Diskuse

SKM Praha 3, a.s. – kde končí půlka rozpočtu Prahy 3?

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Mzdové náklady

7.3.2008 13:21 vložil Jirka

Máte pravdu, že v mém výpočtu je jedna nepřesnost - těch bezmála 34 tis. je tzv. superhrubá mzda. Takže normální hrubá mzda se mohla pohybovat kolem 26 000 Kč. (do toho průměru spadají i uklízečky a další pomocný personál - plat pana ředitele lze jen odhadovat).
Ale motáme se kolem toho méně podstatného problému, o kterém článek v zásadě nebyl. Tím základním průšvihem zde je skutečnost, že firma SKM spravuje prakticky půlku rozpočtu Prahy 3. Její hospodaření je přitom občanům a opozičním zastupitelům prakticky utajené a ve vedení sedí podobně jako v dalších společnostech Prahy 3 stejní a nepříliš důvěryhodní lidé, kteří ani nejsou řádně zvolenými zastupiteli - tedy k jejich angažovanosti není žádný důvod.
Co se týče odpovědnosti dozorčí rady a na to navazující finanční odměny - podívejte se do toho dokumentu. Na straně 26 najdete informaci o výdajích SKM na pojištění odpovědnosti statutárních orgánů, které většinu rizik eliminuje. Celkově bych účast v tomto orgánu nevnímal jako příliš náročnou... třeba pan Hurda zvládá podobných angažmá více jak 20 a pan Zeman je k tomu ředitelem takového kolosu jako je Vinohradská nemocnice. Když člověk věnuje chvíli času studiu propojenosti lidí z ODS na Praze 3 a jejich politicko/podnikatelské vazby, zjistí velmi rychle jaká je to chobotnice.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama