Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Smlouva

30.6.2012 08:46 vložil Rejpal

Pane Popove, potkal jsem Vás na zastupitelstvu, považuji Vás za slušného člověka. Váš problém ale je, že z nějakého důvodu děláte všechno proto, abyste přesvědčil ostatní, že máte jen velmi mlhavý pojem o tom, co je zdravý rozum.
Tak předně - pokud věc používáním spotřebovávám, jak sám říkáte, pak jako nájemník v obecním bytě bych měl platit stále nižší a nižší nájem, protože užívám věc s čím dále nižší hodnotou, tedy opotřebovanou. Je to tak? Není. Nájem platím čím dál vyšší a obec do domu nevložila za celou jeho existenci ani korunu mimo havarijních situací. A neoperujte, prosím, jakýmsi tržním nájmem a rostoucí tržní cenou nemovitosti - k čemu mi je, když se zabiju na schodech, protože konstantně nesvítí v domě světlo kvůli vypálené elektroinstalaci?? Správně jste sám někde poznamenal, že je třeba zohledňovat historické souvislosti ohledně regulovaných nájmů a privatizace.
Za druhé - Vaše teorie je pozoruhodná. Pokud rozlišujete placení nájmu a kupní cenu, pak se ptám, jak moc je spravedlivé, že politickým rozhodnutím se určí, kdo si koupí byt třeba v roce 2000 za 250.000 a v roce 2005 ho má splacený, zatímco jiný občan dostane možnost si obdobný byt odkoupit v roce 2012 za třeba 1.800.000, ale k tomu musíme připočíst skutečnost, že celých dvanáct let platil navíc nájem. Výsledek? Cena varianty 1 je 250 tis plus cena případného úvěru, Cena varianty 2 je 1,8 milionu plus (třeba 60tis*12let, a to je nájem dnes daleko vyšší), tedy 720 tis plus cena úvěru. Celková cena varianty 2 je tedy 2,5 milionu plus cena úvěru, která je samozřejmě násobně větší než při malém úvěru ve variantě 1. Občan z varianty 2 bude mít byt splacený tak v roce 2032 a zaplatí podstatně více než desetinásobek ceny. A to nemluvím o tom, že člověk z varianty 1 koupil byt o 12 let méně opotřebovaný (Vaše teorie opotřebení), než druhý občan. Nelze také zapomenout na to, že celou dobu nemá občan 2 jistotu, že někdy byt koupí, a také, že nakonec vypadá jako příživník, který v očích ostatních snad dokonce budí dojem, že chce nějak ožebračit Prahu 3, a podobně.. A to ještě nesmí byt několik let prodat a tak dále, a tak podobně.. Smutné.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama