Kdo dostane Kliniku? Přihlásili se tři zájemci

Kdo dostane Kliniku? Přihlásili se tři zájemci

Pokračuje rozhodování o budoucnosti bývalé Kliniky v ulici Jeseniova na Žižkově. Dlouhodobě nevyužívaná budova se dostala do povědomí poté, co ji loni v prosinci obsadili a uklidili squatteři. Do dnešního rána bylo možné zúčastnit se výběrového řízení na její zapůjčení pro nekomerční účely.

Vlastník kliniky stát zastupovaný Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se rozhodl budovu nabídnout k roční výpůjčce zdarma, poté co byl kritizován částí veřejnosti a některými politiky, že budovu nechává jen chátrat. Objekt bez rozvodů a jakéhokoli dalšího připojení na energie obsadili squatteři na začátku loňského prosince s tím, že zde chtějí založit autonomní kulturní centrum.  Po pár dnech ale byli vyvedeni policií. Squatteři pak pod hlavičkou občanské iniciativy Klinika svolali demonstraci, na které je podpořila asi pětistovka lidí. Teď jsou mezi trojicí zájemců, která o pronájem kliniky zdarma usiluje. 
„Dvě nabídky uchazečů splnily požadavky výběrového řízení, jedna byla vyřazena, protože nesplnila formální náležitosti,“ komentoval výběrové řízení Robert Hurt, vedoucí Kanceláře generálního ředitele ÚZSVM. Podrobnosti o uchazečích ale Hurt nemůže sdělit, protože mu to zákon nedovoluje. Výsledek výběrového řízení musí být nejprve oznámen jeho účastníkům. „Do pěti pracovních dnů budeme zájemce informovat,“ dodává.
Podle podmínek výběrového řízení je objekt možné využít pouze na nekomerční bázi, a to k účelům sociálním, humanitárním, vzdělávacím a pro účely vědecké, kulturní, sportovní nebo tělovýchovné.
 
 
 
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
reklama