Diskuse

Místo nádraží obchody i hotel: komplex v Praze-Žižkově má stát sedm miliard

Vložit nový příspěvek

Těžké počty

4.12.2013 23:00 vložil Jana

Nebudu se plést do práce architektů-ale v článku se píše, o konečném záměru vybudovat 246 bytů. Pokud budu počítat střízlivě že v každém bytě bude 1-2 dítě; tak možná obsadí školku-ale určitě ne školu natož školy (jak se o nich píše v množném čísle). Metro mělo již dávno býti, nyní je zde psáno že je otázkou 20 let. Sorry-ale pokrok jde tak rychle, že podzemní dráha bude zastaralé spojení...a spíše by tam měli naplánovat přistávací prostor pro malé vrtulníky! Přesto nechápu ty byty....naproti přes křižovatku je Central Group- z velké části neobsazené; taktéž další blízké sídliště na konečné tram 9 (Zelené město) také není obsazené a ještě se bude rozšiřovat. Sice je to ve skutečnosti na území P-9...ale služby čerpá z "3"!
Po celém obvodě je spousta staveb - kde jsou volné velké prostory jako kanceláře (Olšanská třída, Koněvova ul. .....)-tak k čemu další takové budovy?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Těžké počty

4.12.2013 23:25 vložil mirek

k čemu? ...pro tvorbu zisku developera


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Těžké počty

5.12.2013 10:15 vložil Kardinál

Ale na tom, že developer chce tvořit zisk, není nic špatného, ne? Všichni chceme na něčem tvořit zisk.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Těžké počty

5.12.2013 10:05 vložil Kardinál

Těch 246 bytů se podle mě týká pouze severní části nádraží. Což je jen malý díl plochy určené k zástavbě. Celkem by to mělo být i několik tisíc nových bytů a školka už bude třeba.
Na Central Parku se podle mě více než malá poptávka po bytech odráží fakt, že ten projekt je od začátku děsně nekvalitní. Představa, že do železoskleněné králikárny se budou hrnout solventní klienti se ukázala jako špatná. Nicméně mi taky přijde, že prodat všechny ty kancelářské prostory, jež se plánují na NNŽ bude celkem velké sousto.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Těžké počty

5.12.2013 17:07 vložil Radek

Centralpark je schovaný za hnusnými šedivými budovami stejně hnusné Olšanské ulice, proto netáhne.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Těžké počty

10.12.2013 14:11 vložil zdena

další developerský prolekt - ulice Pod Vítkovem- předimenzvaný- 5pater, 2podzemní. Ve středu 11.12 jeúzemní řízení v 15hod Seifertova 3.patro.Přístupné veřejnosti. Můžete i podávat připomínky.


Reagovat  Reagovat s citací


pod vitkovem

15.12.2013 22:10 vložil mirek

jak dopadlo veřejné projednání projektu?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Těžké počty

18.12.2013 17:33 vložil Kardinál

To slovo "předimenzovaný" se stává čím dál populárnější :-) V poslední době jsem se nesetkal se stavbou, která by tento přívlastek z něčích úst nezískala.
Mě ten barák nepřijde marný.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Těžké počty

14.3.2014 18:49 vložil zdena

Ale zde se staví něco co nepotřebujeme. Kdyby nebylo bohatých investorů, mohlo zde vzniknout území s rodinnými domky, zahradami, různá hřiště, koupaliště a není nutné, aby kvůli tomu vznikly obří stavby,které jsou zbytečné a zničí prostředí,.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama