Diskuse

Tři články z Radnice

Vložit nový příspěvek

Gaunerstvi - naklady klesaji, ale radnice najmy zvyšuje

9.4.2009 07:37 vložil rax

Drastický propad ve stavebnictví donutil prodejce stavebních materiálů ke snížení ceny, meziročně došlo ke zlevnění až o pětinu. "Jak začala krize, začaly klesat ceny materiálů a flexibilnější začaly být i firmy" Jen lotři z radnice bezostyšně zvedají nájmy a parazitují na nájemnících vybíráním bezdůvodně vysokého nájemného.


Reagovat  Reagovat s citací


předražená privatizace

4.4.2009 15:55 vložil Jiří

to je opravdu nechutné jakým způsobem jednaáradnice Prahy 3 s občany v otázce privatizace bytů. Pokud jde o ceny tak jejich výše je vrcholem sprostoty a bezohlednosti a vyděračství. Privatizovat byty za 30 000 Kč za m2 - to je zločinnost pro kterou neexistuje dostatečně sprosté slovo. Je vidět, že ta radniční sebranka je naprosto odtržená od života lidí. Tohle si snad nedovolila jediná radnice v ČR. V celé České republice se nenajdou na radnicích takoví asociální lotři, jako ti co sedí v zastupitelstvu Prahy 3 za ODS.


Reagovat  Reagovat s citací


Naši mafiáni z ODS se činí i v tisku!

3.4.2009 15:57 vložil jenda

Já jsem si přečetl složení redakce Radničních novin Praha 3. A co jsem naše ?předsedou je zkorumpovaný zastupitel za ODS pan Mgr. M. Benda (on je zastupitelem za ODS za byt na Praze 3- to o něm vypovídali zastupitelé z minulého volebního období- tedy je to skutečnost!) členové autor článku s fotografií velikosti 10,5x 14 radní Hurda, politikař, majitel firem, Akropolisu (podivná koupě za asistence ODS Borse), stranický funkcionář ODS na Praze 3, prostě kmotr, mafián a další nepublikovatelné názvy tohoto lum..! Tak on také píše s prominutím při jeho vzdělání dnes nedostačujícím pracovníka veřejné správy! On je povoláním kotelníl! A mluví o slovní agresivitě na zasedání zastupitelů při volbě pí.Kaprasové (74 let )za přísedící soudkyni! Ona je dobře propojena s ODS(alias s Hurdou) , viz server justice! Dalšími členy redakční rady jsou dva inžinýři! všehoschopný Nigrin (za ČSSD!) a poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, člen finančního výboru zastupitelstva - tak mizerný návrh rozpočtu jsem nevidě ani u neabsolventa VŠE! Aby to všechno hrálo- šefredaktorem je pan Sotona! přitroublý mluvčí radnice! Tak se mějte na co těšit až budou komentovat pád vlády gaunerů a jak bude vypadat příprava na nové volby! Konečně gauneři dostanou přes držku! ODS mínus!


Reagovat  Reagovat s citací


ten chlapík si nevidí do huby

2.4.2009 21:38 vložil Radan Blažkovič

Teda ten pan Hurda, to je mozkovna! Tedy dosti prázdná, tupá, zhovadilá. Sakra, co to je na těch úřadech z idioty???!!! Prej "morální integrita" atd., žvanil na entou.


Reagovat  Reagovat s citací


Nevěřím radním na P3

2.4.2009 15:09 vložil Petra

Tak na ty vaše řeči, že když si byty nekoupíme, že o ně nepřijdeme nevěří snad nikdo, co vy už jste nalhali a skutek byl jiný. Prostě v čase obvyklé. To je právě ten krok z radnice vydírání, aby byty koupili lidé za jakoukoliv cenu pod hrozbou, že je prodáte. Za další ryskují, že nadále budou platit nehorázné sumy za nájem a domy budou chátrat dlaších 20 let a peníze za nájemné budou fuč. Ty řeči paní starostky a pana Lochmana, kdo vám může věřit jen blázen. Já tomu říkám mafie.


Reagovat  Reagovat s citací


„Zloděj křičí chyťte zloděje“

2.4.2009 14:28 vložil Tomáš Mikeska

Snaha o cenzuru opozičních zastupitelů.
Pan Hurda volá po omezení práv zastupitelů, on chce určovat na co a koho se mají zastupitelé. V diskuzi nikdo paní RNDr. Evu Kaprasovou neurážel, jen ji zastupitelé chtěli poznat. Mne např.zajímalo, zda ještě léta ve sportovních letadle a dostal jsem od Hurdy kartáč. Hurda v žádném případě není morální autorita a nemá právo okřikovat opozici.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: „Zloděj křičí chyťte zloděje“

2.4.2009 14:51 vložil Lion

je naprosto skandalni co si ODS na P3 dovoluje. Je nutne nepodcenit volebni kampan nabidnout politiku pro lidi a ne proti lidem a informovat je. Nejvetsi problem je, ze stale jsou obcane, ke kterym se rejdy radnich za ODS jen stezi donesou.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: „Zloděj křičí chyťte zloděje“

2.4.2009 17:13 vložil hurdásek

Hurda celým svým životem je hodnocen od spolupracovníků z OPBH (on byl kotelníkem a vydával se za "disidenta". Myslím si, že svou nenažraností a skutečnou vychytralostí podloženou vlezdoprdelismem do ODS je tak majitelem Akropolisu a kamarád takových (a jejich stranický vedoucí skupiny zastupitelů) jako jsou český, kozumplíková, benda, šmíd. Při pohledu na server justice, získáte o SKM dosti slušné informace je v dozorčí radě Nadačního fondu pro rozvoj území Městské části Praha 3 sedí RNDr. Eva Kaprasová, CSc.,dále je Paní důchodkyně stáří 73 let místopředsedkyní statutárního orgánu Správy komunálního majetku /Praha 3 a předseda výboru společenství vlastníků jednotek V předchozích výše uvedených subjektech je samozřejmě (!) přítomen i pan Hurda!. Vždycky si říkám, kam to člověk dotáhne s modrou)nyní) legitimací, bez vzdělání až k politikaření na úrovni oblastní rada ODS! A také chápu proč mu někteří říkají Kmotr, mafián, Akropolis! Tak do voleb jednotně v šiku proti této DS za renovaci a revitalizaci skutečné pravicové strany! Ať s e jmenuje jinak! .


Reagovat  Reagovat s citací


Na co Kozumplíková zapomněla

2.4.2009 11:17 vložil Bednářová Eva

Po přečtení článku nestačím lapat po dechu. Paní radní mají byty privatizovány a pan Lochman věděl jak na to. Asi si dáma neuvědomuje,že je to nejvíce předražená privatizace jakou Praha 3 viděla. Zapomíná také, že prodává byty s nájemníky. A slevě té se můžu jen smát. Je na radnici už dost dlouho, aby věděla, že při prvních privatizacích, kde byli všichni z OÚ Praha 3 dostali byty za hubičkua ještě na půjčku od radnice. Možná jí splácí ještě dnes. Tak že když odečítá jejích 20% za rychlost od ceny bytu ať laskavě přičte hypoteční úvěr na 10 let za 1000 000 mil. Kč do ceny bytů. To nemluvím o tom, že ceny bytů klesají úvěry stoupají. A ta jejich arogance jak Kozumplíkové tak Lochmana, že si byty kupovat nemusíme to bych přirovnala ke komunistům v před hodně než rokem 1989. Také nikdo nemusel vstupovat do KSČ a mohl s VŠ dělat kotelníka nebo bez VŠ na obecním úřadě. Vždy je dobře vědět do které strany vlést.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Na co Kozumplíková zapomněla

2.4.2009 13:44 vložil karel

B ohužel dříve to bylo VŠ a zaměstnání v koltelně. Dnes se stal kotelník na Praze 3, bez vzdělání panem Akropolisem, navíc s fůrou a.s., které vlastní, s fůrou a.s s vlastníkem MČ Praha3, předsedou oblastního modrého sdružení (tedy ODS), členem zastupitelstva na Praze 3, členem Rady zastupitelstva, zastupitelem na \\\"Velké radnici, předsedou či členem tréměř všech výborů na Praze 3 a to všechno s legitimací ODS a bez vzdělání! Takže hej pane Akropolis! Žijeme přeci v tom, co nám připravili kozumplíková, benda, šmíd, lochman,a ty- v absurdistánu, který se jmenuje na Praze 3 HURDYSTÁN! A jsem rád, že budou nové volby a vaše kamarila ODS snad odejde na smetiště Prahy z Prahy 3! Vaši aroganci snad voliči nezapomenou! A vykopnou vás z radnice! Pošpinili jste politiku ODS- dříve pravicouvou, dnes nedemokratickou, neobčanskou , jenom stranickou s diletanským protiobčanským a pitomým vedením!,


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Na co Kozumplíková zapomněla

2.4.2009 15:18 vložil Petra

Neměli bychom je vykopat již teď než udělájí ještě více nevratných kroků????


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Na co Kozumplíková zapomněla

2.4.2009 15:38 vložil Bob

Jak


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Na co Kozumplíková zapomněla

2.4.2009 21:41 vložil Radan Blažkovič

Nejspíš osobně, protože jinak to opravdu nepůjde. Jestli se mi někdo z těch gaunerů ozve na mail, nebo si mě bude nějak zjišťovat, vyrazím za dotyčným osobně ho/ji "morálně zintegrovat". Tohle je do nebe volající drzost, co si ta chátra úřednická + gauner Hurda dovoluje.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Na co Kozumplíková zapomněla

2.4.2009 22:34 vložil Bob

Kdo by si Vas zjistoval? Hurdovi jsme vsichni ukradeni. Jemu to u voleb prazaci nahazeji at se deje cokoliv. On je preci pravice a nosi kabat ODS.


Reagovat  Reagovat s citací


Vy jste neslyšeli Jančíka.....?

1.4.2009 17:58 vložil Jirka

Starostu Prahy 5 Jančíka asi znáte. V posledních Reportérech ČT se ho ptali, jak mohli za sedm dní vyřídit stavební povolení pro sochu (ta v příběhu není důležitá), když jenom zákonná lhůta pro vyvěšení a podání námitek je 30 dní, dále je nutné stanovisko památkářů atd. apod. A Jančík řekl (a to je fakt perla):
"Máme přeci ZASTUPITELSKOU DEMOKRACII a proto veřejnoprávní korporace (tímto terminem technicem asi myslel národní výbor na Praze 5) mohou dle svého uvážení konat v rámci svého mandátu zíkaného ve volbách."

Pomalu přestávám chápat, kde jsem se to vlastně ocitl. Tohle tu bylo přesně za komunistů. Tito lidé jenom převzali jejich metody. A v článku uvedené citáty Kozumlíkové, Lochmana a Hurdy mi úplně přesně připomínají komunistické komentáře tehdejších protestů občanů, které se k jeho konci přeci jen sporadicky vyskytovaly (leden 1989, petice Několik vět apod.). Vždy se jednalo o "jednotlivce", s jejichž "činy přeci slušný pracující lid nemůže nikdy souhlasit". Je to tu zase, mrazí mne v zádech.


Reagovat  Reagovat s citací


Asocialni lzi arogantni Kozumplikove

1.4.2009 13:18 vložil Lion

neuveritelne co si arogantni a asocialni Kozumplikova mysli.Tak aby bylo jasno. Ti najemnici ziji v bytech po desetileti, casto po mnoho generaci. Davno je splatili, prispivaji na opravy bytu ze sveho. Prodavat byty za milionove castky v situaci, kdy prumerne uspory domacnosti cini 150 000 Kc, je zrudnost, nemajici nic spolecneho s ohledem na kupni silu obyvatel. Pani Kozumplikova by si mela uvedomit, ze ti najemnici cely zivot pracovali, platili najem, odvadeli dane se kterymi stat hospodaril v te dobe obvykle. V ramci polistopadoveho vyvoje a transformace majetku do privatnich rukou maji pravo participovat na vytvorenych hodnotach a odkoupit si byty s najemni smlouvou na dobu neurcitou, ekvivalentem soukromeho vlastnictvi v predlistopadove ere. Nikde, opakuji nikde v republice se neprivatizuji byty za ceny, ktere nabizi radnice P3. Je to ze strany radnice naprosta hanebnost. Demagogicke argumenty o fiktivnich volatilnich trznich cenach nelikvidniho trhu ovlivnene mnoha dalsimi faktory, ktere maji poslouzit jako argument obhajujici hanebne castky, za ktere radnice P3 privatizuje jsou smesne. Stejne tak je naprosto smesne stavet na stejnou uroven najemnika bytu, s treti osobou, ktera dany byt neuzivala a nepodilela se na jeho udrzbe. A kdyz radni z ODS chcete argumentovat, temi, kteri nemaji moznost se ucastnit privatizace, nebot nebydli v obecnich bytech, pak mate moznost je z miliardovych prijmu z privatizace odskodnit za stav, do ktereho ho politika ODS dostala. To jest, stav, ve kterem jsou vydirani nehorazdnymi pozadavkami majitelu nemovitosti a lichvarskymi pronajmy, ktere zapricinila politika ODS, ktera brani regulovat veskere uzavirane smlouvy a tim chranit zneuzivani pozice vlastniku nemovitosti. Ostatne je nacase, aby i radnice P3 prestala tez nemravne a bezduvodne zvedat najmy a parazitovat na najemnicich, nebot reprodukcni naklady cini 53 Kc/m2, druzstva hospodari za 30 Kc/m2. Zde vynatek z jednoho clanku :
Podle Analýzy vývoje pořizovacích a udržovacích cen bytových domů, kterou zpracoval kolektiv poradenské společnosti Arcadis PM pod vedením Karla Mrázka, činí udržovací náklady hrazené majitelem nemovitosti v klasických cihlových domech 280–425 Kč/m2 užitné plochy za rok, u panelových domů 365 Kč/m2 užitné plochy za rok. Kvůli očištění nákladů od vlivu inflace se pracuje s tzv. reprodukční pořizovací cenou (RPC), což je průběžně aktualizovaná pořizovací cena domu. Roční udržovací náklady tak představují u cihlových domů 1 až 1,4 % RPC, u panelových domů 1,5 % RPC. Pravidelné odpisy, které se zhodnocují reálnou úrokovou mírou, pak představují při předpokládané stoleté životnosti domu 1 % RPC.

Nájemné musí krýt náklady
Má-li být bytový fond samofinancovatelný, musí nájemné krýt alespoň náklady na jeho reprodukci. Někdy se v této souvislosti hovoří o tzv. nákladovém nájemném. Nájemné nižší než nákladové vyvolává potřebu dotací. Nejsou-li, dochází k postupnému chátrání bytového fondu až po vznik vybydlených domů. Z uvedené tabulky vyplývá, že u průměrného bytu o užitkové ploše 60 m2 činí reprodukční náklady 38 400 Kč za rok, což odpovídá měsíčnímu nájemnému 3200 Kč na byt. (53 Kč/m2)
Porovnáme-li uvedenou částku s maximálním nájemným (regulovaným) u současného bytového fondu, zjistíme, že v roce 2008 dosáhlo toto nájemné u průměrného šedesátimetrového bytu v Praze 4082 Kč (, což představuje 127 % reprodukčních nákladů.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Asocialni lzi arogantni Kozumplikove

1.4.2009 13:41 vložil Lion

a jeste dovetek. Zadny nomenklaturni kadr, byt by mel i modrou knizku nebude provadet genocidu na obcanech (skrytou za diktatem penez) a vykladat si pojem zastupitel jako zplnomocneni ke svevolnemu ozebracovani lidi vlastnimu se obohacovani!!!!!!!!!!!!!!!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Asocialni lzi arogantni Kozumplikove

1.4.2009 14:06 vložil Bob

A zase dalsi nekonecna privatizacni diskuse. Ja netvrdim, ze otazky kolem privatizace nejsou na miste, ale tyhle prispevky mi pripadaji ponekud monotematicke.

Spousta lidi tady horekuje nad privatizaci, ale odmita se zabyvat stavem radnice v globalu. Lidi! Vzdyt cely rozpocet je totalni prusvih. I letmym pohledem vzbuzuje skoro kazda vetsi zakazka z Radnice podezreni a informacni embargo uvalene vedenim Radnice tyto pochyby jeste vice podporuje. Tady se krade ve velkem a zdaleka to neni jen o privatizaci.

Docela me zajimalo, kolik procent angazovanych clenu v OS Zizkov nejen sobe, kteri se ted tak mocne hlasi o slovo - zvedlo u poslednich komunalnich voleb zadek a prislo volit. A kolik z nich volilo ODS! K volbam totiz neprisla ani pulka volicu a ODSka to vyhrala na cele care. O politiku jste se nestarali a ted tu kricite! Pochopte uz konecne, ze jedinym klicem ke zmene jsou VOLBY!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Asocialni lzi arogantni Kozumplikove

1.4.2009 14:31 vložil Lion

je to o informovanosti. Je jutne zajistit informovanost obcanu. Zatim jsou pouze dezinformovani radnicni propagandou z verejnych penez viz radnicni noviny a stranky P3. Nicmene nespokojenost obcanu s politikou radnice P3 prudce stoupa a stoupat bude i nadale, nebot salek jiz pretekl.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Asocialni lzi arogantni Kozumplikove

2.4.2009 10:18 vložil ANNA

SOUHLASÍM SNAD SE OBČANÉ PROBEROU A BUDOU VOLIT ZMĚNU !!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Asocialni lzi arogantni Kozumplikove

2.4.2009 12:22 vložil Lion

A jeste jeden dovetek k tem co demagogicky a ucelove hovori o jakýchsi trznich castkach na nelikvidnim trhu, aby ospravedlnili nestoudne ceny pri privatizaci. Presne diky temto lidem se svet nyní potaci v ekonomicke a financni krizi, trhy obecne padaji, jsou volatilni a pod vlivem spekulantu. Presne diky takovymto lidem, jejichz hlavnim motem je bezohledna maximalizace zisku v co nejkratsim casovem horizontu, je svet v situaci v jake je. Presne diky politice bezohledného zadluzovani lidi v zajmu chamtivých snah celime krizi. Diky tomu, ze spekulante sroubovanim cen nuti obcany k nesmyslnemu zadluzovani, ktere nutne vede ke kolapsu systemu. Diky bezohlednym sobcum, kteri NERESPEKTUJI KUPNI SILU OBYVATEL a sroubuji ceny. I proto stouply spekulativni ceny nemovitosti za poledni 2 roky o 40%, aby nyni i diky krizi systemu razem strme padaly dolu a to zdaleka nejsou na dne. Argumentovat volatilni a spekulativni cenou tak, jak to dela Kozumplikova je ryze ucelove. Mozna by nam ta dama mohla rici, kam by se ceny spadly, kdyby byly v kratkem casovem obdobi vrzeny na trh veskere byty pripravované k privatizaci. Kam se ceny dostanou, kdyz banky skonci s nezodpovednym rozdavanim uveru a hypotek podporujícím neprimereny zivot na dluh. Kam spadnou ceny vlivem konciciho babyboomu a odezneni silnych ročníku 70 let. (dle prognoz ma pocet obyvatel Prahy postupne klesat, coz se odrazi i na poptavkove strane). Kam spadnou pri odlivu zahranicnich pracovniku, ke kteremu zacina dochazet vlivem krize. A také by nam ta dama mohla rici, zda dum stojici v Praze vyzaduje vysi naklady na udrzbu, nez stejny dum v Horni Dolni a zda porizovaci cena toho stejného domu ze stejných cihel byla vyssi, nez toho sameho v Horni Dolni bez urazky. To jen na okraj nebot plati, ze privatizace není trzni prodej. Heslo pravice je bohaty jednotlivec, bohaty stat. Radni P3 za ODS se ridi jinym heslem. Zadluzeny obcan, poslusny a skriply nevolnik - demokracie a svoboda v praxi dle ODS na P3.


Reagovat  Reagovat s citací


to fakt nemá chybu !!

1.4.2009 11:34 vložil Jéža

Tak oni na hlavní stranu dají článek od J. Šmída jak krize hýbe našim světem a vevnitř chce naše drahá Milena prodávat "za cenu v čase a místě obvyklou?" Nepozoruji že by paneláky šli nahoru s cenou.

Stává se mi často že čtu články nebo vidím reportáže a nevím na jakou stranu se připojit tím že nezná člověk pravdu, tady je to v tomto případě jasné. Proč tam Lochman neuvedl za kolik kupuje on? Nečiší ze ně závist ani se mě privatizace netýká ale na to chce postup jiný. Měl bych tak trochu návrh jak na ně ale to napíšu jinak, aby vážení radní byli překvapení.

Líbilo by se Vám motto?:

.... máme tady zase jaro, ale na Praze 3 to kvete celý rok korupcí :-))

Příjďte si přivonět na jednání zastupitelstva


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama