Rajská zahrada otevřena - uzavřena - otevřena

Rajská zahrada otevřena - uzavřena - otevřena

Park se znovu otevře 1.4. Je to od začátku smolný projekt. Stavba se protáhla o jeden rok, stála o 10 milionů více (celkem 40 milionů), při slavnostním otevření uprostřed módní přehlídky v září 2008 vypadla na několik dní elektřina. Teď je park již pátý měsíc uzavřen - mimo jiné hrozí nebezpečí úrazu na mokré dřevěné palubovce, přes kterou je jediný přístup k WC.

Rovněž se nepodařilo od září 2008 sehnat nájemce, který by se ujal provozování malého občerstvení v provozní budově. Umělý vodopád - neuvěřitelný žrout energie - na podzim většinu dní nefungoval.                                     

Co je ale nejabsurdnější je rozsah hřiště určeného dětem. To se smrsklo na plochu 20 x 25 m. Namačkaly se sem  dvě houpačky, klouzačka, dvě malá pískoviště, pár drobných prvků a dost. Povrch hřiště je travnatý a nezpevněný a na podzim byl po deštích rozbahněný. V době otevření na podzim 2008 bylo hřiště navíc každé dopoledne od pondělí do pátku určeno jen pro MŠ Vlkova.

cedule    pohle na hriste    kavarna neni    ms vlkova

V zahradě jsou ještě ve svahu dvě velké  terasy. Ty zabírá nevyužívané  hřiště pro hraní pétanque a "posilovna" osazená nerez - monstry. Na webu správce se uvádí, že by se snad mohlo dětské hřiště rozšířit na jednu z těchto ploch.

Zahrada je zkrátka zralá na přestavbu. Budou létat další miliony. 

Riegrovy sady  - hriste

V kontrastu s přístupem MČ P3 je nedaleké dětské hřiště v Riegrových sadech. To prošlo na podzim 2008 zásadní rekonstrukcí. Stála 18 milionů, trvala 4 měsíce a proměnila a rozšířila původní hřiště do malého zázraku. Celé plochy jsou opatřeny gumovým povrchem. Prolézaček a klouzaček je zde tolik, že rozhodně nehrozí, že se o ně děti poperou. Nechybí luxusní toalety přístupné bez nebezpečí úrazu. Hřiště bylo otevřeno samozřejmě ihned od ukončení jeho rekonstrukce.

Takže  Praho 2 děkujeme.


Související články

Nerajská zahrada

MČ Praha 3 se chystá zničit ve jménu výstavby podzemních garáží zeleň či parky například na Škroupově náměstí, na náměstí J. z Poděbrad, v Mahlerových sadech a v protikladu k tomu investuje 26 milionů do rekultivace svahu U Rajské zahrady na park. Proč se neuvažovalo o vybudování garáží například zde ještě před vybudováním zahrady?pokračování
reklama