Diskuse

TOP 09, ČSSD a Ž(n)S v Praze 3 podepsaly koaliční dohodu (doplněno)

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Smlouva

30.6.2012 08:46 vložil Rejpal

Pane Popove, potkal jsem Vás na zastupitelstvu, považuji Vás za slušného člověka. Váš problém ale je, že z nějakého důvodu děláte všechno proto, abyste přesvědčil ostatní, že máte jen velmi mlhavý pojem o tom, co je zdravý rozum.
Tak předně - pokud věc používáním spotřebovávám, jak sám říkáte, pak jako nájemník v obecním bytě bych měl platit stále nižší a nižší nájem, protože užívám věc s čím dále nižší hodnotou, tedy opotřebovanou. Je to tak? Není. Nájem platím čím dál vyšší a obec do domu nevložila za celou jeho existenci ani korunu mimo havarijních situací. A neoperujte, prosím, jakýmsi tržním nájmem a rostoucí tržní cenou nemovitosti - k čemu mi je, když se zabiju na schodech, protože konstantně nesvítí v domě světlo kvůli vypálené elektroinstalaci?? Správně jste sám někde poznamenal, že je třeba zohledňovat historické souvislosti ohledně regulovaných nájmů a privatizace.
Za druhé - Vaše teorie je pozoruhodná. Pokud rozlišujete placení nájmu a kupní cenu, pak se ptám, jak moc je spravedlivé, že politickým rozhodnutím se určí, kdo si koupí byt třeba v roce 2000 za 250.000 a v roce 2005 ho má splacený, zatímco jiný občan dostane možnost si obdobný byt odkoupit v roce 2012 za třeba 1.800.000, ale k tomu musíme připočíst skutečnost, že celých dvanáct let platil navíc nájem. Výsledek? Cena varianty 1 je 250 tis plus cena případného úvěru, Cena varianty 2 je 1,8 milionu plus (třeba 60tis*12let, a to je nájem dnes daleko vyšší), tedy 720 tis plus cena úvěru. Celková cena varianty 2 je tedy 2,5 milionu plus cena úvěru, která je samozřejmě násobně větší než při malém úvěru ve variantě 1. Občan z varianty 2 bude mít byt splacený tak v roce 2032 a zaplatí podstatně více než desetinásobek ceny. A to nemluvím o tom, že člověk z varianty 1 koupil byt o 12 let méně opotřebovaný (Vaše teorie opotřebení), než druhý občan. Nelze také zapomenout na to, že celou dobu nemá občan 2 jistotu, že někdy byt koupí, a také, že nakonec vypadá jako příživník, který v očích ostatních snad dokonce budí dojem, že chce nějak ožebračit Prahu 3, a podobně.. A to ještě nesmí byt několik let prodat a tak dále, a tak podobně.. Smutné.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Smlouva

30.6.2012 13:30 vložil Simeon Popov

Dobrý den pane Rejpale, rovněž děkuji za názor ! Pokud chápu dobře, ode mně osobně se očekává, že napravím křivdy napáchané v minulosti ?! V tomto ohledu Vás zklamu a tím ztrácím Vaši důvěru, kterou jsem beztak asi ani neměl. Bohužel čas vrátit neumím a ani bych to umět nechtěl ! Já osobně se budu snažit, aby vše co se děje a vše co můžu na Praze 3 ovlivnit svojí prací, bylo ke prospěchu co největší skupiny občanů MČ Praha 3, bez rozdílu, zda volili ČSSD, Ž(n)S, TOP09, ODS apod.. Moje práce je snažit se být co nejvíce objektivní a zohlednit zájmy všech, ale hlavně dostát prohlášením z roku 2010, které jsem činil za TOP09, tím i trošičku více vyjít vstříc, těm co mi tu důvěru dali (bez negace předešlé věty). Vrátím se k bytům-domům, do kterých se neinvestovalo. Bohužel máte pravdu, ano jsou zde některé domy, které zůstaly nepovšimnuty, ale z Vaší strany došlo k zobecnění, snad nechcete zde tvrdit, že všechny domy jsou v katastrofálním stavu. Tuto situaci jsme se snažili vyřešit, bohužel neměli jsme podporu ve smluvním partnerovi, který nás pochopit asi nechtěl...nakonec to skončilo tak jak skončilo. Konec předcházelo i jiné neshody v jiných oblastech MČ Praha 3, kdy jsme evidentně měli rozdílné názory a sloučit je v kompromis nebylo možné ! I Vás rád uvidím osobně a promluvil si s Vámi, možná se věci lépe vysvětlí při setkání než touto písemnou formou. Bariera je možná tato platforma diskuse ? Teda pokud najdete odvahu ? Zatím nikdo zde nepřijal moji žádost o osobní setkání.Pěkný den přeji !


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama