Diskuse

Radniční noviny ve stálém ohrožení

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Lidi, žijeme v 21. století

14.4.2015 11:08 vložil Zizkow

Vidim, ze si stezujete jiz po nekolikate.

Pokud povazujete Radnicni noviny za masmedium, ktere ma na elektorat 60+ tak zasadni vliv, doporucim nespolehat se na radnici a vzit to do vlastnich rukou. Vydavejte Seniorske listy, naplnte je vlastnim obsahem, dejte prostor, komu uznate za vhodne a je to. Pokud je vas predpoklad spravny, bohate se vam vase aktivita vrati u voleb.

Osobne si myslim, ze obyvatele zasadne podcenujete. Predstava, ze plati nekriticke uvazovani stylem: "Psali to v tech papirovejch novinach Mano, tak to bude pravda" silne zavani minulym stoletim.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Lidi, žijeme v 21. století

14.4.2015 12:33 vložil sunegha

Dobrý den,

nestěžuji si, obhahuji a prosazuji svůj názor a opírám se přitom jak o vlastní poznání, tak o informační zroje, které pokládám za důvěryhodné.
Např. o informace sousedů z domu, kde bydlím.
Za co považujete RN vy ? Za stranický tisk ?
Podle mého názoru jde o periodikum OBCE určené všem občanům OBCE. Proto by do tohoto periodika měli mít stejný přístup všichni občané prosřednictvím zastupitelů, kteří byli v OBCI zvoleni. Tak tomu ale není. Na to poukazuji.
Vy sám se domníváte se že např. všichni občané 60 + mají doma počítač a iniciativně vyhledávají elektronická média ? Proč se potom vydávají celostátní tištěné noviny ? Vy nestojíte o názorovou pluralitu, abyste si mohl vytvořit názor vlastní, nebo převzít názor, který se vám líbí ?
Obyvatele Prahy 3 jakéhokoliv věku či sociální postavení nepodceňuji. Nicméně si myslím že názorová pestrost, různé úhly pohledu na konkrétní záležitosti a především necenzurovaná polemika mezi zvolenými zastupiteli na stránkách obecních novin jsou záležitosti, které současné vedení radnice úmyslně omezuje. Dochází tak potlačení svobodného projevu, protože není umožněn rovný přítup.
Pokud jste nebyl přítomen na některém zasedání zastupitelstva, přečte si, nebo shlédněte záznam z jednání. Možná dospějete k závěru, že vám byl předestřen záznam informačního chaosu. To by se v psaných příspěvcích do RN dít nemuselo, resp. by bylo rychle zřejmé, zda se diskutuje věcně a se znalostí věci.

Současná Rada MČ P-3 omezila, a to ještě pouze některým opozičním zastupitelům, publikační prostor, udělala to úmyslně a podle mého názoru protiprávně. Dochází k diskriminaci.
I já jsem zvolený zastupitel kterému ( a jeho vličům) byl poublikační prostor upřen a tak to chci napravit. To si myslím, že bych dělat měl.
Jak mám informovat voliče o svých názorech, když si radní z ODS, ČSSD a TOP 09 obehnali veřený prostor RN vlastním plotem.
Vy s takovým postupem souhlasíte ? A proč ?

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Lidi, žijeme v 21. století

14.4.2015 14:17 vložil Zizkow

Nejdříve k Vašim dotazům.

RN s trochou nadsázky považuji za další nedůležitý zbytečně potištěný kus papíru, který tu a tam najdu ve schránce mezi dalším nevyžádaným balastem. Jestli je stranický, opoziční, nebo koaliční je mi jedno - neřeším to, fakt.

Nedomnívám se, že všichni občané 60+ mají doma počítač a iniciativně cokoli vyhledávají. Jak jste na to, pro pána Jána, přišel? Tady jsem Vám pro informaci dohledal věrohodná data: http://www.mediaguru.cz/2014/07/internetova-penetrace-je-v-cesku-nejvyssi-v-regionu-cee/ (můžete si čísla malinko navýšit, jsou rok stará). Nerozporuji prosím vaše důvěryhodné zdroje, pouze se na věc dívám s nadhledem.

Zato jsem si 100% jist, že vaše představa o možnosti dokonalé plurality názorů je utopická. Stejně tak iluze, že RN naleznou všichni občané ve schránkách a pečlivě názory studují. Vemte v potaz například to, že všichni občané nemají poštovní schránky, do spousty domů se doručovatel nedostane, ve spoustě bytů bydlí nájemníci, kteří volí jinde atd atd.

Proč se vydávají tištěné noviny? :) Nevím, zřejmě jde o setrvačnost. Je ale zřejmý trend, vizte: http://www.citarny.cz/index.php/knihy-lide/vzdelavani-a-souvislosti/glosa-svet-a-knihy/5016-pokles-tistenych-deniku-v-cr . Posedlost straníků (napříč spektrem, nemyslím konkrétně Vás) tištěnými novinami je s ohledem na prokazatelné trendy zarážející.

Názorová pluralita je samozřejmě v pořádku. Zkuste si představit i pluralitu médií: tištěná média, RN, ŽL, Trojka, Kauza3, Facebook, Blogy, nástěnka na ulici, letáček do schránky, emailový newsletter, Twitter, rádio, osobní stránky politiků, webové stránky stran a hnutí a další a další. Nevidím nesvobodu projevu.

Odpověď na to, jak máte podle mne informovat o svých názorech naleznete v bodě výše a v mém původním příspěvku. Vydávejte třeba tištěné Seniorské listy. Použiji-li vaši logiku, tak web vaší koalice http://zizkovnejensobe.net/ vypadá, jako by ho okupovala SZ, nemyslíte? :)

Postup radnice jsem blíže nezkoumal, ani se k tomu nechystám. Chápu váš problém. Divím se, jakou mu ale dáváte váhu. Jedná se o nepodstatnou věc, kterou navíc můžete jen obtížně změnit. Od politika a publicisty vašeho formátu bych čekal více. Nebo fakt myslíte, že touto problematikou žižkováci žijí? Až budete na radnici, bude se situace opakovat v opačném gardu, uvidíte.

P.S.: Trochu si stěžujete, trosičku.... :)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lidi, žijeme v 21. století

14.4.2015 20:49 vložil sunegha

:-)). Odzadu. Seniorské listy vydávat nebudu, protože na to nemám ani peníze, ani čas. Postup radnice resp. rady byste prozkoumat měl a taky si myslím, že poslední co mi (pokud mne pokládáte za publicistu, tak děkuji, zřejmě to urážka nebude) bylo mimo K3 uveřejněno byl též v K3 zveřejněný rozbor, proč rada postupuje špatně. Ten text se nečte dobře, ale snad je tam srozumitelně vysvětleno oč jde. Stručně řečeno rada dusí členy různých politických stran jenom proto, že jsou spolu v koalici. To je špatně a myslím, že takhle bych se já sám nechoval. To co prosazuji umožňuje každému, KAŽDÉMU zastupiteli zveřejnit v každém čísle RN svůj názor. Není to povinnost, je to možnost. Možnost pro ty, co to dovedou, co chtějí něco sdělit, co mají co sdělit. Podle mého názoru je to jeden ze způsobů, jak zastupitel může veřejně prezentovat svojí práci a názory.Je myslím jasné, že ideově, programově, intelektově a všelijak jinak vyprahlí zastupitelé se neprojeví vůbec, nebo se projeví jako tupci -
a ve většině případů by taková prezentace čouhala z poštovní schránky.
Nebo se projeví jako netupci a dají podnět k něčemu užitečnému. To co prosazuji, je také zkrácení informační linky mezi voličem a zastupitelem.
Jsem přesvědčen , že je toho třeba. Stále třeba.Když redakce RN
tvrdí, jak je úžasně nastavený systém prezentace názorů zastupitelů, tak já osobně nemám možnost na toto téma vést v RN polemiku. Z toho mi čpí bolševický duch: máme většinu, tak bude po našem neboť jednáme správně ! Takový přístup obecně v podmínkách ČR je dlouhodobý hnus a já ho neprosazuji.
No a o prostor v RN usiluji právě proto, že nemalá část těch, co mne volili RN čtou v tištěné podobě a také s texty dále pracují. Třeba tak, že dělají jejich analýzu i s pomocí nůžek, lepidla, pravítka a tužky. Někteří mají i šanony a katalogy. Lidé jsou různí. Neděje se tak jen v kategorii 60+, ale nevím o nikom, kdo by to dělal v kategorii 30-. Když je něco zaujme ( např.četnost fotografií konkrétní persony, nebo slova, nebo jména, nebo téma, tak si s takovým poznatkem naloží po svém a třeba pak o něm diskutujeme). Myslím, že by si chtěli mé, a mým prostřednictví i své názory přečíst i v RN, ale to není možné, neboť ODS ČSSD a TOP 09 mi jako členovi lidové strany, která je v P-3 v opozici publikaci názory v každém čísle neumožňují - a to právě pro mou politickou příslušnost. Kdybych byl Svobodný či člen KSČM, tak bych na tom byl 6 x lépe. To opravdu, ale opravdu (:-)) v pořádku není. A tak dělám co umím a vycházím z toho, že každý zastupitel by měl mít možnost necenzurovaně publikovat v každých RN, protože jsou to zastupitelé, kdo byli zvoleni a nikdo jiný a RN jsou periodikum celé obce. Komu pouhá možnost polemiky vadí, ten s tímto názorem souhlasit asi nebude. A ještě něco. Kdyby si zastupitelé svoje názory vyříkali na stránkách RN, nemusela by jednání zastupitelstva trvat tak dlouho, neboť diskuze na zasedání zastupitelstva by mnohdy ztratila prvky překvapivosti a nepřipravenosti. Zastupitelé by mezi sebou mohli vést
veřejný dialog. Z této možnosti jde zřejmě strach.


JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lidi, žijeme v 21. století

14.4.2015 22:34 vložil Zizkow

Opravdu rozumím tomu, co píšete a co vám vadí. Račte si povšimnout, že v tom nejsme zásadně ve sporu. RN nehájím a myslím, že máte pravdu a chování RN je dětinské.Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama