěvek. Sdělení v RN bylo adresné a já v něm obsah viděl a vidím, napsal jsem to co jsme chtěl. Prostor byl vyhrazen politikovi z TOP 09 a já jsme jej využil po svém. Vyjádřil jsem tedy pouze lítost, že Vám se to nelíbilo. Možná příště ...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: RN

16.4.2015 08:44 vložil Zdeněk Jahn

Dobrý den pane Popove,
Váš příspěvek jsem bohužel pochopil...Jestli považujete prostor v RN za vhodnou platformu pro poděkování své rodině, je to poněkud smutné. Ale držím si naděje, že příště se od Vás dozvíme třeba něco zajímavého nebo užitečného.
Slunce v duši!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: RN

14.4.2015 14:37 vložil Zizkow

Plačky si tady dneska daly sraz.


Reagovat  Reagovat s citací


zvolený subjekt

13.4.2015 10:35 vložil sunegha


Zvoleným subjektem je každý zastupitel, protože voleny jsou fyzické osoby, nikoliv názvy kandidátních listin. Má každý zastupitel možnost vyjádřit se v rozsahu 1500 znaků do každého čísla RN ? Podle stávajícího výkladu nejnovějších pravidel nemá. Už jsem o tom tady psal.
V této souvislosti je nově na místě otázka, jaký prostor k prezentaci svých názorů v RN má podle nejnovějších pravidel kolegyně Škapová, členka TOP 09, která přestoupila z klubu TOP 09 do klubu ŽnS ?

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Růžička

13.4.2015 09:52 vložil Jan

Jen na okraj - nechci se v tom šťourat, ale ten název je Svobodní, nikoli SSO.
zdravím
JR


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Růžička

13.4.2015 12:09 vložil Jan

Děkuji. JR


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama