Diskuse

Reakce na příspěvek

nejde o restauraci, ale občerstvení

26.5.2015 15:23 vložil Ondřej Rut

Dobrý den, čtenáře odkazuji na článek s vizualizacemi plánovaného zařízení: http://rut.blog.respekt.ihned.cz/c1-62706550-nove-obcerstveni-a-verejne-wc-pro-parukarku

Nejde o stavbu restaurace, neuvažuje se o stavbě kuchyně. Architekt se pokusil navázat na podobu stávajícího občerstvení a dát mu důstojnější fazónu. Jde o dřevostavbu, svou konstrukcí podobnou tomu příkladu z fotografie z parku Rajská zahrada. Tato stavba byla náklady na výstavbu podobná této. Vezměme v potaz, že zahrnuje veřejné WC, včetně bezbariérových. Co se týče záboru zelené plochy, je projekt šetrný v tom, že se umisťuje na dnes již zpevněné ploše "terasy", svým čelem se obrací do parku a uvolňuje pro novou zeleň prostor, kde dnes stojí hospůdka a WC.

Domnívám se, že je správné nenechat nové občerstvení postavit soukromého podnikatele. MČ může mít do budoucna zisk z pronájmu zařízení a zachová si vlastnická práva k budově i pozemku pod ní a může tak podobu a ráz Parukářky i občerstvení do budoucna lépe chránit.

Současnou podobu občerstvení pokládám také za dlouhodobě neudržitelnou. Do doby výstavby nového objektu je ale myslím současné občerstvení rozhodně lepší než nic. Stánek s pivem, kavárna nebo občerstvení k Parukářce už tak nějak patří a v městských parcích to není nic neobvyklého.

S pozdravem,

Ondřej Rutantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama