Reakce předchozí starostky na článek „Hurda stále jediným jednatelem Praha 3 s.r.o.“

Reakce předchozí starostky na článek „Hurda stále jediným jednatelem Praha 3 s.r.o.“

Na mail jsem dostal zajímavý text od pani Mileny Kozumplíkové - předchozí starostky Prahy 3. Text zveřejňuji v plném znění. Názor nechť si udělá každý sám.

 
 
 
 
 
2011/12/6 Kozumplíková Milena (ÚMČ Praha 3) <milenak@praha3.cz>

Milý pane Viktorine,

včera mi kdosi do poštovní schránky vhodil Vámi podepsaný článek, na jehož konci o mně píšete jako o "smutné postavě" a řadíte mě vedle bývalého starosty p. Českého a stávající starostky Ing. Hujové.

Píšete s lehkostí člověka, který nebyl nikdy za nic odpovědný, který nezažil žádné názorové a věcné střety, které většinou vyústily v rozhodnutí, které ve svém důsledku byla ve prospěch nejen občanů, ale i města, tzn. MČ Prahy 3. Používáte slova, která známe ze sdělovacích prostřeků a která jsou chytlavá: kmotři, zájmy lobistických skupin, smutné postavy. 

Já osobně jsem byla osm let místostarostkou a čtyři roky starostkou naší MČ. Zažila jsem členy zastupitelstva, kteří pracovali, kteří se "vezli", nebo ty, kteří pouze řečnili. V období, kdy jsem byla starostkou, těch posledně jmenovaných bylo hodně. Mám pocit, že přibývají. Mluvit, mluvit a mluvit!  Skutek utek!!!!

A tak mi věřte, že poté, kdy jsem se rozhodla už dále nepůsobit v samosprávě na žádné úrovni, nemám vůbec špatný pocit. Hovoří za mne totiž činy. Jenom namátkou: ošetřovatelský domov Habrová, první úpravy DPS, několik školních jídelen, opravené mateřské školy a zrušené ty, které nevyhovovaly svými technickými parametry a nebyly vhodné pro děti, nástavby na panelových domech a nastavení pravidel prodejů bytů, pokračování prodejů domů tak, aby obyvatelé měli spravedlivou cenu a obec nebyla "brána na hůl", péče o zeleň a první masivnější uplatnění květinových záhonů, dětská hřiště......  Možná se pousmějete a bude Vám to připadat málo. Demokracie je ale pomalá, osvícená diktatura by byla rychlejší, ale za jakou cenu!

Zpět k té smutné postavě: milý pane Viktorine, více jak rok jsem mimo samosprávu naší MČ. Zase mám o trochu víc času (ne o mnoho, protože se opravdu nenudím).  Chodím po ulicích naší MČ, jezdím tramvají a potkávám mně osobně neznámé lidi. A oni mě zdraví. Dávají se do řeči a ptají se , proč už nejsem na radnici, dle nich je to škoda. A to je pro mne, pane Viktorine, to největší ocenění!

Milena Kozumplíková
  

Související články

Trafika pro starostku?

Ani ne za měsíc jsou volby. Pracovní nasazení na naší radnici stoupá. Výběrová řízení, prodeje nemovitostí, nákupy výpočetní techniky…. nadace! Rada Městské části Praha 3 usnesením č. 715 ze dne 8.9.2010 navrhuje zřízení Nadačního fondu Karla Hartiga. V Nadační listině se Městská část Praha 3 jako zakladatel zavazuje vložit do nadačního fondu 3. mil. ...pokračování

Hurda stále jediným jednatelem „Praha 3 s.r.o.“

Před více než rokem se konaly komunální volby a mnozí obyvatelé Prahy 3 věřili ve změnu vedení radnice ale především ve změnu způsobu, jakým byla správa věcí veřejných pod jednolitým vedením ODS prováděna. Mnohokrát kritizována byla v minulosti především netransparentnost rozhodovacích procesů a finančních toků. Naprosto pro veřejnost uzavřeným světem byly ...pokračování
reklama