Diskuse

Mapování nejvíce znečištěných míst na Praze 3. Situace je kritická, pojďme to změnit

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Parukářka lidé vs. psi

10.6.2015 15:46 vložil Jiří Třesohlavý

No, krome Parukarky uz neexistuje jine misto, kde by psi volne behat mohli. Nerespektovani volneho pohybu v dolni casti je vec strazniku, za ta leta na Zizkove se psem jsem nikdy nebyl strazniky kontrolovan, ani jestli je pes ockovany, ci zda je za nej zaplaceny poplatek. Psy v CR si tezko odmyslite, ale spis jde o zpetnou kontrolu toho, jestli jejich majitele dodrzuji predpisy. A kde neni zalobce, neni ani soudce. A ano, taky si pripadam jak debil, kdyz vedu psa na vpoditku kolem nalevny na Paruce, kde je banda lidi a skoro stejny pocet volne behajicich psu. O to vic mne nastve, kdyz v miste vyhrazenem volnemu pohybu psu se musim neustale dohadovat s rodici deti a lidi co si uprostred louky rozlozi deku a psi jim tam vadi. V Riegrech chodi straznici a toto pokutuji, ale to je uz Praha 2 a ocividne to tam jde


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Parukářka lidé vs. psi

10.6.2015 16:00 vložil Janek

Je to jak píšete, "kde není žalobce, není ani soudce". Městská policie se zabývá hloupostmi a není nic špatného ji tedy nasměrovat správným směrem, aby svůj čas využili smysluplněji než rozdáváním botiček.
Pokud vás štve, jak tam dole běhají psy bez vodítka, volejte 156.

Jinak se nedivím, že lidi si chtějí roztáhnout louku nahoře. Je to logické, je tam lepší výhled a lepší trávník. Krásně se tam pozoruje západ slunce, dole to tak pěkné není. Podle mě by bylo správné někde vybudovat oplocené hřiště pro psy. A tam ať si běhají dle libosti.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Parukářka lidé vs. psi

10.6.2015 19:25 vložil zdenek

jak to bylo dříve,? Lidé snad. chodili všude se svými psy .Chodili se s nimi koupat, do lesa , přece nebyli v parku nebo v lese zavřeni v ohrádce. V tom .přípa.dě, udělejte oplocení pro lidi, kteří se bojí psů.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Parukářka lidé vs. psi

11.6.2015 19:25 vložil Janek

Však do lesa s ním choďte. Ale my se bavíme o městském parku. To je právě ten problém, že lidi jako Vy se chtějí chovat ve městě stejně, jako by byli na vsi. Popravdě mě irituje, že zatímco děti běhají uvnitř ohrádek, tak psi se prohánějí po celém kopci.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Parukářka lidé vs. psi

20.7.2015 18:28 vložil Hana K.

Ptáte se, jak to bylo dříve - dříve v prostoru města nebylo zdaleka tolik psů a proto nebyl problém s nimi, jak říkáte, chodit do parku apod. Problém je v tom, že řada majitelů psů se chová bezohledně ke svému okolí a neuvědomuje si, že město je tu především pro lidi, nikoliv pro psy. Nejde jen o strach ze psů, ale i o zdravotní komplikace - neuklizené exkrementy a nespláchnutá moč z pevného povrchu (stačí s sebou nést menší PET láhev s vodou) fungují mimo jiné jako alergeny.
Stačilo by být ohleduplnější a nestavit se k situaci tím způsobem, že jsem tu jen já a můj pes a okolí ať si trhne nohou.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama