Diskuse

Budova Crystal Prague: nový “klenot“ ve sbírce Prahy 3

Vložit nový příspěvek

Re: proc ne

23.9.2011 11:05 vložil Lukáš Haupt

Dobrý den,
někteří architekti tvrdí, existuje-li již jeden solitér, který "narušuje" horizont, může to být v pořádku. Dva "rohy" již nicméně mění charakter zástavby. Je to názor. Ale tato stavba má i jiné vady než to, že vůbec nezapadá do okolní zástavby. Jsou jimi prapodivný proces celého schvalovacího řízení, nerespektování dopadu na životní prostředí (přes 100 nových parkovacích míst zcela jistě zatíží již tak dopravou přetížené území) a nebo otázka potřeby budování dalších kancelářských prostor, kterých je v Praze nadbytek a v neposlední řadě ignorace názoru okolních obyvatel. Možná to není problém č. 1 na Praze 3, ale je v pořádku, že na něj někdo upozorňuje.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: proc ne

23.9.2011 13:52 vložil chk

Přesně takto bych to napsal také.
Bývalý Strojimport vytváří určitou přirozenou dominantu na určitém exponovaném místě. I když bych se bez něj také klidně obešel a navíc jsme ho zdědili z dob reálného socialismu, kdy se nikdo nikoho na nic neptal, tak tam nějak zapadne. Další taková výšková stavba by již narušila siluetu. To je tedy ryze estetický dojem.
Z praktického hlediska by se opravdu jednalo o nadměrné a hlavně zbytečné zatížení celé oblasti.
Kromě toho pokud vím, existují určité výškové a objemové regulace, které byly schváleny již dávno a dokonce jednou i zveřejněny v Radničních novinách. Podle těch by nebyla možná nejen tato stavba, ale i mnohé jiné na Praze 3 (některé z nich bohužel už i realizované). Jinými slovy: zkuste si tohle jako řadový občan, majitel pozemku nebo nemovitosti! Nikdo vám to nedovolí. O to je plánovaný vznik tohoto nepěkného monstra podivnější.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: proc ne

3.11.2011 10:35 vložil Ez3kiel

Strojimport dle vašeho názoru tvoří přirozenou dominantu? hmm... Máte vskutku cit vybrat ty správná slova.
.. další výšková stavby by narušila siluetu... :D:D Řvu smíchy.
.. Nadměrné a zbytečné zatížení oblasti? Byl jste se tam poslední dobou podívat?

Nic proti, ze stavby nejsem nijak nadšen a je mi také celkem šum a fuk zda tam bude nebo ne. Ale váš komentář patří mezi to nejzábavnější co jsem zde v poslední době četl pane ,,odborníku na všechno,, :D


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama