Park na Vítkově se “zvětšil”. V areálu Sokola zřejmě vyroste nafukovací hala

Park na Vítkově se “zvětšil”. V areálu Sokola zřejmě vyroste nafukovací hala

Velkou část parku na Vítkově vlastní TJ Sokol Žižkov I. Sokolský areál zahrnuje fotbalové hřiště, volejbalové kurty a obslužné budovy. V uplynulých dvou měsících došlo v souvislosti s pozemkem Sokola ke dvěma změnám, které spolu nesouvisí, ale rozšiřují veřejně přístupné plochy.

 
Bývalý basketbalový plácek 
Pozemky na vrchu Vítkově patří z většiny hlavnímu městu Praze, pozemky podél cyklostezky patří SŽDC a stráň za sokolovnou patří sokolům. Oplocení letního sokolského cvičiště však nekorespondovalo s hranicemi v katastru nemovitostí. Tribuna fotbalového hřiště je například půlkou na sokolském pozemku a půlkou na pozemku hl. m. Prahy. Zarostlý a nepoužívaný betonový plácek s basketbalovými koši byl celý na pozemku hlavního města, avšak za sokolským plotem. Z iniciativy Odboru ochrany prostředí MHMP se obě organizace nedávno domluvili na nápravě a výsledkem je posunutí plotu a zpřístupnění asfaltového plácku. Čemu přesně bude hřiště sloužit není zatím jasné, Odbor ochrany prostředí MHMP říká: “Zatím je možné využít asfaltovou plochu dle potřeby. Zadali jsme menší projekt na doplnění tohoto hřiště o zařízení k různým typům míčových her a k rehabilitaci asfaltového povrchu.”
 
   
Asfaltový plácek byl zbaven plotu a okolních křovin. Jaké bude konkrétní využití se zatím neví.
 
Areál Sokola by měl být průchozí, v zimě kolem nafukovací haly
Rovněž oplocený sokolský areál se nyní více otevírá veřejnosti. Pozemek s volejbalovými kurty byl na 10 let pronajat společnosti Sport Vítkov, s.r.o., která na místě antukových kurtů buduje hřiště pro beach volejbal s celoročním provozem. Nová hřiště lemuje opěrná zeď, která by měla v zimě kotvit nafukovací halu, aby sportoviště mohlo být v provozu celoročně.
Vybudování nafukovací haly se ale nelíbí žižkovské radnici, která považuje Vítkov za důležité území. Dle výboru pro územní rozvoj jsou koalice i opozice stejného názoru, o budoucím využití Vítkova by se měla vést veřejná diskuze, než vznikne něco nevratného. Budoucí úpravy by navíc měly být v souladu s platnou studií pro vrch Vítkov. Jelikož však jde o soukromý pozemek a památkářům nafukovací hala nevadí, má městská část omezené možnosti jak vznik nafukovací haly ovlivnit.
Určitou překážku nafukovací hale představují 4 stromy, jejichž případné pokácení je možné pouze se souhlasem odboru životního prostředí.
 
Opěrná zeď budoucí nafukovací haly, 3 lípy a 1 javor, (8.5.2015)
 
Dobrou zprávou je zprůchodnění areálu, od pondělí do neděle od 8 do 21 hodin by mělo být možné projít sokolským areálem a zkrátit si tak cestu. Zatím to však možné nebylo, areál je v těchto dnech zatím stále zavřený.
 
   
Odbočka k sokolskému areálu
 
 

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. 

 

 

Diskuse

vybraný projekt alena 16.4.2016 22:40
Re: vybraný projekt alena 17.4.2016 10:40
Re: Re: vybraný projekt Radek 17.4.2016 14:09

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


reklama