Diskuse

Místo nádraží obchody i hotel: komplex v Praze-Žižkově má stát sedm miliard

Vložit nový příspěvek

Nevhodné místo

10.12.2013 21:55 vložil petjan & co

Z mého pohledu je toto naprosto nevhodné místo pro zástavbu takového rozsahu a utopie investora. Chtěl bych vidět výsledky modelů dopravní obslužnosti na ulici Jana Želivského po realizaci tohoto projektu a při případné "rekonstrukci" propustnosti ulice. Už v současnosti ta ulice je podle mého názoru na hranici svých možností - projet autem v rychlém sledu sérii křižovatek Ohrada - křížení J. Želivského/Jeseniova - křížení J. Želivského/Olšanská - křížení J. Želivského/Vinohradská je fakt často tragédie. Nepřejet chodce/školáky v "živě" obydlené části ulice často zázrak. Stoupnout si ráno slušně v devítce (hlavní "přibližovadlo" pro studenty z Jarova a žáky Žižkova směřující do škol u Olšanského náměstí), která kmitá, co to jde, jakbysmet... Pokud nebude metro, chudáci lidi z horního Žižkova:-( "Nedobydlených" developerských projektů v okolí typu Central Park, Jeseniova, alfarezidence Na Vackově je už tak dost. O množství volných komerčních prostor (opět namátkou Central Park, Jeseniova) nemluvě.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Nevhodné místo

1.1.2014 17:17 vložil Žižkovák

Naprosto souhlásím, stačí nám nákupní centrum Flora. Zacpaná Jíčínská ulice skorem až na Ošlanské náměstí. Po svedení dopravy do jednoho jízdního pruhu je zkáza dokončena, lepší chodit pěšky z Olšanské na Floru než jezdit autobusem. Navíc k tomu bezohlední řidiči, kteří stojí na žlutém značení na vozovce, zablokují komplet dopravu. Nechal bych zrušit odbočování vlevo na křižovatce Flora!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Nevhodné místo

1.9.2014 13:55 vložil jaja

to jak opravdu vtipne jak jedinym pohledem ignoranta vsecno nove spatne, a jedinym duvodem spatosti je to ze na tom nekdo vydela.
Staci se podivat na platni Uzemni plan, ktery ma platnost zakona a jeho neznalost vas neomlouva, za napric uzemim nakladoveho nadrazi vede 4 prouda ulice, vc. nove tramvajove trati. Tato ulice je v krizovatce za Jarovem napojena primo na mestsky okruh, a nejen ze odvadi vetsinu dopravy vlastni, ale odlehcuje i ulici zelivskeho konevova, malesicka, at atd..
ekologie mesta je v jeho koncentraci, kdyz bydli 2tisice lidi v jedinem 30podlaznim dome a v sousednim 30podlaznim jich vetsina pracuje, dopravni a stavebni zatez zivotniho prostredi vcetne ztrat z dalkovych vedeni je mnohem mensi nez kdyz techto 2 tisice lidi bydli v 700 rodinnch domcich s 1000m2 pozemkem a to jeste kus za mestem a denne vsichni dojizdi do velikosti techto 700 pozemku vzdalenych skol, kancelari, obchodu


Reagovat  Reagovat s citací


už aby to bylo

7.12.2013 21:23 vložil pavel

Mně se ten projekt i s nakupním domem libí, to bude asi první hezké misto na žižkově.
Rozhodně do centra města patří spíš obchody, byty, kanceláře, než naklodévé nadraží,v hrozném stavu se spousty kamionů, které tam stale proudí, Fakt nechápu proč se tomu radnice brání.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: už aby to bylo

8.12.2013 16:26 vložil Radek

Souhlasím s Vámi. Jak by asi to vypadalo dnes na Andělu, kdyby tam milovníci zakonzervování starého stavu nechaly ty rozmáčené rozpadající se objekty? Anděl přinesl do této polomrtvé čtvrti infrastrukturu, prestyž, rozvoj, stalo se to druhým centrem města na druhém břehu,
Podobný efekt by měla nová čtvrt na Žižkově. Plus bych ještě z Olšanské udělal bulvár z obchody, restauracemi .....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: už aby to bylo

19.3.2014 23:26 vložil michal

taky souhlasim, soucasne nakladove nadrzi je gheto pro pofiderni existence a tohle konecne z nej udela civilizovanou lokalitu... taky nemam rad kdyz stojim v zacpe, ale a s tim se clovek musi smirit, kdyz bydli v sirsim centru.. drzim projektu pesti!!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Těžké počty

4.12.2013 23:00 vložil Jana

Nebudu se plést do práce architektů-ale v článku se píše, o konečném záměru vybudovat 246 bytů. Pokud budu počítat střízlivě že v každém bytě bude 1-2 dítě; tak možná obsadí školku-ale určitě ne školu natož školy (jak se o nich píše v množném čísle). Metro mělo již dávno býti, nyní je zde psáno že je otázkou 20 let. Sorry-ale pokrok jde tak rychle, že podzemní dráha bude zastaralé spojení...a spíše by tam měli naplánovat přistávací prostor pro malé vrtulníky! Přesto nechápu ty byty....naproti přes křižovatku je Central Group- z velké části neobsazené; taktéž další blízké sídliště na konečné tram 9 (Zelené město) také není obsazené a ještě se bude rozšiřovat. Sice je to ve skutečnosti na území P-9...ale služby čerpá z "3"!
Po celém obvodě je spousta staveb - kde jsou volné velké prostory jako kanceláře (Olšanská třída, Koněvova ul. .....)-tak k čemu další takové budovy?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Těžké počty

4.12.2013 23:25 vložil mirek

k čemu? ...pro tvorbu zisku developera


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Těžké počty

5.12.2013 10:15 vložil Kardinál

Ale na tom, že developer chce tvořit zisk, není nic špatného, ne? Všichni chceme na něčem tvořit zisk.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Těžké počty

5.12.2013 10:05 vložil Kardinál

Těch 246 bytů se podle mě týká pouze severní části nádraží. Což je jen malý díl plochy určené k zástavbě. Celkem by to mělo být i několik tisíc nových bytů a školka už bude třeba.
Na Central Parku se podle mě více než malá poptávka po bytech odráží fakt, že ten projekt je od začátku děsně nekvalitní. Představa, že do železoskleněné králikárny se budou hrnout solventní klienti se ukázala jako špatná. Nicméně mi taky přijde, že prodat všechny ty kancelářské prostory, jež se plánují na NNŽ bude celkem velké sousto.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Těžké počty

5.12.2013 17:07 vložil Radek

Centralpark je schovaný za hnusnými šedivými budovami stejně hnusné Olšanské ulice, proto netáhne.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Těžké počty

10.12.2013 14:11 vložil zdena

další developerský prolekt - ulice Pod Vítkovem- předimenzvaný- 5pater, 2podzemní. Ve středu 11.12 jeúzemní řízení v 15hod Seifertova 3.patro.Přístupné veřejnosti. Můžete i podávat připomínky.


Reagovat  Reagovat s citací


pod vitkovem

15.12.2013 22:10 vložil mirek

jak dopadlo veřejné projednání projektu?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Těžké počty

18.12.2013 17:33 vložil Kardinál

To slovo "předimenzovaný" se stává čím dál populárnější :-) V poslední době jsem se nesetkal se stavbou, která by tento přívlastek z něčích úst nezískala.
Mě ten barák nepřijde marný.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Těžké počty

14.3.2014 18:49 vložil zdena

Ale zde se staví něco co nepotřebujeme. Kdyby nebylo bohatých investorů, mohlo zde vzniknout území s rodinnými domky, zahradami, různá hřiště, koupaliště a není nutné, aby kvůli tomu vznikly obří stavby,které jsou zbytečné a zničí prostředí,.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama