Zítra bude zastupitelstvo – materiály zastupitelů veřejnost tentokrát nedostala

Zítra bude zastupitelstvo – materiály zastupitelů veřejnost tentokrát nedostala

Zítra od 15 hodin začne na radnici 12. zasedání zastupitelstva. Z programu můžeme vypíchnout např. koncepci Praha 3 na cestě ke Smart City, schválení účetní uzávěrky za minulý rok či dodatky zřizovacích listin příspěvkových organizací. Bohužel nevíme detaily, protože radnice tentokrát materiály zastupitelů nezveřejnila (že je občan bude mít k dispozici bylo schváleno ke konci minulého roku). Můžeme pouze spekulovat, zda je v tom skrytý záměr nebo jde o pouhou nedbalost. O to podrobněji budeme sledovat samotné zasedání.

Zajímavá bude zcela určitě část dotazy, připomínky, interpelace. Ondřej Rut (ŽnS) bude jistě požadovat vyjádření  vedení radnice k podivným zakázkám, které rozdávali radní za ODS. Na základě těchto odhalení bude ŽnS navrhovat snížení hranice pro zadání zakázek malého rozsahu z 500 000,- Kč na 200 000,- Kč a omezení této kompetence na vedoucí odborů, aby se zamezilo tomu, že radní budou posílat podivné zakázky spolustraníkům. 


Zasedání zastupitelstva je veřejné a navštívit ho může kdokoli. Lze ho také sledovat online. Po několika dnech lze nalézt zápis a po několika týdnech i video, ve kterém lze vyhledávat podle hlavních bodů. Zasedání zastupitelstva bude od 15:00 hodin ve velké zasedací síni radnice městské části Praha 3, Havlíčkovo náměstí 9, Praha 3, 1. patro, č. dveří 126.


Související články

Názor zastupitele: Podivní rádci Prahy 3

Názory
Aktualizováno (7.7.2016). Radnice Prahy 3 začala zadávat některé zakázky neotřelým způsobem. Opravář tiskáren radí s dotacemi z eurofondů, pronajímatel audio-techniky analyzuje činnost radnice v oblasti kultury, mládežnický spolek mapuje zahraniční aktivity a spediční firma provádí sociologický průzkum a analyzuje migrační politiku. Seznamte se s několika ...pokračování
reklama