Diskuse

Akce za záchranu Parukářky s dobrým koncem

Vložit nový příspěvek

Podvody s pozemky

4.9.2012 00:36 vložil Jirka Š.

Pokud vím, tak Ortenaria pozemky získala nejenom levně, ale hlavně podvodem. Vyměnila je za bezcenné mrňavé parkoviště kolem Central parku. Objevilo se to i v jednom publicistickém pořadu ČT.
Do hlavy mi nejde jedna jediná věc:
Jaktože na takhle zřejmý podvod se nikdo, kdo má k problému blíže než běžný občan, ani nepokusil podat prosté trestní oznámení....?

Podobně to možná bude i s pozemky pod současným Nákladovým nádražím Žižkov. Státem 100% vlastněné dráhy, pokud se opravdu chtějí pozemků vzdát, by měly vypisovat něco jako výběrové řízení na jejich prodej. Ovšem opět - je to akciovka, tak si v našem právním systému, zavedeném už na počátku devadesátých let, může vlastně dělat, co chce. A tak pozemky neprodává nejvyšší nabídce (a podle mě je nesmysl je prodávat jako pozemky, mohly by klidně sloužit nějaké budoucí formě veřejné dopravy), ale se společností Sekyra group uzavře jakýsi zcela neprůhledný společný podnik, který pozemky chce využívat. Jak je to asi doopravdy je snadné si domyslet. A opět: ani slovo proti z nějaké zainteresované strany (město, ministerstvo dopravy.....).


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama