Diskuse

NÁZOR: Vraťte nám Křížek

Vložit nový příspěvek

Muj list zastupitelum pro Prahu 3

27.5.2015 21:38 vložil Petr Klimes

Okolí vrchu Parukářka se na jaře a po cele léto stává hlučnou arénou, ve které se víc krát týdně s podporou Městské části Praha 3 organizují neskutečně hlučné koncerty rockových a jiných kapel přímo pod okny bezmocných obyvatel. V těsném okolí Parukářky je hustě obydlená oblast, kterou pokrývají stovky bytů. Obyvatelé jsou neustále rušeni hlasitou hudbou, která trvá kromě zimního období každý víkend celé hodiny a nelze před ní uniknout jinak než opuštěním bytu. Situace je o to horší, že hlučných akcí schválených Městskou částí Praha 3 na Parukářce rok od roku přibývá a tak kromě extrémně hlučných koncertů akcí Million Marihuana March, Žižkovská smršť a Žižkovské pivobraní přibyl minulý a tento rok ještě hlučný studentský festival Apriles, který se sem přesunul ze Stromovky. K tomu se přidávají každý víkend menší oficiální nebo neoficiální akce na Parukářce s reprodukovanou hudbou. Ironií je, že organizováním hlučných koncertů městská část poskytuje svůj veřejný prostor obyvatelům celé Prahy na úkor vlastních občanů žijících na Praze 3 a povoluje stále nové a nové hlučné aktivity ve svých parcích, které by měly sloužit hlavně odpočinku a regeneraci obyvatel. Chápu, že město je živý organizmus a že zájmy lidí, kteří v něm žijí jsou různé. Zároveň si ale nemyslím, že veřejný obydlený prostor by měl sloužit jako koncertní aréna, která hlukem dlouhodobě obtěžuje tisíce svých obyvatel.

​Prosím Vás proto o zasazení se za omezení akcí v parku Parukářka, vydání pokynů organizátorům na omezení hlučnosti při akcích a na úplné vyloučení koncertů na Parukářce.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

29.5.2015 15:58 vložil Jan Markvart

Naprosto souhlasím s panem Klimešem.
Jan Markvart


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

31.5.2015 21:21 vložil Martin

A teď si představte, že něco podobného máte pod okny každou noc a ve všech ročních obdobích...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

31.5.2015 21:49 vložil Tereza Jovbaková

Dobrý den, děkuji za reakci, přesně takto se tu cítíme všichni. I z toho důvodu jsem se pokusila zapracovat do ankety, ke které je odkaz v mém příspěvku, i dotaz na konání koncertních akcí. Pokouším se v té věci jednat s RNDr. Maternou, který má na radnici tyto věci na starosti, ale odpovídá mi zcela neurčitými emaily. Mám anketu i v tištěné podobě, pokud byste měl zájem ji distribuovat lidem, kterých se to týká, můžeme se domluvit. Pak bych výsledky ankety předložila radnici.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

1.6.2015 07:55 vložil Petr Klimes

Dobry den, ja jsem psal list zastupitelum. Vetsina odpovedela, ze chape a pokusi se, ale nic vyznamnyho se nestalo ( krome presunu Marihuana march, ktery ale bohate kompenzuje novy hlucny gestival Apriles). Resim to tak, ze mam kalendar akci a vzdy kdyz je na Parukarce koncert, cestuju na vikend z Prahy pryc k znamym. Je to hrozny, nemohu proste uzivat svuj vlastni byt. Nad anketou nebo spis petici proti koncertum na Parukarce jsem premyslel. Je tady urcite spousta lidi, kterym to vadi. Jen nevim, jak takovou petici uchopit - nemam na to mnoho casu. Mozna by pomohlo, kdyby vsichni, komu hluk na Parukarce vadi napsali taky list / mail zatupitelum Prahy 3, mozna by se neco pohlo kdyby citili tlak lidi. Taky me celkem paradoxne potesila zprava o vystavbe bytu na pozemcich Ceskeho rozhlasu u Parukarky. Mohlo by to zvysit tlak na omezeni koncertu, i kdyz za cenu zniceni casti zelene.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

1.6.2015 12:44 vložil Radek

A víte proč to tak je, proč se tím nikdo nezabývá? Protože se vy lidi z okolí nespojíte a jen neškodně individuálně píšete dopisy. Podívejte nedávno, zapochodovalo několik stovek anarchistů, a hned všichni na komunálu tancovali, aby dostali barák do pronájmu zdarma. Dokud neuděláte něco podobného a budete si jen rozdrobeně zoufat, budete mít holt hluk. Za pasivitu se holt platí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

2.6.2015 00:49 vložil Petr Klimes

Jenomze ja nejsem zadny anarchista, na poradani prvomajovych pruvodu nemam cas ani vlohy ani chut. To radeji koupim zvukotesna okna a politikum to spocitam ve volbach. A taky si nemyslim, ze napsat o problemu je znamka pasivity. Pokud na to upozorni vic lidi, tak to muze vest k vysledku. Nebo na ne poslu Hurdu, ktery Parukarku rozparceluje a rozproda developerum a bude klid.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

2.6.2015 15:36 vložil sunegha


Myslím, že to bylo na základě dřívějšího e- mailu pana Klimeše, kdy jsem se ptal některých kolegů - zastupitelů, co s problém hluku na Parukářce, jestli se řeší, jestli se řešil. Víceméně náhodnou anketou mi vyšely tyto závěry:

- po 22. hodině večerní by jakékoliv hlučné aktivity neměly být patrny
- značná část zastupitelů o problému ví
- jsou zastupitelé /mj. též zde diskutující kolega Rut/, kteří hlučnost produkcí vnímají jako problém, který je třeba řešit

Sice jsem se sám ze svého zjišťování nic převratného nedozvěděl, ale i tak z uvedeného zjištění vyvozuji závěr, že námaha pana Klimeše má smysl. Problém je definován a existuje povědomí o jeho existenci. Je velice nešťastné, když si pan Klimeš nemůže otevřít okna, aby nebyl rušen hlukem z produkce o kterou nemá zájem, nebo je dokonce jeho klid rušen produkcí, která okny proniká. Za panm Klimešem mohou být též další občané Prahy 3, kteří raději mlčí, než aby se ozvali
Osobně pro řešení jeho problému mohu udělat to, že budu iterpelovat současné vedené radnice s dotazem, co udělali nebo chtějí udělat pro omezení nadměrné hlučnosti produkcí konaných na Parukářce. Pan Klimeš se může též sám dostavit na jednání Zastupitelstva, které se bude konat 16.6. od 15,00 hod na radnici, své názory prezentovat a být přítomen reakci zvolených zastupitelů, v četně těch, kteří právě vládnou a mohou tedy efektivně konat.

JUDr. Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

2.6.2015 16:46 vložil Janek

Zpráva z minulého roku: http://www.zeleni.cz/zeleni-odmitaji-kriminalizaci-drobnych-pestitelu-konopi/

"Proti akci Million Marihuana March se letos otevřeně postavila starostka Městské části Praha 3 Vladislava Hujová z TOP 09, která původně nechtěla povolit zábor parku Parukářka. Jejímu plánu se však naštěstí postavila Rada městské části včetně zástupců zelených Matěje Stropnického a Ondřeje Ruta."

Jinak na webu Zelených se lze na řadě míst dočíst o tom, jak podporují stávající restaurační podnik na Parukuřce. Tak asi tolik k angažovanosti vašich klubových kolegů k hluku na Parukářce.
Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

3.6.2015 11:01 vložil sunegha

Dobrý den,

zastupitelem jsem od října loňského roku a nevím o tom, že by současné zastupitelstvo problém řešilo.
Domnívám, že mezi nadměrným hlukem a pořádanou akcí nemusí být vždy příčinná souvislost.
Není mi zcela zřejmé proč poukazujete na loňské názory současných kolegů z klubu ŽnS. Já prezentuji názor vlastní a zatím se nedomnívám, že můj názor člena lidové strany by byl zásadně rozporný s názorem názorem kolegů ze z jiné politické strany.
Myslíte, že někdo z nich v minulosti prosazoval neúměrný hluk na Parukářce ? Kdo byl loni členem rady ? Pouze zmínění kolegové ?

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Muj list zastupitelum pro Prahu 3

9.6.2015 21:21 vložil Tereza Jovbaková

Dobrý den pane Klimeši, půjdete na to zastupitelstvo? Já bych ráda. Ráda bych i vzala výsledky online ankety, kterou jsem vytvořila.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama