Diskuse

Reakce na příspěvek

Zpráva z besedy

17.11.2013 22:26 vložil mirek

Především je skvělé, že radnice besedu uspořádala. Pomohla tak vyjasnit mnoho nedorozumění ohledně výpovědi fotbalového klubu ze stadionu.
Sál zaplnilo asi 150 fanoušků fotbalu a zájemců o dění okolo stadionu. Na tribuně jim odpovídali kromě paní starostky především pánové Vinš (majitel) a pan Kucián (šéf klubu zastupitelů ČSSD, pracoval mnoho let ve vedení klubu ).
Postupně došlo na vysvětlení historie odkoupení většiny inventáře stadionu MČ Praha 3, které kvetlo především v dobách koalice ODS – ČSSD, ale pokračuje i nyní.
Pan Vinš všem slíbil uhrazení skoro milionového dluhu za pronájem stadionu do konce roku.
Zástupce developera CTR poodkryl smělé plány na výstavbu budovy s byty a službami na části pozemku u ulice Krásova.
Fanoušci stavbou nijak nadšeni nejsou a opakovaně se domáhali odpovědí na to, proč na pozemku raději netrénuje mládež, která je odsunuta do Xaverova, či zda stavba nebude nakonec znamenat zkázu fotbalu na Viktorce.
Ukázalo se, že radnice nevlastní žádné pozemky na Praze 3 vhodné ke stavbě stadionu pro tréninky mládeže. Naopak zde jsou pozemky ve vlastnictví bývalých tělovýchovných jednot, či ve vlastnictví restituentů, leč jejich zájem je nyní pozemky především dobře zpeněžit.
Nicméně se obávám, že fanoušci zůstali skeptičtí k vizi pana Vinše o fotbale na Viktorce, trenéři mládeže nedostali záruky ohledně budoucnosti tréninkových družstev a rovněž není jisté, zda se situace s dluhem nebude opakovat i v roce 2014.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama