Sníh kamerou čtenářů

Mnozí z vás jste si "užívali" v minulých dnech sněhové nadílky na chodnících a vozovkách. Někteří jste si našli čas a zaslali jste nám snímky sněhové nadílky.

"Fotky jsou z těsného okolí mého bydliště – tedy Lupáčova ulice, Olšanské náměstí a přilehlé prostory. Myslím, že absolutní ignorování úklidu chodníků na Praze 3 bylo patrné na každém kroku a v celé Praze 3" napsala naše čtenářka a přiložila mobilem požízené fotky ze soboty 9.1. Pokud si vzpomínáte, byl to druhý den sněžení a úklid se víceméně nekonal. 

Dokládají to i další slova doprovázející kolekci fotografií: "Jediný chodník přiléhající bezprostř. k hotelu Olšanka byl v sobotu ráno prohrnutý, ale od té doby taky nic. V neděli dopoledne už jsem se bořila rozšlapanou 15 cm vrstvou sněhu. Chudáci staří lidé a matky s kočárky…."

olsanka 

olsanské náměstí

prokopova 

prokopova

A jak to vypadalo přímo před radnicí? Inu ani před svým prahem si vedení města nezametlo. Snímky jsou ze čtvrtka 14.1.  tedy skoro týden po začátku sněžení. Ale jak se píše na webu radnice všichni radní bojovali se sněhem jako lvi: "Boj se sněhovými přívaly v ulicích Žižkova a Královských vinohrad pokračuje . Žižkovská radnice i v tomto týdnu nasadí na pomoc magistrátu hlavního města, který má údržbu vozovek a chodníků v kompetenci, i Pražským službám speciální úklidové čety. Rozhodl o tom v neděli krizový štáb městské části Praha 3 v čele se starostkou Milenou Kozumplíkovou (ODS)."

K tomu je třeba dodat, že kromě hrubek obsahuje text i chybu věcnou. Magistrát má na starosti jen tyto ulice: Husitskou, Jana Želivského, Koněvovu, Vinohradskou, Korunní a  Slezskou. Všechny ostatní by měla Praha 3 pomáhat uklízet především sama sobě. 

pred radnici 14.1. 

radnice

radnice

 


Související články

Sněhová nadílka

I Prahu 3 zasáhla sněhová nadílka. Nasněžilo 15 cm sněhu, ale díky víkendu je provoz na silnicích a chodnících menší, než ve všední dny. Sníh by měla nově uklízet MČ Praha 3 a Magistrát Prahy. Bohužel jak dokládají snímky ze sobotního rána (9 hodin), nebyl na ulicích znát téměř žádný pokus o úklid chodníků. Několik soukromníků uklidilo z dobré vůle ...pokračování

Městská policie a úředníci vyrazili do ulic Prahy 3 odklízet sníh

Když se na podzim zajímal jeden z novinářů deníku Metro o připravenost Prahy 3 na případnou sněhovou nadílku, dostalo se mu od mluvčího úřadu Jana Sotony upřimné odpovědi „Až situace nastane (napadne sníh) budeme mít řešení. Zatím jej neznám“. Vedení radnice prostě se sněhem v zimě příliš nepočítalo. pokračování
reklama